Pa­tie­ka­lus iš pievagry­bių ku­ria pa­tys

Pa­tie­ka­lus iš pievagry­bių ku­ria pa­tys

Patiekalus iš pievagrybių kuria patys

„Šiaulių krašto“ skaitytojai jau įprato kiekvieną penktadienį skyrelyje „Dienos receptas“ rasti kompanijos „Baltic Champignons“ siūlomą patiekalą iš pievagrybių. Kas kuria šiuos receptus?

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Gražu akiai, skanu skrandžiui

Donatas Dragūnas, „Baltic Champignons“ rinkodaros vadovas, įdeda daugiausiai darbo ieškant, išbandant ir atrenkant receptus, kurie spausdinami laikraštyje.

„Seku užsienio tinklaraštininkų, rašančių grybų tema, puslapius, ieškau naujovių, – sako D. Dragūnas. – Ir pats nemažai gaminu, ir kolektyvas noriai ruošia patiekalus iš pievagrybių, domisi naujienomis. Išbandę receptą namuose, darbe pavaišiname kolegas.“

Kiekvieną pavasarį įmonės darbuotojai organizuoja šventę, į kurią atsineša pievagrybių patiekalų. Ragauja, skanauja, įvertina.

Pagaminti gardų valgį – dar ne viskas. Svarbu itin tiksliai surašyti ingredientų kiekius, kad patiekalas pavyktų ir pirmą kartą gaminančiam.

D. Dragūnas neabejoja: patiekalas turi taip patraukti akį, kad panorėtum jį gaminti.

„Šiaulių krašto“ skaitytojams stengiamasi pateikti kuo įdomesnių, originalesnių, bet ne per daug sudėtingų receptų. Atsižvelgiama į sezoną, artėjančias šventes.

Vienu iš originaliausių ir netikėčiausių receptų D. Dragūnas vadina saldų patiekalą iš pievagrybių: „Pirmas įspūdis – nesuderinama. Bet, kas ragavo, nenusivylė.“

Nesudėtinga gaminti

D. Dragūnui skaniausi – įdaryti pievagrybiai. Jis siūlo pasigaminti varškės sūriu įdarytų pievagrybių. „Tai pats paprasčiausias, lengviausiai ir greičiausiai pagaminamas patiekalas, kurį kiti išbandę irgi sako: „Super!“

Pievagrybiams išlaužti kotelius, į vidų įberti žiupsnelį kepintų saulėgrąžų, įdėti gabalėlį varškės sūrio, o ant viršaus užtepti tepamo varškės sūrelio (vietoje jo galima tepti majonezu ar apibarstyti tarkuotu sūriu).

Grybo apačią patepti aliejumi ir kepti ant grotelių apie 15–20 minučių (priklauso nuo anglių kaitros), orkaitėje – apie 15 minučių 180 laipsnių temperatūroje. Pradėjusios kapsėti sultys parodo, kad pievagrybis jau iškepęs.

Įvairovė

D. Dragūnas įsitikinęs: patiekalus iš pievagrybių gali gaminti ir pradedantieji kulinarai – sugadinti beveik neįmanoma.

Pirkdami pievagrybių pakuotes, pirkėjai po etikete randa receptą – idėją, ką gali pasigaminti.

Įprasčiausi ir populiariausi – švieži baltieji pievagrybiai. Jie labiausiai tinka salotoms.

Rudieji pievagrybiai išsiskiria intensyvesniu aromatu, juose daugiau maistingų medžiagų. Iš jų verdamos sriubos, gaminami padažai.

„Champs Portabella“ – rudieji pievagrybiai didele kepure. Juos ypač vertina užsienio kulinarai, ruošdami įdarytus pievagrybius.

Įdaras – jūsų fantazijos reikalas. Galima faršą maišyti su sūriu, tinka ir įvairių skonių pelėsinių sūrių įdaras. Iškepus šią didelę kepurę, net sunku atskirti, ar grybas, ar mėsa.

D. Dragūnas primena, kad pievagrybiai lengvai sugeria prieskonius, marinatus. Itin su pievagrybiais dera čiobrelis ir česnakas.

RECEPTAI: Donatas Dragūnas, „Baltic Champignons“ rinkodaros vadovas, rūpinasi „Šiaulių krašto“ skaitytojams pasiekiamais receptais su pievagrybais.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.