„Šiau­liai“ at­lai­kė „Žal­gi­rio“ spau­di­mą

„Šiauliai“ atlaikė „Žalgirio“ spaudimą

Sekmadienio vakarą namie „Šiaulių“ futbolo komanda susigrūmė su Vilniaus „Žalgiriu“. Pirmosiomis žaidimo minutėmis pelnytas šiauliečių taškas buvo tarsi antausis varžovams, kuriems didžiulėmis pastangomis rezultatą pavyko tik išlyginti.

Alvydas JANUŠEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Intriga nuo pirmų minučių

A lygos čempionato XII turo rungtynės tarp „Žalgrio“ ir „Šiaulių“ komandų baigėsi lygiosiomis 1:1. Varžybos buvo dinamiškos ir techniškos – be didelių incidentų ar traumų.

Antrąją žaidimo minutę „Šiauliai“ apsigynė ir šturmavo „Žalgirio“ vartus. Niko Tokič pelnė įvartį – 1:0. Tokia netikėta rungtynių situacija paskatino abi komandas žaisti dar aktyviau.

„Žalgiris“ stengėsi spausti šiauliečius iš visų jėgų, tačiau geltonai-juodų gynyba ir vartininkai buvo nepramušami. Retkarčiais šiauliečiams pavykdavo persivaryti kamuolį arčiau varžovų vartų bei smūgiuoti, tačiau be rezultato.

Tik įpusėjus antrajam kėliniui (67 min.) žalgirietis Kamil Bilinski, gavęs idealų perdavimą, smūgiavo iš 16 metrų į vartus ir išlygino rezultatą.

„Žalgiris“ žūtbūt siekė persvaros. Net per teisėjo pridėtas dvi minutes sukūrė kelias pavojingas situacijas. Kelias jų išgelbėjo vartininkas Paulius Pocius.

Gynyba ir staigus puolimas

Šiauliečius lygiosios su „Žalgiriu“ emociškai tenkino. „Šiauliai“ su 14 taškų A lygos turnyrinėje lentelėje užima šeštą vietą ir tik vienu tašku atsilieka nuo Pakruojo „Kruojos“. Pakruojo ekipa tuo metu žaidė ir 1:0 nusileido Panevėžio „Ekrano“ komandai. Panevėžiečiai pergalę išplėšė tik 88 žaidimo minutę.

„Šiaulių“ treneris Tomas Kančelskis rungtynes su „Žalgiriu“ vertino teigiamai. Iš pradžių strategas pasielgė kiek neįprastai – į aikštę išleido jaunimą – Modestą Vorobjovą ir Vytą Gašpuitį, kurie, anot trenerio, nenuvylė.

Kovoje prieš „Žalgirį“ treneris panaudojo kibią gynybą ir greitas kontratakas. Treneris aikštėje labiausiai pasigedo puolėjo Armino Vaskelos, kuris puikiai strateguoja visos komandos žaidimą.

Autoriaus nuotr.

SIENA: „Šiauliai“ beveik visą žaidimą gynėsi lyg nepramušama siena.

GYNYBA: Pirmosiomis rungtynių minutėmis įvarčiu „Žalgirį“ nubaudęs Niko Tokič likusią žaidimo dalį buvo kruopščiai prižiūrimas varžovų.

SMŪGIS: Vartininkas Paulius Pocius "užgesino" ne vieną žalgiriečių smūgį.

SIRGALIAI: „Šiaulių“ ištikimiausi sirgaliai stengėsi neatsilikti dainomis nuo pavyzdingai skanduojančių „Žalgirio“ aistruolių.

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės „Tauras“ 11 1 1 9 9:27 4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: E. Razulis ("Atlantas") – 10 įvarčių, G. Alaverdašvili ("Šiauliai") – 9, N. Valskis ("Sūduva") ir K. Bilinski ("Žalgiris") – po 7, A. Staponka ("Banga") – 5.