Priesaika Afganistane, nupirktas vienuolynas ir... ryžtas Skaistkalnę paversti Mažąja Medžiugorjė

D. Matusevičienės nuotr.
Skaistkalnės parapijos kunigas Andrejs Medinš ėmėsi bažnyčios gelbėjimo ir restauravimo darbų ir juos sėkmingai įgyvendina.
Skaistkalnės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, sekmadienio mišiose, kilo mintis apie tai, kad medį pažinsi iš vaisių: „Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis – blogus...“ – taip kalbėjo Jėzus savo mokiniams. Kokius vaisius savo parapijai duoda klebonas Andrejs Medinš?

Sodininkystė ir... vargonai

Pradėjus pašnekesį su kunigu Andrejs, paaiškėjo, kad jis niekada net minties neturėjo kada nors tapti kunigu. Svajojo groti vargonais. Jis ir balsą turi nuostabų. Tuo galėjo įsitikinti ne vienas žmogus, kai Skaistkalnės bažnyčioje Andrejus sėsdavo prie vargonų ir galingu balsu užgiedodavo taip, kad, rodos, net stogas pakils.

Andrejs Medinš gimė septyni kilometrai nuo Skaistkalnės, Gvardėje. Paskui su šeima persikėlė gyventi į Barbelę. Tėvai buvo tikintys, ypač lenkė mama. Jie dažnai nuvažiuodavo pasimelsti į Skaistkalnės bažnyčią. Ten vargoninkavo toks Henrikas, kuris išmokė vaikiną groti vargonais ne iš natų, o iš klausos.

Po mokyklos Andrejs baigė sodininkystės, apželdinimo studijas, gilinosi į dendrologiją ir, kol pašaukė į tarybinę kariuomenę, dirbo Bauskės miesto erdvių apželdintoju.

Jo vis neapleido mintys apie vargoninkavimą. O visi kiti manė, kad Andrejus atitarnaus privalomąją tarnybą armijoje ir vėl kibs į Bauskės skverus ir gėlynus.

Deja, gyvenimas arba Dievas, turėjo paruošęs jam kitą planą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com