Kino industrijoje biržietė Fausta Naujalė per drabužius pasakoja savo gyvenimą

Asmeninio albumo nuotr.
Filmų industrijoje dirbanti kostiumų dailininkė Fausta Naujalė sukaupusi didžiulę patirtį, o jos filmų sąraše – ne viena žiūrovų puikiai įvertinta juosta. Nuotraukoje – A. Blaževičiaus filmo „Bėgikė“ aikštelės bazė.
Iš Biržų kilusi kostiumų dailininkė Fausta Naujalė naujus metus pasitinka optimistiškai. Jau visai netrukus įvyks naujausios režisierės Marijos Kavtaradzės juostos „Slow“ pasaulinė premjera, kurioje Fausta buvo atsakinga už aktorių kostiumus. Darbas kine, teatre ir reklamos projektuose – tik dalis kostiumų dailininkės veiklos. Fausta Naujalė neslepia, kad ir vaikystė Biržuose prisidėjo prie meniškos sielos puoselėjimo.

Kostiumų dailininko specialybė skamba ypač įdomiai ir egzotiškai. Kada ir kaip supratai, kad norėsi sukti šiuo keliu?

Tokį kelią pasirinkau turbūt dėl mamos Janinos. Kiek pamenu, ji visada siūdavo. Aš dar vaikystėje susirinkdavau mamos siuvinių skiautes ir kurdavau barbėms drabužius. Vėliau siuvau pinigines, dėklus flomasteriams, sau drabužius. Paauglystėje šiek tiek užsidirbdavau siūdama kitiems. Polinkis kurti drabužius susiformavo natūraliai, niekada net negalvojau, kad galėčiau daryti ką nors kita. Nors šiandien jau kyla klausimų, o ką dar galėčiau veikti gyvenime? Esu tvirtai supratusi, kad siūti drabužius – ne man. Galbūt todėl po studijų pasirinkau kostiumų dailininkės kelią. Mano dėstytoja Jolanta Rimkutė vis kviesdavo mane į reklamų filmavimus. Taip patekau į filmavimų industriją. Darbai keitėsi, susipažinau su LMTA studentais, su kuriais kartu kuriame iki dabar. Pradėjau dirbti su trumpo metro filmais, su daugybe lietuviškų ir užsienio reklamų, vėliau išbandžiau save darbe su ilgo metro filmais. Ir man labai patiko! Esu turėjusi daug fotosesijų, tačiau jų nemėgstu. Taip pat teko paragauti ir darbo televizijoje, tačiau ir ši sfera man nėra labai prie širdies.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com