Grįžusius iš emigracijos pakerėjo juvelyrika

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržietis Simas Valentėlis, kartu su drauge Migle Kavaliauskaite, baigę studijas, paragavę emigrantų duonos, grįžo į provinciją.
Praeitų metų pavasarį Biržuose darbą pradėjo nauji juvelyrai. Biržietis Simas Valentėlis, kartu su drauge Migle Kavaliauskaite, baigę želdynų dizaino studijas, paragavę emigracijos duonos, grįžo į vaikino gimtąjį miestą ir pasinėrė į neatrastą sritį.

Pasirinko, nes patiko kruopštu darbas

Želdinių dizainas jaunuolių nedomino, todėl Miglė pasirinko floristikos kryptį, o Simas – mažąją architektūrą. Projektavimas vaikinui patiko, bet šioje srityje įsitvirtinti nepavyko. „Taip jau yra, kad jaunas žmogus, baigęs mokslus, sunkiai gauna darbą pagal specialybę“,- pripažino Simas.

Miglė pasakojo, kad tiek jai, tiek Simui juvelyrika nebuvo tai, apie ką svajotų nuo vaikystės. „Mes susipažinome kolegijoje, kur mokėmės visai kitus dalykus. Sąlytį su papuošalų gamyba turėjau po studijų. Man teko dirbti suvenyrų ir vėrimo priemonių parduotuvėje, kurioje ir susipažinau su gamyba, bendravimu su klientais. Žinoma, tai nėra pati juvelyrika. Vėliau gyvenimas susiklostė taip, kad išvykome į užsienį. Penkerius metus gyvenome Anglijoje. Išsiilgę gimto krašto ir Lietuvos, nusprendėme grįžti į Simo gimtąjį miestą“,- sakė Miglė.

Simo žodžiais, grįžti į Biržus buvo paprasčiau. Konkretaus plano, ką veiks čia, jaunuoliai neturėjo ir tikrai nesvajojo apie verslo kūrimą. „Kadangi Simo tėvai turi lombardus ir pastebėjome, kad šio miesto gyventojams yra poreikis tvarkyti papuošalus, bet nėra galimybės, nusprendėme imtis naujo iššūkio, nes abu mėgome atlikti kruopščius darbus. Pagalbos kreipėmės į daug metų dirbančius juvelyrus. Tačiau retas juvelyras nori dalintis savo paslaptimis, todėl atidūrėme Druskininkuose pas ilgametę patirtį turinčius juvelyrus, kur per kelis mėnesius išmokome šio amato pagrindų, gavome pažymėjimus“,- pasakojo juvelyrė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/