Kaunietis, pamilęs Biržus: „Čia ne tik gamta gražesnė, bet ir žmonės nuoširdesni“

B. Petkevičiūtės nuotr.
Kaunietis odontologas Ričardas Ambraževičius du kartus per savaitę rūpinasi ir gražia biržiečių šypsena. Susižavėjęs Biržų krašto savitumu ir žmonių geranoriškumu, vyras iš didmiesčio nusprendė čia įsigyti sodybą.
Biržuose, turbūt, ne dažnai sutiksi žmogų iš didmiesčio, kurį taip žavėtų mūsų kraštas ir čia gyvenantys žmonės... Tokį, kuris nė nedvejodamas galėtų didmiesčio šurmulį iškeisti į ramesnį ir jaukesnį gyvenimą provincijoje. Ričardas Ambraževičius – kaunietis odontologas, kuriam Biržai jau spėjo tapti antraisiais namais. Jis „Biržiečių žodžiui“ sutiko papasakoti apie savo darbą, Biržus, apie biržiečius ir... neseniai įsigytą sodybą Kratiškiuose.

Pamilo Biržus

R. Leskausko odontologijos klinikoje Ričardas dirba dar tik trečias mėnuo, tačiau su Biržais jis „susidraugavo“ šiek tiek anksčiau. Stebėtina, kad kaunietis apie Biržų kraštą galėtų papasakoti gerokai daugiau, negu kai kurie vietiniai gyventojai. Pažintinio smalsumo vedamas, Ričardas jau spėjo apsilankyti ne tik žinomose ir turistų lankomose Biržų rajono vietose, bet ir atokiausiuose kaimeliuose, kuriuose, greičiausiai, net patys biržiečiai dar nėra buvę. Odontologo paprašėme pasidalinti savo įspūdžiais apie darbo patirtį, pasirinktą gyvenimo kelią ir apie tai, kuo jį taip sužavėjo Biržų kraštas.

Kodėl pasirinkote odontologo specialybę?

Rinkausi tarp dviejų specialybių – anglų kalbos studijų ir odontologijos. Kažkiek įtakos mano sprendimui turėjo ir tai, kad mama yra odontologė. Jau nuo mažens šis darbas mane žavėjo, nes tas jausmas, kad gali padėti žmogui, kai žinai, kad kažkam padarei gera ir už tai tau sugrįžta žmonių pagarba ir dėkingumas, yra labai malonus. Tai todėl ši specialybė ir sugundė mane labiau negu anglų kalba.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/