Sigutis Jačėnas: „Jaunas gali būti tik kartą, o nesubrendęs – visą gyvenimą“.

E. Maciaus nuotr.
Nuo 2006 metų Sigutis Jačėnas gyvena Klaipėdoje.
Šiandieninis mūsų svečias aktorius, režisierius, vienas iš „Keistuolių teatro“ įkūrėjų, viešosios įstaigos„Vieno aktoriaus teatras” steigėjas ir vadovas, kultūros projektų iniciatorius, skaitovas, dainų autorius ir atlikėjas, renginių scenarijų autorius, režisierius ir vedėjas, televizijos bei radijo laidų rengėjas, kompaktinių plokštelių kolekcijos „Lietuvos aktorių balsai“ sudarytojas, prodiuseris ir leidėjas Sigutis Jačėnas.

Jūs esate iš tų žmonių, kurie drąsiai leidžiasi į avantiūras, jei prisiminsime „Keistuolius“, žaidimą „Teleloto“. Tai užprogramuota Jūsų genuose ar gyvenimas išmokė?

Nesutinku. Niekada nebuvau avantiūristas. Visada stengiausis viską apgalvoti. Mano zodiako ženklas – Žuvys. Dvi. Viena plaukia į vieną, kitą – į priešingą pusę. Ir aš visą laiką esu abejonėse. Man apsispręsti labai sudėtinga, todėl visus sprendimus priimdavau pasitaręs su šeima ir kiek galėdamas stengiausi viską daryti su polėkiu. Na, gal maža avantiūra buvo, kai baigęs 10 klasių išėjau iš Kauno 27-osios vidurinės mokyklos. Mečiau komjaunimo bilietą, todėl teko palikti švietimo įstaigą. Ten klestėjo dviveidystė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

 

„BŽ“ dosjė

“BŽ” dosjė: Sigutis Jačėnas gimė 1963 metų kovo 4 dieną. 1970-1980 metais mokėsi Kauno 27-oje vidurinėje mokykloje, 1980-1982 metais – Kauno J. Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje Solinio dainavimo skyriuje. 1982 metais priimtas į Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar Muzikos ir teatro akademija) chorinio ir teatrinio meno fakulteto aktoriaus meistriškumo katedros miniatiūrų teatro aktorių ir režisierių kursą. 1986 metais baigė Konservatorijos dramos teatro aktoriaus specialybės kursą, o 2008 m. įgijo Klaipėdos universiteto Menų fakultelto Režisūros katedros teatro magistro laipsnį.