„Šiauliai“ laimėjo, „Kruojos“ nesėkmės tęsiasi

Šeštadienį A lygos XXIV turo rungtynėse „Šiauliai“ rezultatyviame mače Vilniuje 5:3 (1:1) nugalėjo sostinės „Reo“. Pakruojo „Kruoja“ Klaipėdoje 1:2 (1:1) nusileido lygos autsaideriui „Atlantui“.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Neįvertino varžovo

Be žvalgybos prasidėjusiame „Reo“ – „Šiaulių“ mače pirmasis įvartis krito 11-ąją minutę, jį įmušė Andrius Lipskis (0:1).

Svečiai su atsilikimu taikstytis nenorėjo – 25-ąją minutę po puikaus „Šiaulių“ naujoko Artūro Jeršovo perdavimo iš kairės rezultatą išlygino Robertas Vėževičius (1:1).

Dvikovos favoritais laikyti šiauliečiai rungtynių nugalėtoją norėjo nulemti iškart po pertraukos. 48-ąją minutę už pražangą baudos aikštelėje prieš Igorį Kozlovą buvo skirtas 11 metrų baudinys. Jį realizavo pats nukentėjusysis (2:1).

Šiauliečiams persvara ilgai džiaugtis neteko – „Reo“ baudos aikštelėje Andrius Bartkus lietė kamuolį ranka. Prie 11 metrų žymos stojęs Gajus Kulbis neklydo (2:2).

65-ąją minutę „Šiaulius“ dar kartą į priekį išvedė R. Vėževičius (3:2). 71-ąją minutę pusiausvyrą atstatė po puikios kombinacijos įmušęs Tomas Ražanauskas (3:3).

Galiausiai šiauliečiai juokauti nebenorėjo ir pelnė du svarbius įvarčius – 83-ąją minutę Santjagas Kesanelis (Santiago Cesanelli, 4:3), 91-ąją R. Vėževičius (5:3).

„Žinojome, kad esame stipresni ir negalime barstyti taškų, tad mačo pabaigoje susiėmėme. Prieš rungtynes nelabai įvertinome varžovą. Į aikštę išėjome susitaikę su pergale“, – po rungtynių sakė trijų įvarčių autorius R. Vėževičius.

Pasak „Šiaulių“ vyriausiojo trenerio Gedimino Jarmalavičiaus, šiauliečiai patys prisidarė problemų: „Jei būtume įvertinę varžovą ir įmušę tiek, kiek susikūrėme, intrigos nebūtų buvę. Kai kuriais momentais nuliūdino žaidėjų abejingumas.“

Buvęs „Šiaulių“, o dabar „Reo“, strategas Valdas Ivanauskas didžiavosi finansinių problemų kamuojamas ekipos kovingumu, bet neslėpė, jog rezultatas netenkina.

Psichologinė duobė

Klaipėdoje kovingai nusiteikusi „Kruoja“ pirmoji pelnė įvartį – 39-ąją minutę pasižymėjo rezultatyviausias šio sezono ekipos futbolininkas Sergėjus Žygalovas (1:0).

Pakruojo ekipai persvaros iki kėlinio pabaigos išlaikyti nepavyko – pačioje pirmosios susitikimo dalies pabaigoje (45+1 min.) 11 metrų baudinį realizavo Tinas Lagatoras (1:1). Nuobauda į „Kruojos“ vartus skirta už pirmąjį kartą šiemet Pakruojo komandos vartus gynusio Giedriaus Kvedaro pražangą.

Antrajame kėlinyje „Kruojai“ nepavyko išnaudoti susikurtų šansų. Ją nubaudė Evaldas Razulis, 53-ąją minutę pelnęs pergalingą įvartį (1:2).

„Kruoja“ sezono pradžioje atrodė geriau. Dabar ji pasikeitusi. Galbūt yra vidinių problemų?“, – po rungtynių varžovus vertino E. Razulis.

Pasak Pakruojo ekipos vyriausiojo trenerio Aido Dambrausko, pakruojiečiai į Klaipėdą vyko pergalės, bet jos neleido iškovoti grubios vartininko ir gynėjų klaidos: „Nepasinaudojome savo progomis, niekaip negalime išlipti iš psichologinės duobės. Žaidėjai patys savimi nebetiki. Tikėkimės, kad tai buvo paskutinės tokios košmariškos rungtynės.“

Prieš mėnesį prie „Atlanto“ vairo stojęs prancūzas Sebastjienas Rogas (Sebastien Roques) sakė, jog jo ekipa turėjo pirmą rimtą testą, kurį išlaikė. Nepaisant to, jog dvikovą, kaip įprasta, pradėjo prastai.

Vilniaus „Reo“ – „Šiauliai“ 3:5 (1:1)

Teisėjas: S. Atmanavičius (Klaipėda), 250 žiūrovų.

Įvarčiai: 11 min. A. Lipskis, 61 min. (iš 11 m.) G. Kulbis, 71 min. T. Ražanauskas ("Reo"); 26 min., 65 min. ir 90+1 min. R. Vėževičius, 48 min. (iš 11 m.) I. Kozlovs, 83 min. S. Cesanelli ("Šiauliai").

Įspėjimai: 49 min. P. Širvys ("Reo"); 78 min. R. Vėževičius, 86 min. M. Malinauskas ("Šiauliai").

Klaipėdos „Atlantas“ – Pakruojo „Kruoja“ 2:1 (1:1)

Teisėjas: S. Slyva (Kaunas), 350 žiūrovų.

Įvarčiai: 45+1 min. (iš 11m.) T. Lagator, 53 min. E. Razulis ("Atlantas"); 39 min. S. Žygalov ("Kruoja").

Įspėjimai: 8 min. P. Basič, 43 min. J. Rullier, 61 min. E. Razulis ("Atlantas"); 10 min. T. Miklinevičius, 26 min. G. Slavickas, 30 min. K. Matsion, 45 min. G. Kvedaras ("Kruoja").

Valdo KNYZELIO/LFF nuotr.

DIDVYRIS: Rungtynių „Reo“ – „Šiauliai“ didvyriu tapo tris įvarčius pelnęs Robertas Vėževičius (kairėje).

DŽIAUGSMAS: „Šiauliai“ džiaugiasi vienu iš penkių įvarčių į „Reo“ vartus.