Asmeninė trenerė Brigita Petrulė: „Nėra nieko neįmanomo žmogui, kuris turi tikslą“

Asmeninio albumo nuotr.
Lyg iš žurnalo viršelio nužengusi biržietė Brigita Petrulė ir kitoms moterims padeda pamilti save – siūlo ne „stebuklingas“ piliules ar kokteilius, bet subalansuotą mitybą ir sportą.
Kai prieš 12 metų biržietė Brigita Petrulė (Slavinskaitė) atliko šuolį su virve iš rekordinio aukščio, dalindamasi įspūdžiais sakė: „Tai geriausia, ką esu padariusi savo gyvenime“... Tačiau dabar ji daro dar neįtikimesnius dalykus – padeda moterims jaustis laimingomis. Asmeninė trenerė, mama ir žmona tūkstančiams moterų padėjo pasiekti tikslų – ji siūlo ne „stebuklingas piliules ar kokteilius“, bet subalansuotą mitybą ir sportą. „Padedu moterims pamilti save iš naujo“,- tikina B. Petrulė, neseniai išleidusi antrąją knygą apie sveiką gyvenseną.

Papasakokite apie save – iš kurio Biržų krašto esate kilusi, kas Jūsų tėveliai?

Aš gimusi ir užaugusi Biržų mieste, mano tėveliai – Vida ir Gintaras Slavinskai.

Jau penkerius metus su šeima gyvename Ispanijoje, auginame du vaikus. Su vyru Evaldu vaikiška draugystė prasidėjo nuo 13 metų, abu lankėme tą pačią mokyklą Biržuose. Jau apie aštuonis metus dirbu trenere, padedu moterims sulieknėti, sustiprėti, pakeisti įpročius ir pamilti save iš naujo. Su vyru įkūrėme savo internetinę parduotuvę su savo sukurtais produktais sveikatingumui.

Galiu pasidžiaugti, kad esu jau dviejų knygų autorė, kurios tapo bestseleriais.

Biržai ir Brigita Petrulė – ar daug širdyje likę jausmų gimtam kraštui? Ar žadate sugrįžti?

Jausmų yra tikrai labai daug. Visi vaikystės, paauglystės, mokyklos prisiminimai yra tik apie Biržus, visada gera sugrįžti į savo namus, savo kiemą ir savo miestą. Gyventi grįžti į Biržus neplanuojame, bet aplankome savo miestą kiekvienais metais.

Dažna moteris pasakys – esu sau negraži, norėčiau grakštesnių kūno formų. Nuo ko pradėti? Amžinas klausimas – tai kaip numesti svorio? O gal galima be dietų?

Yra kelios taisyklės, kuriomis reikėtų vadovautis:

1. Miegoti po 7-8 valandas, prieš miegą ir atsikėlus 1-2 valandas nenaudoti jokių ekranų.

2. Reguliari mityba, pagrindiniai valgiai dienoje, tik du užkandžiai, žinoma, jeigu jiems yra poreikis. Kuo daugiau baltymų mityboje ir kiekviename valgyje.

3. Reguliarus judėjimas, sportas, bendras aktyvumas – 1-3 jėgos treniruotės per savaitę, vaikščiojimas kasdien ne mažiau kaip po 8000 žingsnių.

Šie patarimai gali padėti kiekvienam, ne tik numesti kilogramus, bet ir turėti daugiau energijos, geresnę nuotaiką, geresnį miegą ir visapusiškai pagerinti gyvenimo kokybę. Jokios dietos laikytis, alinti savęs ar skaičiuoti kalorijų nereikia.

Kokia turėtų būti diena žmogaus, kuris pradeda siekti tobulesnio kūno arba teisingesnės mitybos?

Diena gali būti įprasta, tiesiog prie įprasto dienos režimo reikia suplanuoti dienos valgius ir... kuo daugiau judėjimo. Bet jeigu žmogus neplanuoja savo dienos laiko, tai rekomenduočiau nuo to ir pradėti, nes dažnai daug brangaus laiko iššvaistome nesvarbiems dalykams. Ryte, dar prieš darbą, galima daryti mankštą. Pasivaikščiojimas lauke taip pat gali labai stipriai pakeisti likusią dienos nuotaiką, darbingumą ir energiją. Maži pokyčiai dienos rutinoje turi labai didelę įtaką mūsų savijautai.

Tikriausiai dauguma žino apie sveiką mitybą, taip pat supranta, kad trenerio pamokos nemažai kainuoja – ar brangios ir kiek efektyvios Jūsų konsultacijos?

Manau, mano klienčių rezultatai, atsiliepimai ir pasiekimai byloja apie programos efektyvumą. Bet, aišku, svarbu suvokti, kad jokia programa neveikia be pastangų, noro ir tikėjimo savimi. Jeigu programą įdėsi į stalčių, o pats atsisėsi ant sofos žiūrėti mėgstamą serialą su užkandžiais, pokytis neįvyks.

Keturių savaičių darbas su manimi per nuotolį, pagal programą su individualiais mokymais ir priežiūra, kainuoja 150 eurų. Brangu ar pigu – kiekvienas vertina pagal savo kišenę.

Aš manau, kad tai – geriausia investicija į savo sveikatą ir geresnę gyvenimo kokybę.

Ar galėtumėte savo mylimiems biržiečiams pasakyti vienos dienos mitybos planą – kaip ji turėtų atrodyti?

Savo pirmoje knygoje „Geros savijautos virtuvė“ surašiau net 100 receptų, kurie jau suskirstyti į dienos laiką – pusryčius, pietus ir vakarienes... Todėl belieka tą knygą įsigyti ir turėsite daug idėjų, kaip sveikiau maitintis kiekvieną dieną.

Neseniai buvo išleista antroji Jūsų knyga – apie ką ji ir kodėl verta perskaityti?

Mano antroji knyga „5 sveikatingumo taisyklės“ yra apie sveiką ir subalansuotą mitybą, gyvenimą, keičiančius įpročius.

Šioje knygoje galite rasti beveik 100 receptų: savaitgalio receptai, greitai paruošiami patiekalai ir užkandžiai, gausūs baltymų receptai, sveiki desertai ir maisto dėžučių idėjos.

Parašyta ir daug patarimų bei naudingos informacijos apie sveikatingumą, mano klienčių sėkmės istorijas. Visi receptai paprasti, lengvai ir greitai paruošiami. Maistas – skanus, sveikas, naudingas ir tinkantys visai šeimai.

Kokius blogiausius įpročius Jūs, sveikatingumo trenerė, matote kituose?

Alkoholio vartojimas, prastos maistinės vertės maistas ir cukrus mityboje, mažas aktyvumas, miego kokybės ir rėžimo neįvertinimas, daug laiko, nenaudingai praleidžiamo, prie ekranų.

Kaip pati pradėjote eiti sveikatingumo keliu?

Eiti sveikatingumo keliu paskatino sveikatos problemos ir noras sukurti šeimą, susilaukti vaikų. Norėjau būti sveika, laiminga ir stipri, todėl pradėjau rūpintis savo kūnu ir mokytis apie sveikatingumą.

Penkerius metus gyvenate pietinėje Ispanijoje. Kodėl užsibuvote būtent šioje šalyje?

Dešimt metų gyvenome Norvegijoje, o gyvenimas Ispanijoje buvo mūsų svajonė... Tad džiaugiamės ir esame dėkingi už galimybę būti čia.

Papasakokite apie savo dieną – auginate du vaikus, kaip spėjate, kaip randate jėgų laikytis disciplinos?

Jeigu nesilaikyčiau disciplinos ir režimo, tai nieko nepadaryčiau, neturėčiau laiko nei darbui, nei sportui. Laiko planavimas ir aiškios gyvenimo vertybės padeda siekti savo tikslų, rūpintis namais, šeima ir skirti laiko pasirūpinti savimi.

Stengiuosi planuoti svarbiausius savaitės ir dienos darbus, rašausi viską svarbos tvarka, ką turiu atlikti. Rytą keliuosi anksti, kad prieš pakylant saulei, galėčiau nusiprausti po šaltu dušu, padaryti mankštą, suplanuoti dienos darbus ir paruošti šeimai maistą. Po vaikų nuvežimo į mokyklą skiriu laiką darbui ir sportui, po vaikų mokyklos – pietų gaminimas, vaikų būreliai, o vakare – laikas su šeima.

Sportas, tinkama mityba ir geri įpročiai suteikia jausmą, kad galiu viską... Kuo daugiau darau, tuo daugiau spėju.

Ką veikėte pasakiškai gražioje Madeiroje? Ar dirbate su klientėmis ir kelionių metu?

2023 metų vasarą su šeima gyvenome ir keliavome po Madeiros salą. Tai buvo nuostabus laikas, tikrai ten dar sugrįšime. Dirbu su savo klientėmis visus metus ir taip jau aštuonerius metus. Tiesą pasakius, visą tą laiką neesu turėjusi atostogų. Niekada net negalvojau, kad ateis laikas, kai susikursiu tokią darbo vietą, kad galėčiau dirbti būdama skirtingose šalyse ir keliauti po pasaulį.

Esate graži, charizmatiška moteris – koks receptas?

Reikia išsikelti aiškius tikslus, ko nori iš savęs ir savo gyvenimo, sudaryti planą, kaip to pasiekti ir imtis veiksmų... Ši taisyklė galioja visais gyvenimo atvejais, nesvarbu, ar metant svorį, ar siekiant karjeros, ar svajojant apkeliauti pasaulį. Viskas įmanoma, kai imiesi veiksmų ir nepasiduodi tol, kol nepasieki tikslo.

Ką darote, kai bloga nuotaika, kai jaučiatės pavargusi, kai norisi gulėti ir ką nors nuodėmingai skanaus valgyti?

Stengiuosi ištempti dieną, padaryti tai, ką reikia. Suvalgau sveikesnį desertą ar kitą užkandį ir einu ankščiau nei įprasta miegoti. Ilgesnis miegas ir daugiau poilsio išsprendžia labai daug problemų, kurios vakare atrodo didelės, bet atsikėlus ryte pailsėjus ir palindus po šaltu dušu laukia nuostabi diena.

Taip pat visada gelbsti grynas oras, gamta ir judėjimas. Pasivaikščiojimas lauke – visada gera mintis, kai prasta nuotaika. Jau po 20 minučių ėjimo pasijaučiu geriau, mintys prašviesėja.

Kas Jums – laimė?

Laimė – tai galimybė turėti sveiką kūną, galėti juo rūpintis ir judėti. Gyvenimas yra dovana, kiekvienas čia esame su priežastimi. Žinojimas, kokia tavo gyvenimo misija, man yra laimė. Žinojimas, kad esi teisingame kelyje – tai yra laimė.

Taip pat galimybė turėti vaikų ir šeimą yra laimė. Galimybė padėti kitiems, būti naudingai yra dovana ir laimė.

Kuri mylimiausia vieta Biržuose?

Turbūt mano namai.

Kas priverčia nusišypsoti, pagalvojus apie Biržų kraštą?

Tikriausiai labiausiai šypseną kelia prisiminimai apie paauglystę, mokyklos laikus, išdaigas ir vakarėlius su draugais.

Šeima – tas uostas, kuris suteikia gyvenimo prasmę. Kaip moteriai tapti laimingai šeimoje? Kokias klaidas jos daro? Kokia Jūsų patirtis – juk ne visada meilė į vyro širdį – per skrandį?

Laiminga moteris – laiminga visa šeima. Manau, pagrindinė klaida, kad moterys neskiria laiko sau, rūpinasi viskuo aplink save, bet tik ne savimi, o tai labai svarbu gerai savijautai, pasitikėjimui savimi ir laimei.

Bet klaidas dažnai daro ir vyrai šeimoje, kurie neprisideda ir nepadeda moterims, prižiūrint vaikus, rūpinantis namų buitimi. Moteris, kuri neskiria laiko sau, greitai tampa pavargusi ir nelaiminga.

Moteris, kuri rūpinasi savimi, tampa laimingesnė, pasitikinti savimi, netgi pamilsta save iš naujo. Moteris, kuri jaučiasi graži, stipri ir laiminga, pradeda skleisti nuostabią energiją aplink save, kuri gali ryškiomis spalvomis nudažyti viską aplinkui ir net uždegti meilę iš naujo santykiuose su vyru.

Koks Jūsų tikslas, kurį pasiekusi, pasakytumėte – aš tai padariau?

Manau, kad aš tai jau padariau. Aš atradau savo gyvenimo kelią. Turiu du nuostabius ir sveikus vaikus, puikų vyrą. Išleidau dvi knygas. Manau, kad savo gyvenime pasiekiau labai daug, man tai – labai daug reiškia.

O ateities tikslus parodys mano darbo rezultatai, bet ne žodžiai. Neperšokęs griovio nesakyk op...

Kelionės – Jūsų šeimos stichija? Kokios jos, kuo ypatingos, kaip pasirenkamos?

Taip, mes keliaujame daug, o kelionės skirtingos ir ypatingos kiekvienais metais. Šią vasarą keliausime kemperiu, o to niekada nesame anksčiau darę. Niekada nesirenkame kelionių su „viskas įskaičiuota“. Keliaujame su daug nuotykių, kelionės kryptis renkamės pagal tai, ką norime pamatyti, nuveikti, kiek laiko turime kelionei ir panašiai.

Kokią žinutę norėtumėte perduoti biržietėms ir biržiečiams?

Daugiau rūpintis savo sveikata. Taip, visi žino ką reikėtų daryti, bet, deja, dauguma mažai ką daro dėl geresnės savo sveikatos ir geresnės gyvenimo kokybės.

Niekada nenustokite siekti savo svajonių – nėra nieko neįmanomo žmogui, kuris turi tikslą, planą, kaip tai padaryti, tikėjimą savimi ir labai stengiasi, kad tai pasiektų.