Arvydas Vilčinskas: „Tikiu, kad svajonės pildosi, bet jas turi lydėti labai daug darbo ir pastangų“

A. Vilčinsko asmeninio archyvo nuotr.
Scenoje Arvydas Vilčinskas jaučiasi kaip žuvis vandenyje.
“Grįžtu namo, kol saulė dar nenusileido, kol dar matau šešėlį savo kelyje. Nenusibrauksiu prakaito sūraus nuo veido ir nebandysiu atsidust pakelėje. Greičiau į tėviškę, į mano meilės kraštą – ten mano Kryžių kalnas, vyturio dangus, ten skamba žodis kaip giesmė, kaip Šventas Raštas, į laisvą Lietuvą šiandieną aš grįžtu“, – ši dainininko Arvydo Vilčinsko atliekama daina tapo tikru Sąjūdžio laikų simboliu. Gegužės 28 dieną Arvydas Vilčinskas lankysis Biržų rajone ir koncertuos Obelaukių kaime. Šiandien “Biržiečių žodyje” svečiuojasi šis Lietuvos laisvės dainius, muzikantas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, mylimas ir laukiamas kiekviename šalies kampelyje .

Ar dar prisimenate aplinkybes, kuriomis gimė žymioji Jūsų daina „Į Lietuvą“, žadinusi tautinę sąmonę ir suteikusi Jums Laisvės dainiaus titulą?

Prisimenu. Svečiavausi pas draugą, jis man parodė eilėraštį ir pasakė, kad tai tikrai panašu į dainas, kurias aš kuriu. Tai buvo Kęstučio Genio eilėraštis. Aš čia pat prisėdau prie pianino ir per penkiolika minučių man pasidarė aišku, kaip ši daina skambės. Viskas gimė akimirksniu... Dainos įrašą daviau paklausyti poetui K. Geniui. Jam labai patiko ir jis man padovanojo savo eilėraščių knygelę. Paskaitęs jo eiles, radau dar porą puikių eilėraščių, iš kurių taip pat gimė dainos.

Jūs nesėdite vietoje ir nelaukiate malonių iš dangaus, o pats drąsiai leidžiatės į avantiūras: Jūs ir muzikantas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, Jūs tolimųjų reisų ir taksi vairuotojas. Tai užprogramuota Jūsų genuose ar gyvenimas privertė?

Ir gyvenimas privertė, ir pačiam kartais norisi trumpam atitrūkti nuo muzikos išbandant ką nors naujo. Tolimųjų reisų vairuotojai JAV gerai uždirba. O Lietuvoje neplanavau muzikanto profesiją pakeisti į kurią nors kitą, bet karantinas padarė savo pataisas. Tiesa, taksi vairuotoju dirbau trumpai-supratau, kad tai-ne man.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

BŽ dosjė

Arvydas Vilčinskas- laisvės atgimimo dainius 1988 m. parašė savo pirmąją dainą „Mano Lietuva“. 1989 metų birželį savo lėšomis išleido pirmąjį albumą „Į Lietuvą“, kuris tapo populiariausiu albumu Lietuvoje. Daina „Į Lietuvą“ užėmė pirmąsias vietas radijo stočių topuose. Kartu su Robertu Jasinsku ir Gintautu Varkala sukūrė grupę „Medus“. Su koncertais apvažinėjo visą Lietuvą, turėjo 3 koncertinius turus JAV ir Kanadoje. Nuo 1995 iki 2011 metų gyveno JAV. Grįžęs į Lietuvą, įsikūrė Jonavoje, kur toliau gyvena ir kuria.