„BIX“ lyderis Samas: „Esu tikras aukštaitis ir visada gera sugrįžti į gimtų kraštų scenas“

S. Urbonavičiaus-Samo asmeninio archyvo nuotr.
„Visada buvome tie, kurie troško laisvės. Tai yra mūsų pamatas ir mūsų esmė,“ – sako grupės „BIX“ lyderis Saulius Urbonavičius – Samas.
Tikri melomanai ir muzikos mylėtojai jau seniai savo kalendoriuje raudonu rašikliu yra pažymėję liepos 2-os dienos datą. Vidurvasarį Kilučių ežero pusiasalyje nugriaudėsiantis koncertas, su pasaulinio lygio žvaigžde Chris‘u Norman‘u į Biržų rajoną sutrauks gausybę muzikos grandų, tarp kurių ir legendinė roko grupė „BIX“. Jos lyderiui Sauliui Urbonavičiui – Samui šis koncertas – ne tik galimybė vėl užlipti ant scenos, bet ir proga sugrįžti į gimtuosius kraštus. Nedaug kas žino, kad Panevėžyje gimęs ir augęs Samas vasaras leisdavo senelių kaime netoli Subačiaus. Todėl savo gimtine jis vadina visą Aukštaitiją. Praėję metai grupei buvo ypač reikšmingi – Vokietijoje atrastas prieš trisdešimt metų „BIX‘ų“ surengto koncerto įrašas. Berlyno sienos griūties liudininkais tapę muzikantai ir tuomet, ir dabar išliko laisvės šaukliais.

Esate tikras aukštaitis, pasirodymus surengęs tikriausiai visose šalies scenose. Ir ne po vieną kartą! Tenka girdėti, kad kiekviename mieste publika – skirtinga. Ar aukštaičiai pakankamai aktyviai palaiko saviškius?

Teisingai, kiekviename Lietuvos regione publika skiriasi. Ir tie skirtumai netgi labai ryškūs būna, nes kiekvienas regionas turi savo atspalvį. Galiu pažadėti štai ką – jeigu koncerto metu biržiečiai priims mane, kaip savą žmogų, bus daug linksmiau ir mums, ant scenos, ir klausytojams. Dažnai girdžiu, kad žmonės mane vadina šiauliečiu. Bet aš esu tikras aukštaitis ir tuo didžiuojuosi. Su Biržais mane sieja ir iš senelio pusės puoselėtas hobis. Jis mokėjo gerai alų daryti. O ši tradicija pas jus yra labai giliai įsišaknijusi ir galinga. Žinau, kad Biržuose visais laikais skanų alų darydavo. Ir tebedaro!

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/