Šiaulių buriuotojai pasipriešino konkurentams

Savaitgalį Trakuose Galvės ežere vykusiose tarpautinėse Galvės taurės buriavimo varžybose šiaulietė Aušrinė Tamošiūnaitė nugalėjo Optimist A mergaičių grupėje. Rimvydas Mažunavičius Optimist B absoliučioje įskaitoje užėmė 2 vietą, Ignė Jaškūnaitė tarp Optimist B grupės mergaičių buvo trečia. Rūta Mažunavičiūtė navigacinio plaukimo rungtyje laimėjo ketvirtą vietą.

Dalyvavo 163 dalyviai iš Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Lietuvos.

Buriuotojai varžėsi trijose kreiserinių jachtų Open 1, Open 2 ir ORC grupėse, sportinių jachtų grupėse: Optimist A ir B, Laser 4,7, Laser Radial, RS Feva, Cadet, Finn.

Per tris dienas sportinės grupės plaukė po 4 kartus, vyko ir navigacinis plaukimas.

Šiauliams atstovavo Jovilė Gedmontaitė (Laser 4,7), Laurynas Četyrkinas (Optimist A), A. Tamošiūnaitė (Optimist A), R. Mažunavičius (Optimist B), Rūta Mažunavičiūtė (Optimist B), Arnas Gulbinas (Optimist B), I. Jaškūnaitė (Optimist B).

„Puikus oras, gerai organizuotas renginys. Šiaulių jaunieji buriuotojai turėjo galimybę išbandyti jėgas ypač besikeičiančios krypties vėju pasižyminčioje Galvėje, kur visišką štilį keičia škvalas. Džiugu, kad pirmą kartą tokio dydžio varžybose dalyvavo ir aštuonmečiai. Varžybos buvo ilgos ir varginančios – truko nuo 10 iki 18 valandos ir visą laiką vyko ant vandens“, – pasakojo buriuotojų trenerė Irutė Žičkuvienė.

„Šiaulių krašto“ inf.

Ritos MAŽUNAVIČIENĖS nuotr.

PERGALĖ: Tarptautinėse Galvės taurės buriavimo varžybose pirmą vietą Optimist A mergaičių grupėje iškovojo šiaulietė Aušrinė Tamošiūnaitė.