Talkšos regata tapo dviguba švente

Savaitgalį Šiauliuose vykusi VIII Talkšos regata vietos sportininkams atnešė 34 medalių komplektus. Irkluotojų švente vadinama regata tapo dvigubu džiaugsmu – šeštadienį dalyviai nepraleido ir kanojininko Jevgenijaus Šuklino starto Londono olimpiados finaliniame plaukime, kur lietuvis laimėjo sidabro medalį.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Šiauliečiai nepasišiukšlina

Suaugusiųjų (gimę 1994 metais ir vyresni) varžybose iš šiauliečių geriausiai sekėsi tris medalius laimėjusiam Aurimui Lankui. Jis, kartu su Tomu Kavieckiu, triumfavo baidarių 200 metrų varžybose.

Irkluodami 500 metrų, jie buvo antri. A. Lankas 200 metrų vienviečių baidarių varžybose iškovojo sidabro medalį.

Aurimo Lanko teigimu, Talkšos regata jo varžybų kalendoriuje skirta formai palaikyti. Jos pikas buvo pasiektas Lietuvos čempionato metu. Šeštadienį jis susidūrė su dar viena problema – didžiuliu vėju.

„Bokšteliai yra keli metrai prieš finišą. Juos vėjas atnešė arčiau, tad per anksti finišavau. Varžovas slydimo metu mane aplenkė, – pasakojo Aurimas Lankas. – Šventė graži, šiauliečiai, kaip visada, nepasišiukšlina. Galbūt norėjosi tikslesnio varžybų grafiko, programos.“

Du bronzos medalius laimėjo Donatas Butkevičius. Jis buvo trečias, 200 metrų irkluodamas vienvietę ir dvivietę baidares. Dviviečių baidarių varžybose jo porininkas buvo Raimundas Korsakas.

Dvi trečiąsias vietas iškovojo Aurelija Valainytė, medalius laimėjusi dviviečių baidarių 200 ir 500 metrų rungtyse. 500 metrų ji irklavo su kita šiauliete Ingrida Zubyte.

Sportininkai nenuvylė

Jaunių (gimę 1995–1996 m.) varžybose šiaulietis kanojininkas Osvaldas Murza iškovojo po du aukso ir bronzos apdovanojimus. Pirmosios vietos laimėtos, plukdant vienvietę kanoją 200 ir 500 metrų, trečiosios – su dviviete kanoja irkluojant tokias pat distancijas.

Ir 200, ir 500 metrų dviviečių kanojų varžybas laimėjo šiauliečiai Dominykas Murza ir Donatas Valteris.

Pirma 200 metrų vienviečių kanojų varžybose buvo Rūta Dagytė. Tokio pat nuotolio dviviečių baidarių rungtyje triumfavo Gytis Macevičius.

Antrąsias vietas užėmė Ingrida Jurkutė (vienvietė kanoja 200 metrų) ir D. Murza (vienvietė kanoja, 500 m).

Bronzos medaliai atiteko Kamilei Jablonskytei (vienvietė kanoja, 200 m), G. Macevičiui (vienvietė baidarė, 200 m), D. Valteriui (vienvietė kanoja, 500 m), D. Murzai (vienvietė kanoja, 200 m), Gretai Pikelytei ir Aušrinei Alasauskaitei (dvivietė baidarė, 200 m). Pastaroji buvo trečia ir dvivietę baidarę plukdydama 500 metrų.

Trenerių nenuvylė ir jauniausieji – jaunučių (gimę 1997 metais ir jaunesni) grupės sportininkai.

Ernesta Šidlauskaitė vienviečių baidarių varžybose 200 metrų iškovojo sidabro, dviviečių 200 metrų – bronzos medalius.

Tokios pat prabos apdovanojimus laimėjo Karolis Alasauskas ir Justas Petkus (dvivietė baidarė, 500 m – antroji vieta, dvivietė baidarė, 200 m – trečioji vieta).

Rokas Tamašauskas ir Edvardas Jakubauskas dviviečių kanojų 500 metrų varžybose užėmė trečiąją vietą.

Plaukė ir „Drakonų“ valtys

Regatos desertu tapo „Drakonų“ valčių varžybos. Jose penktą kartą iš eilės nugalėjo šiauliečio Antano Lanko treniruojama „Irklo Brolių“ ekipa. Antrąją vietą užėmė Tardymo izoliatoriaus komanda, trečiąją – Artūro Navicko vadovaujama „Talša“. Iš viso dalyvavo devynios įgulos.

Vyko ir estafečių be amžiaus grupės varžybos. Šiauliečiai laimėjo keturviečių baidarių 200 metrų varžybas. Kita ekipa buvo trečia. Tokią pat vietą užėmė ir šiauliečiai, 200 metrų irklavę keturvietę kanoją.

Pasak A. Navicko, pirmąjį kartą Šiauliams atstovavo tokia gausi sportininkų komanda – 43. Iš viso Talkšos regatoje, be „Drakonų“ valčių, rungėsi 173 irkluotojai.

A. Navickas apgailestavo, jog baidarių ir kanojų sporto klubo „Talša“ organizuota regata nebuvo tarptautine – neatvyko žadėję latviai ir kaliningradiečiai.

„Smagios pramoginės, daug žmonių surenkančios, varžybos, – įvertino A. Navickas. – Jos visiems labai patinka. Šiemet ir prizai tokie, kaip pasaulio suaugusiųjų čempionate – vardiniai Talkšos regatos medaliai, skulptūrėlės.“

Po poros savaičių Šiauliuose vyks Lietuvos mokinių pirmenybės.

Stebėjo vicečempiono startą

Talkšos regata sutapo su šalies kita baidarių ir kanojų pasaulio švente – kanojininko J. Šuklino sidabro medaliu Londono olimpiadoje.

Šeštadienį ryte vykusį finalą Talkšos regatos dalyviai stebėjo per du irklavimo bazėje buvusius televizorius.

„Buvo pilnos dirbtuvės – sportininkai sustojo ant plytų, darbastalių. Aš nebetilpau pažiūrėti, – juokėsi A. Navickas. – Esame labai laimingi. Be to, Lietuvoje turime ne tik Jevgenijų. Vienas medis miške didelis neužauga. Kiti skatina jo augimą.“

Pasak Aurimo Lanko, jo ilgametis porininkas Edvinas Ramanauskas J. Šuklino medaliu džiaugėsi tribūnose Londone. Aurimas Lankas finalą stebėjo per televizorių, tad į startą teko keliauti be apšilimo.

„Fantastiškas rezultatas. Kai turi sidabro medalį, kodėl nenorėti aukso? Tačiau šįkart laimėjęs ukrainietis parodė labai gerą formą“, – įvertino Aurimas Lankas.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

BAIDARĖS: Trasoje – sportininkai, irklavę vienvietes baidares.

KANOJOS: Jaunių grupės vienviečių kanojų varžybose sportininkai įveikė 200 ir 500 metrų distancijas.

NUGALĖTOJAS: Šiaulietis Osvaldas Murza laimėjo jaunių vienviečių kanojų 200 ir 500 metrų rungtis.