Žvejų varžybose – rekordinis skaičius laimikių

Socialinių tinklų nuotr.
Sekmadienį Širvėną papuošė žvejų varžybų dalyvių valtys, žvejų šįmet – rekordinis skaičius.
Sekmadienį nuo pat ryto Širvėnos ežere pabiro žvejų valtys. Vyko individualios ir komandinės spiningavimo varžybos „Širvėnos plėšrūnė 2020 ruduo“. Kone visą dieną krapnojęs lietus šiemet prisidėjo prie rekordinių rezultatų.

Rekordinis skaičius

Varžybų iniciatorius ir užkietėjęs žvejys Austrius Šešeika „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad šios varžybos išskirtinės, mat buvo didžiausias dalyvių ir sužvejotų laimikių skaičius. Rudeninės žūklės varžybose dalyvavo 42 komandos – 84 žvejai mėgėjai. Plėšrūnes taip pat gaudė ir svečiai iš Kauno, Rokiškio, Panevėžio, Jonavos, Pakruojo. Tačiau miesto svečiams nelabai pasisekė, daugiausia pergalių išplėšė vietiniai žvejai.

Pasak A. Šešeikos, vietiniai žvejai pažįsta savo ežerą, žino vietas kur kimba, tad jiems orientuotis lengviau nei svečiams. Tačiau pabrėžė, kad labai daug priklauso ir nuo sėkmės. Iš viso varžybų dalyviai prigaudė žuvų, kurių bendras svoris siekė 94 kg 600 g (74 lydekos ir 7 ešeriai).

-Šioms varžyboms buvo pasirinktas geras mėnuo. Taip pat pagelbėjo ir oras – beveik visą dieną lynojo, o žūklei tai puikios sąlygos. Dalyvių skaičius taip pat džiugina: jų šiemet net 84. Turbūt tai viruso įtaka, nes žmonės turėjo daugiau laisvo laiko ir pasirinko tokį savaitgalio praleidimą,- kalbėjo A. Šešeika.

Asmeninėje rungtyje nugalėjo biržiečiai

Asmeninėje rungtyje šiemet prizines vietas iš svečių nugvelbė biržiečiai. Pirmąją vietą iškovojo Vitalijus Gasiūnas, sugavęs 5 lydekas, kurių bendras svoris siekė 8,335 kg. Antrąja vieta džiaugėsi Raimondas Andželis, sugavęs 4 laimikius, kurie svėrė 5,740 kg. Trečią vietą užėmė Remigijus Tatoris, sužvejojęs 3 lydekas, kurių bendras svoris siekė 4,935 kg. Deja, 39 žvejams mėgėjams nepasisekė: šie sužvejojo lydekas, kurių dydis neatitiko reikalavimų, tad jos nebuvo ir užskaitytos. Kai buvo pasverti, beveik visi sugauti laimikiai sugrįžo atgal į Širvėną...

Komandinės pergalės

Pirmąją vietą komandinėje rungtyje užėmė „Rokiškis – Biržai“ komanda, kurioje dalyvavo rokiškėnas Valdas Kraliūnas ir Raimondas Andželis. Bendras sugautų laimikių svoris siekė 10,525 kg. Antrąją vieta dalinosi komandos „GLX“ nariai Vitalijus Gasiūnas ir Austrius Šešeika, sugavę žuvies, kurios svoris siekė 9,040 kg. Trečiąją vietą užėmė svečių komanda „Bratanai“, kurią sudarė žvejai Vaidas Rašys, Artūras Zigmantas, bendras laimikių svoris – 7,175 kg.

Nepamiršti žvejai veteranai

Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais ir kitais prizais. Taip pat buvo apdovanotas ir biržietis Vaidas Gučas, sugavęs didžiausią žuvį, lydeką, kuri svėrė 3,820 kg. O vyriausias varžybų dalyvis Konstantinas Romualdas Galvelis apdovanotas kaip didžiausią patirtį turintis žvejys. A. Šešeika dėkojo vietinei žvejų parduotuvei už pagalbą steigiant prizus laimėtojams.