Žydrūnas Savickas – stipriausias šalyje

Šeštadienį Pakruojyje paaiškėjo Lietuvos galiūnų čempionato finalo, kuriame varžėsi šeši atletai, nugalėtojas. Juo jau tryliktą kartą tapo vilnietis Žydrūnas Savickas.

Stanislava VIČAITĖ

pakruojis@skrastas.lt

Ž. Savickas pirmas įveikė šešias rungtis iš septynių ir surinko 41 tašką.

„Laimėti tikėjausi, nes jau dvylika kartų esu tapęs Lietuvos čempionu. Tačiau ir šiek tiek baiminausi, kad tryliktą kartą gali ir nepavykti. Pagrindinis varžovas buvo Vytautas Lalas – antrasis žmogus pagal stiprumą Europoje“, – „Šiaulių kraštui“ teigė Ž. Savickas, pridurdamas, kad jam sunkiausiai sekėsi įveikti pirmąją užduotį: į įkalnę tempti 16 tonų sveriantį vilkiką.

Būtent šioje rungtyje lygių nebuvo antrosios vietos laimėtojui klaipėdiečiui Vytautui Lalui: šis stipruolis vilkiką nutempė 3 metrus ir 85 centimetrus. V. Lalas iš viso surinko 34 taškus.

Trečioji vieta atiteko Sauliui Brusokui iš Marijampolės. Jo sąskaitoje – 24 taškai.

Ketvirtas liko birštonietis Vidas Blekaitis, surinkęs 18,5 taško. Šis galiūnas buvo realus pretendentas į prizininkus. Po dviejų rungčių jis kartu su klaipėdiečiu V. Lalu užėmė 2–3 vietas. Vėliau jam sekėsi prasčiau, o dviejose rungtyse atsisakė dalyvauti dėl traumos.

Penktąją vietą užėmė Vilmantas Bliujus iš Alytaus, šeštąją – Donaldas Andriulis iš Kaišiadorių.

Šalies galiūnų čempionate dalyvavusiems atletams teko įveikti septynias rungtis: per nustatytą laiką tempti 16 tonų sveriantį vilkiką, laikyti 30 kilogramų svarmenį, kelti rąstą, atkėlinėti 340 kilogramų žiedus, ant skirtingo aukščio stovų užkelti nuo 125 iki 185 kilogramų sveriančius apvalius akmenis, kelti 105 kilogramų hantelį. Paskutinė užduotis – piramidė: čia sportininkai turėjo per 90 sekundžių ant pakylos laiptelių užkelti 225, 240 ir 265 kilogramų svarmenis.

Autorės nuotr.

PAKYLA: Ant nugalėtojų pakylos – (iš kairės) Vytautas Lalas, Žydrūnas Savickas ir Saulius Brusokas.

NUGALĖTOJAS: Čempionato nugalėtoją Žydrūną Savicką sėkmė lydėjo šešiose rungtyse iš septynių.

VILKIKAS: Šešiolika tonų sveriantį vilkiką Vidas Blekaitis į įkalnę nutempė 72 centimetrus.

AKMENYS: Birštoniečiui Vidui Blekaičiui pavyko užkelti visus penkis skirtingo svorio akmenis ant stovų.

ŽIEDAI: 340 kilogramų sveriančius žiedus marijampolietis Saulius Brusokas atkėlė tris kartus.

PRIZININKAS: Antrosios vietos laimėtojas klaipėdietis Vytautas Lalas nesunkiai įveikė šeštąją rungtį: 105 kilogramų hantelį jis iškėlė šešis kartus.