Andrių Kaniavą kūrybai įkvepia žvilgsnis... į save, į kitus ir... pro langą

Asmeninio albumo nuotr.
Tikrasis Andrius Kaniava, nulipęs nuo scenos, sakosi esąs nepraktiškas, truputį pasimetęs šiuolaikiniame gyvenime, bet tikintis, kad rytojaus diena viską išspręs.
Nors geras teatras žiūrovui prasideda nuo rūbinės, bet aktoriui – nuo užrašo ant kasos langelio „Visi bilietai parduoti“. Šiandieninis pašnekovas – linksmų plaučių aktorius Andrius Kaniava, kurio akių spalva priklauso nuo metų laiko, o zodiako ženklas – sfinksas, nuoširdaus, linksmo būdo, linkęs į rudeninę depresiją, vedęs ir turintis vaikų... Su šiuo humoro nestokojančiu aktoriumi susitiksime žemiškoje komedijoje „Trečioji Evangelija pagal Andrių“ Biržų kultūros centre kovo 24 dieną 18 valandą.

Papasakokite apie savo vaikystę, gyvenimą?

Mano vaikystė – klasikinė, sovietinėje aplinkoje augančio vaiko vaikystė. Su prie gyvenimo sąlygų prisitaikiusia mokykla, ant galvos lipančia ideologija ir visiška laisve, visomis Vilniaus kalbomis klegančiame Senamiesčio kieme.

Jūs pirmiausia pradėjote vaidinti ar dainuoti?

Kai manęs klausia, ką pradėjau pirmiau – vaidinti, ar dainuoti, visada nuviliu savo atsakymu. Labai ilgai net mintyse nebuvo tokių norų. Šiaip jau, lyg ir turėtų būti. Mano tėvas buvo žinomas dainininkas, mama dirbo tuometinėje Teatro draugijoje, o aš lankiausi daugybėje spektaklių. Iš mamos pasakojimų net žinojau tuometinius teatro užkulisius, bet pačiam noro užsiimti kažkuo panašiu nebuvo noro.

Jūs esate sakęs, jog kažkada svajojote savo gyvenimą susieti su žirgų sportu, bet dėl trumparegystės šią svajonę teko užmiršti. Žirgai dar yra jūsų gyvenime?

Visą savo laiką atidaviau žirgų sportui. Kai mane „išbrokavo“, supratau, kad gyvenime išmanau du dalykus – žirgus ir teatrą. Atvirai kalbant, ir dabar niekas nepasikeitė. Vaidinu, režisuoju, o visą laisvalaikį atima du mano žirgai – Genesis ir Goja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

DOSJĖ

Lietuvos aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava gimė 1964 metų gruodžio 5 dieną Kaune. Jis 1982 metais baigė Vilniaus A. Vienuolio vidurinę mokyklą. Studijavo LSSR konservatorijos Aktoriaus meistriškumo katedroje. 1983–1985 metais atliko karinę tarnybą sovietinėje armijoje. Baigęs studijas, nuo 1988 metų, dirbo Kapsuko dramos teatre, kūrė dainas. 1990–2014 metais „Keistuolių teatro“ aktorius. Yra išleidęs 5 albumus: „Atšilusi Musė“, kartu su grupe „Origami“ (2003 m.), „Antikvariatas“ (2009 m.), „Musė“ (2014 m.), „Laivas restoranas“ (2016 m.), „Ruduo nesibaigiančioj metų alėjoj“ (2020 m.). Andriaus Kaniavos talentas spindi tiek teatro, tiek muzikinėje scenose, o kiekvienas susitikimas su juo tampa didele švente klausytojui. Prasmingi monologai, nuoširdus bendravimas, smagios istorijos ir pačios gražiausios dainos – ši visuma ir sukuria mažus stebuklus.