Vakar Valstybiniame Šiaulių dramos teatre surengtoje iškilmingoje šventėje pasveikinti geriausi, daugiausiai šiais metais pasiekę šiauliečiai sportininkai.

Išsirinko geriausiuosius ir populiariausią

Šiemet buvo atsisakyta senos rinkimų sistemos, kai už pasiūlytus geriausius sportininkus buvo galima balsuoti internetu. Į geriausiųjų sąrašus patekdavo net po kelis vienos sporto šakos atstovus, o kitų, mažiau populiarių sporto šakų atstovai likdavo nepastebėti. Šiemet 26 sporto šakų atstovai gavo užduotį išrinkti po vieną.

Komandinių sporto šakų geriausiais pripažinti: regbininkas Vytaras Bloškys ("BaltRex-Šiauliai"), krepšininkas Gintaras Leonavičius ("Šiauliai"), futbolininkė Vestina Neverdauskaitė ("Gintra-Universitetas"), žolės riedulininkė Ramūnė Petrauskaitė ("Gintra-Strektė-Universitetas"), tinklininkas Arnas Rumševičius ("Elga-Master Idea-SM Dubysa"), rankininkas Žanas Gabrielius Virbauskas ("SM Dubysa-Gubernija").

Neįgaliųjų sporto atstovai daugiausiai šiemet pasiekusiais pripažino lengvaatletį Juozą Eigminą, krepšininką Mantvidą Vaičiulį ir lengvaatletį Mindaugą Bilių.

Šiaulių apskrities žiniasklaidos atstovai M. Bilių šiemet išrinko populiariausiu Šiaulių miesto sportininku. Jam šie metai buvo ypač „derlingi": įvykdytas A normatyvas į parolimpines žaidynes Rio de Žaneire, Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate rutulio stūmimo rungtyje iškovota antroji vieta, disko metimo rungtyje – aštuntoji, pasaulio IWAS žaidynėse tapo rutulio stūmimo rungties nugalėtoju, disko metimo rungtyje iškovota trečioji vieta. Pasaulio neįgaliųjų sportininkų reitinge M. Bilius yra antrojoje vietoje.

Individualių sporto šakų geriausiais sportininkais šiemet išrinkti: plaukikas Valdas Abalikšta, dailiojo plaukimo atstovė Austina Kasperavičiūtė, trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė, raitelis Danielius Gutkauskas, petankininkas Aridanas Jankauskas, šaškininkas Domantas Norkus, orientacininkas Donatas Mickus, kūno fitneso sportininkė Viktorija Petraitytė, BMX dviratininkė Vilma Rimšaitė, sportinės radiopelengacijos atstovas Algirdas Skudrickas, tenisininkas Tomas Vaišė, imtynininkė Danutė Domikaitytė, sambo imtynininkė Roberta Jokubaitytė, dziudo imtynininkė Santa Pakenytė, tekvondo sportininkas Andrius Klemas.

Dviviečių valčių geriausiais irkluotojais pripažinti Emilis Abelkis ir Žilvinas Visockas bei baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

Pagerbtos stipriausios lengvaatletės

Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus specialistai savo nuožiūra išrinko ir nominavo pačius geriausiuosius trimis nominacijomis: „Metų pasiekimas“, „Olimpinė viltis“ ir „Parolimpinė viltis“.

„Metų pasiekimo“ nominacijos įteiktos trims garsiausioms Šiaulių lengvaatletėms: maratonininkėms Rasai Drazdauskaitei ir Remaldai Kergytei-Dauskurdienei bei bėgikei Eglei Balčiūnaitei.

Šios sportininkės yra olimpinės rinktinės kandidatės, įvykdžiusios 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą.

R. Drazdauskaitė (treneriai Janina Tribienė ir Inga Juodeškienė) šiemet pasaulio čempionate pelnė 11 vietą, Europos taurės varžybose 5000 metų rungtyje iškovojo 5 vietą ir pasaulio reitinge užima 178 vietą.

R. Kergytė-Dauskurdienė (treneris Dainius Šaučikovas) tarptautiniame Valensijos maratone (Ispanija) užėmė 11 vietą, pasaulio reitinge yra 407 vietoje. Šie metai sportininkei įsimintini buvo ne tik sporto pasiekimais – rugsėjį ji ištekėjo už krepšininko Deivido Dauskurdžio.

Lengvaatletė, 800 metrų bėgikė Eglė Balčiūnaitė (treneris Aleksandr Kitanov) šiemet Pietų Korėjoje vykusioje universiadoje iškovojo ketvirtąją vietą, Europos komandiniame čempionate (I lyga) 800 metrų bėgimo rungtyje pelnė aštuntąją vietą, 4x400 metrų estafetiniame bėgime – šeštąją vietą. Pasaulio reitinge šiaulietė yra aukštoje 42 vietoje.

Nominuoti perspektyviausi sportininkai

„Olimpine viltimi“ nominuoti penki perspektyvūs sportininkai, olimpinės rinktinės ir pamainos rinktinės kandidatai, besirengiantys 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms.

Šių metų atradimas – imtynininkė Giedrė Blekaitytė (treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus). Sportininkė ne vieną nustebino pirmosiose Europos žaidynėse ir Europos čempionate iškovodama penktąją vietą. Europos U23 čempionate imtynininkė buvo septinta, o pasaulio čempionate – 16-a.

Laisvųjų imtynių sportininkas Mantas Adomaitis (treneris Renatas Dijokas) šiemet Europos jaunių čempionate iškovojo trečiąją vietą, o pasaulio jaunių čempionate buvo šešioliktas.

Sporto specialistų pastebėti ir įvertinti buvo jaunieji lengvaatlečiai. Urtė Baikštytė (trenerė Juzefa Baikštienė) Europos olimpiniame festivalyje šuolio į aukštį rungtyje iškovojo penktąją vietą, o Dominykas Matijošaitis (treneris Dainius Šaučikovas) 3000 metrų kliūtinio bėgimo rungtyje pelnė šeštąją vietą.

Ne pirmi metai aukštais rezultatais džiugina BMX dviratininkas Gabrielius Pabijanskas (treneris Donatas Armonas, pirmoji trenerė Donata Šiaudvytė). Šiemet sportininkas Europos jaunimo BMX taurės varžybose (10 etapų) iškovojo ketvirtąją vietą, Europos ir pasaulio čempionatuose pelnė 12 vietas.

Neįgalieji sportininkai džiugino rezultatais

„Parolimpine viltimi“ nominuoti trenerio Deimanto Jusio auklėtiniai lengvaatlečiai Jonas Spudis ir Mindaugas Bernotas.

J. Spudis įvykdė parolimpinių žaidynių Rio de Žaneire ieties metimo rungties A normatyvą. Pasaulio neįgaliųjų ieties metimo reitinge jis užima aštuntąją vietą.

Pasaulio IWAS neįgaliųjų sporto žaidynėse sportininkas tapo nugalėtoju ieties metimo rungtyje ir pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą, rutulio stūmimo rungtyje iškovojo šeštąją vietą. Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate J. Spudis ieties metimo rungtyje buvo dvyliktas, o rutulio stūmimo rungtyje užėmė devintąją vietą.

Mindaugas Bernotas įvykdė parolimpinių žaidynių 200 metrų bėgimo rungties A normatyvą bei 100 metrų bėgimo ir šuolio į tolį rungčių B normatyvus.

Pasaulio IWAS neįgaliųjų sporto žaidynėse M. Bernotas 200 metrų bėgimo rungtyje iškovojo trečiąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą, šuolio į tolį rungtyje jis pelnė ketvirtąją vietą. Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas 100 metrų bėgime pelnė 10 vietą ir pagerino Lietuvos rekordą, 200 metrų bėgimo rungtyje – 11 vietą (Lietuvos rekordas), šuolio į tolį rungtyje – 9 vietą.

„Šiemet 26 sporto šakų atstovai gavo užduotį išrinkti po vieną geriausią, perspektyviausią ar daugiausiai pasiekusį sportininką.“

Redakcijos archyvo nuotr.

IMTYNININKĖ: Moterų imtynių atstovė Giedrė Blekaitytė šiemet pateikė tikrą staigmeną – pirmosiose Europos žaidynėse ir Europos čempionate iškovojo penktąją vietą. Sportininkė nominuota „Olimpine viltimi“.

POPULIARUMAS: Lengvaatletį Mindaugą Bilių Šiaulių apskrities žiniasklaidos atstovai išrinko populiariausiu Šiaulių miesto sportininku.

TRIŠUOLININKĖ: Ispanijoje besitreniruojančią šiaulietę Dovilę Dzindzaletaitę lengvaatlečiai išrinko geriausia jų sporto šakos šių metų sportininke.