„Šiauliai“ kovojo, bet pralaimėjo

Trečiadienį A lygos XXV turo rungtynėse Šiauliuose vietos futbolininkai 2:4 (0:1) nusileido Vilniaus „Žalgiriui“. Šeimininkams įvarčius pelnė Andrius Bartkus ir Tomas Birškys.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Prireikė gaisrininkų pagalbos

Prieš rungtynes Šiauliuose praūžė liūtis. Ji pakenkė ir miesto savivaldybės stadionui, kuris skendėjo vandenyje. Į pagalbą buvo iškviestos gaisrininkų pajėgos. Jos nuo aikštės nutraukė 10 kubinių metrų vandens.

„Prieš gamtą mes bejėgiai. Iki liūties buvo nuostabi diena. Aikštė abejoms komandoms bus vienoda“, – prieš rungtynes kalbėjo „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Gediminas Jarmalavičius.

„Šiauliams“ negalėjo padėti diskvalifikuotas Robertas Vėževičius ir traumuotas Tautvydas Eliošius. „Žalgirio“ gretose dėl traumų nerungtyniavo buvęs Pakruojo „Kruojos“ futbolininkas Raimondas Vilėniškis, kroatai Andras Švrljuga ir Tomislavas Pekas.

Vilniaus komandos strategas lenkas Marekas Zubas gyrė daug įvarčių mušančius „Šiaulius“, bet teigė, jog svečių tikslas vienas – pergalė.

„Žalgiris“ pasinaudojo savo šansais

Aktyviai rungtynes pradėję šiauliečiai sukūrė kelias pavojingas standartines situacijas. Vėliau žaidimas išsilygino ir pamažu iniciatyvą perėmė „Žalgiris“, kuris 15-ąją minutę išsiveržė į priekį. Kamuolį iš baudos aikštės į tolimąjį vartų kampą pasiuntė rusas Pavelas Komolovas (0:1).

Po įvarčio vilniečiai dar labiau metėsi į ataką. Galiausiai „Šiauliai“ pamažu atsigavo ir kūrė pavojingus išpuolius. Iki pertraukos šeimininkams įmušti nepavyko.

Po jos G. Jarmalavičius į aikštę išleido saugą Tomą Birškį, M. Zubas – taip pat saugo pozicijoje rungtyniaujantį Andrėjų Nagumanovą.

Rusas vainikavo „Žalgirio“ aktyvų žaidimą antrojo kėlinio pradžioje – 51-ąją minutę įmušė po kontratakos dešiniuoju kraštu (0:2).

Po poros minučių po kampinio kilusia sumaištimi baudos aikštelėje pasinaudojo Andrius Bartkus, įmušęs galva (1:2).

64-ąją minutę šiauliečių entuziazmą atšaldė tas pats P. Komolovas. Egidijus Vaitkūnas išmetė kamuolį iš užribio, buvęs „Šiaulių“ futbolininkas Paulius Janušauskas galva numetė kamuolį P. Komolovui, kuris užbaigė kaip iš natų suregztą ataką (1:3).

67-ąją minutę šeimininkų viltis sugrąžino perdavimu iš kairės pasinaudojęs T. Birškys. Jis nukreipė kamuolį į vartus galva (2:3).

G. Jarmalavičius vietoje gynėjo Ernesto Pilypo į aikštę išleido jaunąjį saugą Roką Gedminą. „Šiauliai“ visas pajėgas metė į ataką, o 94-ąją minutę kontrišpuolį surengę žalgiriečiai įmušė. Pasižymėjo lenkas Kamilis Bilinskis (2:4).

Parodė gerą žaidimą

Įvartį pelnęs 19-metis T. Birškys po rungtynių teigė, jog per pertrauką treneris reikalavo aktyvaus žaidimo: „Rungtynės žiūrovams turėjo patikti. Gaila, kad nepavyko realizuoti susikurtų progų.“

„Šiauliuose žaisti visada sunku. Tai komanda su charakteriu. Šiandien ji parodė gerą žaidimą, kovojo iki galo, bet mes buvome stipresni ir pelnytai laimėjome. Tęsiame kovą dėl čempiono titulo“, – mačą komentavo P. Komolovas.

Po pergalės „Žalgiris“ priartėjo prie pirmaujančio Panevėžio „Ekrano“. Vilniečių sąskaitoje 54, panevėžiečių – 57 taškai. Tiesa, „Ekranas“ sužaidęs dvikova mažiau. „Šiauliai“ (39 tšk.) lieka penkti.

„Kartais po laimėtų rungtynių nesijauti taip gerai, kaip po pralaimėtų. Šiandien nuotaika nėra pakili, bet pademonstravome neblogo lygio futbolą. Komanda parodė ryžtą, valią ir užsispyrimą. Gaila, kad neatrandame tikro vartų sargo, kuris mus gelbėtų. Per treniruotes visi atrodo nepramušami“, – kalbėjo G. Jarmalavičius.

M. Zubas rungtynes pavadino nedidele drama: „Supratau, kodėl „Šiauliai“ labai pavojinga, daug mušanti komanda – ji turi labai įdomius puolėjus. Tai kovotojų ekipa. Rezultatas 2:4 ne visai atspindi mačo eigą. Jis galėjo pasibaigti ir 2:2, 3:3. Paskutinių minučių didvyriu tapo buvęs „Šiaulių“ žaidėjas Mantas Kuklys. Jis mus išgelbėjo.“

„Šiauliai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:4 (0:1)

Teisėjas: G. Mažeika (Kaunas), 1000 žiūrovų.

Įvarčiai: 53 min. A. Bartkus, 67 min. T. Birškys ("Šiauliai"); 15 min. ir 64 min. P. Komolov, 51 min. A. Nagumanov, 90+4 min. K. Bilinski ("Žalgiris").

Įspėjimai: 16 min. I. Kozlovs, 51 min. T. Birškys ("Šiauliai"); 22 min. A. Skerla, 45 min. C. Elliot, 90+3 min. M. Kuklys ("Žalgiris").

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DVIKOVA: Įvartį pelnęs „Šiaulių“ saugas Tomas Birškys gaudo „Žalgirio“ gynėją Egidijų Vaitkūną.

AUTORIUS: Vieno „Šiaulių“ įvarčio autorių – galva pasižymėjęs Andrius Bartkus.