Andrius Janušauskas: „Juokas – greičiausias būdas pajausti savo dvasią“

Asmeninio albumo nuotr.
„Man įdomu tai, ką aš darau. Esu be galo laimingas, jog kitų džiugesį sužadinti galiu, būdamas savimi“,- sako Andrius Janušauskas.
Gausos principas byloja: visiems visko užtenka, nes gausa – ne pinigai, o vidinė žmogaus būsena. Šiandieninis mūsų svečias – renginių vedėjas, aktorius, projektų kūrėjas ir įgyvendintojas bei gyvenimo filosofas, turintis biržietiškų šaknų – Andrius Janušauskas.

Jūsų šaknys yra Ramongalių kaime, Biržų rajone. Dažnai čia apsilankote?

Gimiau ir užaugau pačioje Kauno širdyje – Senamiestyje. Iki Rotušės aikštės man būdavo minutė kelio pėsčiomis. Mano šaknys tikrai Biržų krašte, nes Ramongalių kaime gyvena mano seneliai Jonas ir Genutė Karinauskai. Jiems esu labai dėkingas, kad išmokau beveik visų ūkio darbų. Čia radau aplinką, kuri visai neskubina. Mieste viskas kitaip, kartais skubi netgi visai be priežasties, tiesiog iš inercijos. Pas senelius, jeigu išeini iš namų, tai nebent pasidarbuoti ar pasivaikščioti ir visas būvis daug lėtesnis. Mūsų ryšys su seneliais labai artimas. Kai darbuojuos Kaune, radijo laidoje rytais, daug metų laikausi tradicijos: aš lygiai 9 ryto skambinu jiems vaizdo skambučiu ir tiek jiems, tiek radijo klausytojams skaitau žinias. Kai žinių eteris baigiasi, dar pakalbame keletą minučių. Matausi su jais vos ne kasdien. Taip pat kruopščiai planuoju laiką ir, kada tik galime, keliaujame į Ramongalius. Mano senelis yra savo regiono žymiausias armonininkas bei tikra švenčių siela. Nenuostabu, kad daugiau nei 60 metų į šventes groti ir „šposyti“ kviesdavo jį, o dabar kviečia mane. Močiutei esu dėkingas už įgimtą kūrybiškumą, nes ji – užslėpta poetė, jautrios sielos, gilios išminties žmogus. Biržų kraštas man labai artimas, čia gyvena daug giminaičių, tetų, dėdžių. Praleistas nesuskaičiuojamas laikas vasarų ir atostogų dienų. Pažįstu šio krašto žmones, turiu čia daug bičiulių.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

 

Dosjė

Andrius Janušauskas gimė 1990 metų gegužės 21 dieną Kaune, čia mokėsi, 16 metų gilino aktorinio meistriškumo įgūdžius, dirbo Kauno Valstybiniame muzikiniame teatre. Paskutinius 8-erius metus organizuoja renginius, dirba įvairių renginių vedėju, ekstremalaus sporto komentatoriumi, radijo laidų vedėju, diktoriumi, video, audio reklamos kūrėju.