Dovilės Kutraitės–Urbonienės asmeninio archyvo nuotr.
Dovilė sako neprisimenanti tokio laiko, kad jos namuose nebūtų šuns arba katės. Dabar šeima augina du basendžius – Gibsą ir Ghost‘ą.
Lietuvių kalboje dažnai vartojama patarlė: „Šuo loja – karavanas eina“. Tačiau to niekada nepasakytų šalyje populiarėjančios basendžių (basenji) šunų veislės augintojai ir mylėtojai. Mat šie keturkojai išskirtiniai ne tik savo katiniškomis manieromis, bet ir nemokėjimu loti. „Tačiau jie moka klykti! Kaimynams, nežinantiems, kad auginate basendžius gali atrodyti, kad vyksta rimtas šeimyninis konfliktas,“ – juokiasi du šios veislės šunis auginanti biržietė Dovilė Kutraitė – Urbonienė. Kartu su vyru Justu ir dviem vaikais – Gyte bei Aru – jie jau prieš beveik dešimt metų į savo šeimą priėmė tuomet Lietuvoje dar mažai kam pažįstamos veislės augintinį, tapusį ne tik geriausiu draugu, bet ir dovanojusiu šeimai daugybę įspūdžių. Iš Centrinės Afrikos kilusi veislė pasižymi energija ir meile vaikams, tačiau mano pašnekovė Dovilė sako, kad apie basendžius sužinojo visiškai atsitiktinai ir net nenumanė, kad naujas šuo dovanos ir naują, labai azartišką hobį.

Kiek Tave pamenu nuo mokyklos laikų, esi didelė kačių mylėtoja. Kada Tavo gyvenime ir širdyje atsirado vietos šunims?

Nuo pat vaikystės jaučiau didelę meilę keturkojams. Dar prieš įsigyjant katę turėjome dogą, vėliau vokiečių aviganį. Aš visą laiką augau su gyvūnais. Nebuvo tokio laiko, kad namuose nelakstytų šuo arba katė. Ši meilė niekur neišnyko ir man pradėjus savarankišką gyvenimą. Kai apsigyvenome su vyru, iš pradžių nuomojomės butą, tad į savo šeimą priėmėme katę. Ją auginti paprasčiau. O štai šunys atsirado prieš devynerius metus. Žinojome, kad tikrai norim šuns, bet negalėjom nuspręsti – kokio. Apie basenji šunis pirmą kartą išgirdome tik atlikę testą interneto platybėse, kuris turėjo padėti išsiaiškinti, koks šuo mums labiausiai tiktų pagal gyvenimo būdą, laikymo sąlygas ir charakterį. Pasirodo, tai – basendžiai. Jie yra beveik nedresuojami, savo charakteriu labai panašūs į katinus – daro ką nori ir kada nori, pasižymi labai ryškiu nepriklausomybės ir savarankiškumo jausmu. Tad greitai apsisprendėme, nors laukti savo šuniuko teko 9 mėnesius. Tuo metu Lietuvoje buvo tik vienintelis veislynas, kur galima įsigyti šios veislės šuniukų. Užsisakėme dar tada, kai net nebuvo planuojama vada. Laukėm jo kaip vaiko (juokiasi).

Sausas šunų maistas

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/