KAROLIS DUDERIS: „JEI GULĖSI ANT PEČIAUS, BŪSI ŽLUGĘS. ESI LAIMINGAS, KAI TURI KĄ VEIKTI“

B. Petkevičiūtės nuotr.
Archeologu Karolis Duderis tapti niekada nesvajojo. Tačiau padirbęs ekonomikos srityje suprato, kad monotoniškas darbas ne jam.
Archeologui Karoliui Duderiui darbo netrūksta. Prasidėjus Biržų miesto viešųjų erdvių rekonstrukcijai, jis su savo komanda triūsia kasinėdamas miesto teritorijas ir ieškodamas praeities įrodymų. Nors, pasak archeologo, ypatingų istorijos atspindžių dar nerado, viltis ir užsidegimas tik didėja. Karolis „Biržiečių žodžiui“ sutiko papasakoti apie archeologinių tyrimų svarbą, specialybės subtilybes ir save.

Kol kas radiniai nestebina

Archeologiniai kasinėjimai šiemet mieste pradėti pavasarį. Jaunų vyrukų komanda, su kastuvais rankose, triūsdama per karščius jau atkasė ne vienų praeitų amžių pastatų pamatus, krosnis, rūsius. Archeologai dirbo J. Janonio aikštėje ir šalia jos, Biržų pilies teritorijoje, o dabar kasinėja J. Bielinio gatvėje, šalia buvusios miesto estrados. Čia jau atkasti galbūt XVII-XVIII a. buvusių gyvenamųjų namų pamatai, požeminės jų dalys, du rūsiai.

“Ši vieta yra istoriškai įdomi – iš vienos pusės Reformatų bažnyčia, iš kitos – pilis, dar iš kitos – buvusi Rotušė, tai tarsi auksinis trikampis, slepiantis daug įdomių dalykų. O kol kas didžiausias ir įdomiausias radinys šioje teritorijoje ir visame Biržų senamiestyje yra senovinis muzikos instrumentas – dambrelis. Kadangi jis yra rastas viršutiniame sluoksnyje, nustatyti, kurio jis laikotarpio sudėtinga, gali būti ir XVII, ir vėlesnio amžiaus“,- kalbėjo Karolis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/