Stalo teniso čempionate – šiauliečių pergalės

Vilniuje vyko Lietuvos jaunimo stalo teniso čempionatas, kuriame varžėsi 16 pajėgiausių merginų ir tiek pat vaikinų. Čempionų titulus iškovojo šiaulietis Benas Skirmantas (trenerė Lina Sabaliauskienė) ir kaunietė Vitalija Venckutė (treneris Viktoras Stankevičius).

Antrąją vietą tarp merginų iškovojo šiaulietė Vanesa Ražinskytė (trenerė L. Sabaliauskienė), po itin atkaklios kovos finale 3:4 nusileidusi V. Venckutei.

B. Skirmantas pusfinalyje po įtemptos kovos 4:3 įveikė kaunietį Igną Navicką, o finale nesunkiai 4:0 nugalėjo Rimą Lesiv iš Jonavos.

Merginų dvejetų varžybose čempionėmis tapo kauniečių V. Venckutės ir Jogailės Rudzinskaitės pora, 3:2 įveikusi panevėžietes Aistę Dervinytę ir Eriką Satkevičiūtę. Trečioji vieta atiteko šiauliečių V. Ražinskytės ir Ievos Šimkutės bei vilniečių Emilijos Riliškytės ir Kornelijos Riliškytės poroms. Šiaulietės pusfinalyje 1:3 nusileido varžybų nugalėtojoms kaunietėms.

Vaikinų dvejetų varžybose triumfavo kaunietis I. Navickas ir Romualdas Franckaitis iš Joniškio, 3:2 nugalėję kauniečių Medardo Stankevičiaus ir Tautvydo Ruzgo duetą. Trečiosios vietos laimėtojai – šiauliečių R. Lesiv ir B. Skirmanto bei Agniaus Kačerausko ir Konstantin Oreškin poros. Šiauliečiai pusfinalyje po atkaklios kovos 2:3 nusileido M. Stankevičiaus ir T. Ruzgo duetui.

Mišrių dvejetų rungtyje pergale džiaugėsi kauniečių V. Venckutės ir M. Stankevičiaus pora, jie rezultatu 3:1 šventė pergalę prieš staigmeną pateikusią ir finalą pasiekusią Širvintų atstovų Karolinos Raginskaitės ir Daimono Ušacko porą. Trečiąją vietą iškovojo Kornelijos Riliškytės ir R. Lesiv bei B. Skirmanto ir V. Ražinskytės poros. Šiauliečiai pusfinalyje 2:3 nusileido širvintiškiams.

Šis Lietuvos jaunimo čempionatas – vienas iš ataskaitinių dėl sportininkų patekimo į Lietuvos jaunimo rinktinę. Šiame sezone iki balandžio dar vyks dvejos ataskaitinės varžybos. Kol kas B. Skirmantas yra pirmojoje vietoje, o V. Ražinskytė dalijasi 1–3 vietomis su kitomis pajėgiomis šalies stalo tenisininkėmis.

Lietuvos jaunimo čempionato 1–3 vietų vienetų varžybų laimėtojai taip pat iškovojo teisę dalyvauti sausio pabaigoje vyksiančiame Lietuvos čempionate.

„Šiaulių krašto“ inf.

SM „Dubysa“ nuotr.

PRIZININKAI: Šiauliečiai stalo tenisininkai (iš kairės) Ieva Šimkutė, Vanesa Ražinskytė, trenerė Lina Sabaliauskienė ir Benas Skirmantas po Lietuvos jaunimo čempionato Vilniuje buvo pavargę, bet labai laimingi iškovotomis aukštomis vietomis.