Tinklinis gyvas entuziazmu

Tinklinis gyvas entuziazmu

Tinklinis gyvas entuziazmu

Šiauliuose jau keletą metų nėra profesionalios moterų tinklinio komandos. Moterys žaidžia šalies mėgėjų turnyruose. „Tinklinis šalyje yra numarintas“, – sako ilgametė tinklinio trenerė Zofija Gobytė.

Alvydas JANUŠEVIČIUS

alvydas@skrastas.lt

Negali nežaisti

Sekmadienio vakarą sportiškos moterys susirenka Šiaulių „Dubysos“ sporto mokyklos salėje pasitreniruoti. Daugelis jų tinklinį žaidžia nuo vaikystės. Kone visos yra išugdytos Šiauliuose, jų pagrindinė trenerė buvo ir iki šiol yra Zofija Gobytė.

Moterys vilki komandos marškinėlius. Tarp žaidėjų yra žymios tinklinio žaidėjos, šiam sportui atidavusios ne vieną dešimtmetį: Silva Bakevičienė, Nisa Tamutienė, Reda Mockienė, Dalia Beržinienė, Irena Balčiūnaitė.

Dauguma moterų – veteranės, anksčiau dalyvavusios Lietuvos čempionatuose ir ne kartą laimėjusios. Šalies mėgėjų turnyruose Šiaulių moterys per penkiolika metų beveik visada tapdavo prizininkėmis arba nugalėtojomis. Tarp senjorų šiaulietės yra Lietuvos čempionės.

„Negalime nežaisti. Kiekviena moteris ateina čia savo noru. Puikiai praleidžiame laiką ir pasiekiame pergalių. Dalyvaujame „Žalgiriadoje“ ir daugelyje kitų turnyrų, kuriuose rungiasi mėgėjų komandos“, – pasakoja komandos narė ir žaidžianti trenerė Reda Mockienė.

Pastaraisiais metais prie komandos prisijungia vis daugiau jaunų moterų. Vienos jų paaugino vaikus, kitos  įsitvirtino Šiauliuose ir taip planuoja aktyvų laisvą laiką.

Nebus rėmėjų – išnyks

Komandos vadovę ir trenerę Zofiją Gobytę sportininkės vadina globėja. Jos dėka komanda turi rėmėjus. Trenerė teigia, kad tuos pačius rėmėjus turi beveik tris dešimtmečius.

„Kiekvienais metais mus paremia. Verslininkas Stanislovas Grušas randa galimybių padengti mūsų keliones į kai kurias svarbiausias varžybas. Dabar padeda ir „Artilux“ vadovas Rimantas Damanskis“, – vardijo trenerė.

Ji bandė teirautis miesto Savivaldybėje, ar nebūtų galima atgaivinti tinklinio tradicijas ir suburti rimtą suaugusių moterų komandą, gebančią pasipriešinti sostinės, Kauno ar Jonavos tinklininkėms.

Atsakymas buvęs – nėra pinigų, ieškokite rėmėjų ir kurkite, o jei neišgyvensite – išnyksite. Atsiras vietos kitoms sporto šakoms.

Savanaudiško požiūrio laikosi ir federacija. Z. Gobytė mano, kad tinklinis yra  žlugdomas: „Neliko vidutinės lygos. Tik trys komandos iš Vilniaus, Kauno ir Jonavos, kurios dalyvauja Baltijos čempionatuose. Visos kitos komandos – mėgėjų. Nėra žemesnės lygos – nėra ir Lietuvos čempionato.“

Jaunosioms sportininkėms  nebėra kur augti. „Ar mes iš nieko turime kurti lygą, ar tuo privalo rūpintis federacija? – klausė trenerė. – Mums noro žaisti netrūksta. Ir žaidėjų daugiau atsirastų.“

Trūksta ir trenerių

Z. Gobytė sako, kad Šiauliuose trūksta ne tik profesionalaus tinklinio, tačiau ir trenerių. Šiuo metu su mažosiomis tinklininkėmis dirba Jura Gricienė. Su berniukais ir jaunuoliais – Aivaras Strockis. Daugiau rimtai dirbančių su merginomis  nėra ir vargu ar atsirastų.

Trenerė priminė, kad A. Strockis yra bandęs užsiauginti jauną trenerį, tačiau dabar trenerio darbas neatitinka gaunamų pajamų. „Kartais vaikų kolektyve nubyra. Treneriai patys iš savo kišenės už vaikus moka mėnesio įmokas“, – pasakojo Z. Gobytė.

R. Mockienės nuomone, šiandien dar yra galimybių išgelbėti tinklinį Šiauliuose, tačiau jei toliau viskas vyks iš inercijos, tinklinį žais tik moksleivės ir veteranės.

O gal galėtų komandos žaidėjos tapti trenerėmis? Visos tik šypteli – kiekviena turi sau užsiėmimą ir kitą pragyvenimo šaltinį.

Autoriaus nuotr.

KOMANDA: Moterų tinklinio komanda „Artilux“ tik iš entuziazmo  saugo tinklinio tradicijas Šiauliuose.