„Saulės taurėje“ sužibėjo šiauliečiai

Savaitgalį Šiauliuose surengtame tarptautiniame jau XVI kultūrizmo „Saulės taurė“ čempionate atletų kategorijoje nugalėjo šiaulietis 26 metų Evaldas Gudeikis ("Fit house") ir trečią kartą iš eilės – 28 metų šiaulietė Viktorija Petraitytė ("Gylys"). Abu sportininkai paskutiniame Europos čempionate atstovavo Lietuvos rinktinei ir finišavo atitinkamai devintoje ir aštuntoje vietose.

Šalies čempionate Kėdainiuose sportininkai taip pat tapo nugalėtojais, Viktorija buvo pripažinta ir absoliučia nugalėtoja.

„Saulės taurės“ pagrindinį prizą pelnė pajėgiausias ir daugiausiai titululų turintis Estijos kultūristas, daugkartinis absoliutus savo šalies čempionas, prieš savaitę Ispanijoje tapęs ir Europos vicečempionu, 37 metų Ott Kiivikas iš Talino.

Komandinėje įskaitoje pirmavo Marijampolės „Tauras“, 2 vietą užėmė Šiaulių sporto klubas ''Gylys'', trečią vietą – ''Sporto kodas'', Šiauliai.

Tarp žiūrovų buvo ir daugiausiai titululų turinti Lietuvos kultūristė, pasaulio ir Europos čempionė, profesionalaus „Ms. Olympia“ turnyro prizininkė klaipėdietė Natalja Murnikovienė-Bartaševičienė.

Kultūrizmo varžybų Šiauliuose istorija skaičiuojama nuo 1968 metų pabaigos, kai tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute buvo surengtos pirmos varžybos, kurių absoliučiu nugalėtoju tapo studentas Jonas Kreiza.

Varžėsi 58 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Visi jie pasižymėjo aukštu sportiniu pasirengimu.

Čempionatą rengė „Gylio“ treneriai Audronė ir Vidmantas Lukiai.

„Šiaulių krašto“ inf.

Asmeninė nuotr.

ŠIAULIEČIAI: XVI tarptautiniame kultūrizmo čempionate „Saulės taurė“ atletų kategorijoje nugalėjo šiauliečiai: Evaldas Gudeikis ir Viktorija Petraitytė.