Ovidijus Vyšniauskas vadovaujasi taisykle – kam pyktis, jeigu vis tiek reikės susitaikyti

Asmeninio albumo nuotr.
Ovidijus Vyšniauskas: „Gyvenime visko išmoksti ir visada gyveni, kol mokaisi“.
Vienam scenos žmogui reikia kasdienės tylos, ramybės, savęs pajautimo... Kito brandinamos gyvenimo patirtys sprogsta emocijomis, išsilieja naujomis prasmėmis, estetinėmis reakcijomis... Šiandien „Biržiečių žodžio“ ypatingas svečias – scenos grandas Ovidijus Vyšniauskas, kuris pagaliau sako sulaukęs tokio amžiaus, kai reikia pagyventi sau.

Jūs gimėte Marijampolėje, tuometiniame Kapsuke, gydytojos Zitos Kristinos ir mokytojo Antano šeimoje. Kokia buvo Jūsų vaikystė? Išdykusi?

Taip, augau augau ir užaugau. Sunkiai, bet užaugau. Augau su vyresniu broliu, kuris buvo geras, o aš – muzikalus.

Sakoma, jog Jūs nuo mažens dievinote muziką. Kodėl muzika, o ne futbolas, krepšinis...

Aš visada vaikystėje buvau greitas į darbą „paleisti“ kumščius ir dėl to pakeičiau ne vieną mokyklą, nes dariau tai, ką kiekvienas vyrukas turėtų daryti. Pamatau, kad atiminėja pinigus iš mažesnio, tai ir didesniems į snukį duodavau. Direktoriaus kabinetą labai gerai pažinojau. Aš viską mėgau: ir muziką, ir muštynes, ir imtynes, ir futbolą, ir krepšinį, ir viską, ką mėgo ir kuo žavėjosi to meto vaikai ir paaugliai. Na, o muzika? Nežinau, gal tai kažkiek lėmė ir genai, nes mano a. a. mama turėjo gerą balsą, dainavo medikų chore, be to, ir senelis buvo muzikalus, tarnavo Lietuvos kariuomenėje – grojo beveik visais instrumentais.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

"BŽ" DOSJĖ

Ovi­di­jus Vyš­niaus­kas gi­mė Ma­ri­jam­po­lė­je, gy­dy­to­jos ir mo­ky­to­jo šei­mo­je. Gro­ja gi­ta­ra, pia­ni­nu, mu­ša­mai­siais. Kon­cer­ta­vo vie­nas ar­ba su gru­pe Lie­tu­vo­je ir už­sie­ny­je. Su lat­vių mu­zi­kan­tais — Ame­ri­ko­je, Ru­si­jo­je, Uk­rai­no­je, Va­ka­rų Eu­ro­po­je. Įvai­rių tarp­tau­ti­nių kon­kur­sų da­ly­vis ir lau­rea­tas Tarp­tau­ti­nia­me šla­ge­rių fes­ti­va­ly­je „Pa­lan­ga 2011“ ta­po šla­ge­rių ka­ra­liu­mi. Gar­siau­sios dai­nos: „Ma­žy­tė“, „Iš­da­li­nau“, „Že­myn upe“, „Su­val­ki­jos ber­nio­kai“, „Sau­lė lei­džias“, „Him­nas Ni­dai“, „Him­nas Dre­ver­nai“, „Tik­tai ne šian­dien“, „Nei­šeik, nei­šeik tu iš so­džiaus“ ir kt. Iš­lei­do apie de­šimt so­li­nių al­bu­mų. Jo —  že­mas, gi­lus, smė­li­nis bal­sas tur­tin­gas įvai­rių in­to­na­ci­jų, rit­mo pa­jau­tos ir jo kon­cer­tų lau­kia ne tik di­džių­jų Lie­tu­vos mies­tų sa­lės, bet ir ma­žų mies­te­lių ar kai­me­lių au­di­to­ri­jos.