„Šiauliai“ krito Aukštaitijos trileryje

Sekmadienį „Šiauliai“ A lygos rungtynėse namie 3:4 (1:0) nusileido ketverių pastarųjų metų šalies čempionui Panevėžio „Ekranui“. Aukštaitijos derbiu vadinamame mūšyje šiauliečiai pirmavo 2:0 ir 3:2.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

„Ekranas“ nebuvo linkęs pasiduoti

„Šiauliai“ į priekį išsiveržė 2-ąją minutę. Prie A lygos lyderio „Ekrano“ vartų buvo skirtas baudinys. Igoris Kozlovas siuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur koją kyštelėjo Artūras Rimkevičius (1:0).

Šiauliečiai ir toliau turėjo gerų galimybių pasižymėti. Galva, o vėliau ir koja, į vartus iš gerų padėčių nepataikė argentinietis Santjagas Kesanelis (Santiago Cesanelli).

Šeimininkai tikslą pasiekė 56-ąją minutę. Po S. Kesanelio perdavimo iš krašto galva kamuolį į vartus nukreipė A. Rimkevičius (2:0). Rezultatyviausias A lygos futbolininkas įmušė 17-ąjį sezono įvartį.

„Ekranas“ nebuvo linkęs sudėti ginklų. 60-ąją minutę rezultatą sušvelnino Aurimas Vertelis (2:1).

65-ąją minutę po Tomo Birškio perdavimo iš krašto kamuolys paglostė Panevėžio ekipos vartų skersinį. Po poros minučių „Ekranas“ rezultatą išlygino – galva po kampinio pasižymėjo Ignas Dedura (2:2).

„Šiauliai“ ir toliau stebino – 75-ąją minutę po I. Kozlovo perdavimo įmušė Robertas Vėževičius (3:2).

Panevėžiečiai pademonstravo pavydėtiną ryžtą ir valią. 88-ąją minutę čempionams rezultatą smūgiu galva išlygino Arsenijus Buinickis (3:3). 93-iąją minutę tas pats futbolininkas pasinaudojo šansu, itin tiksliai realizavęs baudos smūgį (3:4).

Varžovams atidavė pergalę

„Žaidžiant su tokia komanda negalima atsipalaiduoti. Ji visada pajėgi iškovoti lygiąsias ar net pergalę, kaip padarė šiandien. Mes rungtyniavome šiek tiek neorganizuotai ir leidome jiems pasižymėti“, – po rungtynių sakė S. Kesanelis.

„Originalus nebūsiu – svarbiausia – trys taškai ir pergalė, kuri kainavo nemažai nervų. Šiandien „Šiauliai“ žaidė puikiai ir gindamiesi, ir puldami. Tokių trilerių Lietuvoje norėtųsi daugiau“, – komentavo mačo didvyris A. Buinickis.

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris Gediminas Jarmalavičius neslėpė apmaudo: „Turėjome pergalę ir ją ant lėkštutės atidavėme varžovams. Esu labai nusivylęs. Jei komanda pelno tris įvarčius ir pralaimi, tai kiek tada reikia įmušti?“

„Ekrano“ stratego Valdo Urbono nuomone, „Šiauliai“ – komanda, paruošta tapti prizininke. „Trileris su laiminga pabaiga. Galbūt žiūrovai į stadioną renkasi dėl įvarčių, bet treneriams jų buvo per daug. Džiaugiuosi dar kartą parodytu komandos charakteriu. Turime tikrai gerą ekipą“, – džiaugėsi „Ekrano“ vyriausiasis treneris.

Panevėžio ekipa lieka lygos lydere (55 taškai). „Šiauliai“ (33 tšk.) – penkti, kita apskrities komanda – Pakruojo „Kruoja“ (40 tšk.) – ketvirta.

Dubleriai sutriuškino alytiškius

Sekmadienį Pakruojo „Kruoja-2“ A lygos dublerių pirmenybių mače namie 5:0 (2:0) sutriuškino Alytaus „Dainavą-2“. Tris įvarčius įmušė Artūras Žulpa, po vieną – Donatas Strockis ir Valdas Pocevičius.

Pirmojo „Kruojos-2“ tikslaus smūgio ilgai laukti nereikėjo. 15-ąją minutę prie „Dainavos-2“ vartų skirtas baudos smūgis. Prie kamuolio stojęs Nerijus Mačiulis jį siuntė į baudos aikštelę, kur galvą laiku kyštelėjo D. Strockis (1:0).

Vėliau prasidėjo šeštadienį lemiamą įvartį pelniusio A. Žulpos šou. 36-ąją minutę po sumaišties „Dainavos-2“ baudos aikštelėje pakruojietis mušė į vartus, bet pataikė į skersinį. Atšokęs kamuolys lietė Alytaus ekipos vartininką ir įskriejo į vartus (2:0).

Daugiau įvarčių per pirmąjį kėlinį nebuvo pelnyta. A. Žulpa pasirodymą tęsė po pertraukos. 57-ąją minutę po N. Mačiulio perdavimo prieš vartininką iššokęs saugas įmušė dar kartą (3:0). Po poros minučių A. Žulpa vėl pasinaudojo perdavimu iš krašto (4:0).

68-ąją minutę solo reidą atliko V. Pocevičus. Varžovai bandė jį griauti, tačiau gynėjas išsilaikė ant kojų ir įmušė paskutinįjį mačo įvartį (5:0).

„Šiauliai“ – Panevėžio „Ekranas“ 3:4 (1:0)

Teisėjas: J. Paškovskis (Vilnius), 1400 žiūrovų.

Įvarčiai: 2 min. ir 56 min. A. Rimkevičius, 75 min. R. Vėževičius ("Šiauliai"); 60 min. A. Vertelis, 68 min. I. Dedura, 88 min. ir 90+3 min. A. Buinickij ("Ekranas").

Įspėjimai: 38 min. J. Gomes da Silva, 90+3 min. I. Kirhners ("Šiauliai"); 25 min. D. Gleveckas, 29 min. M. Andjelkovič, 45+1 min. I. Dedura, 90 min. A. Vertelis ("Ekranas").

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ĮVARČIAI: Du įvarčius į „Ekrano“ vartus pelnęs Artūras Rimkevičius šiemet A lygoje yra pasižymėjęs 17 kartų ir snaiperių klasifikacijoje užima pirmąją poziciją.

VILTIS: Trečiąjį „Šiaulių“ įvartį įmušęs Robertas Vėževičius buvo sugrąžinęs šeimininkų viltis iškovoti tris taškus. Tačiau 3:2 pirmavę šiauliečiai nusileido 3:4.

AISTROS: Aukštaitijos derbiu tituluojamame mače aistrų netrūko.