Po istorinio pasiekimo – šuolis per 38 pozicijas

Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 141-osios vietos pakilo į 103-iąją. 22-ejų metų lietuvis turi 549 taškus.

R. Berankis Los Andžele (JAV) vykusiame ATP „World Tour 250“ serijos turnyre „Farmers Classic“ pateko į finalą, pelnė 162 taškus (12 už įveiktą atrankos barjerą) ir 53 tūkst. dolerių premiją.

Lietuvis sekmadienį finale 0:6, 2:6 pralaimėjo 57-ajai pasaulio raketei 24-erių metų amerikiečiui Semui Kveriui (Sam Querrey).

Mačas truko 52 min.

JAV tenisininkas turnyrą Los Andžele laimėjo trečiąjį kartą. Prieš tai jis šiose varžybose triumfavo 2009 ir 2010 metais.

Pakeliui į finalą R. Berankis pagrindinėse varžybose nugalėjo keturis varžovus iš Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos ir Australijos, o atrankos varžybose įveikė du amerikiečius ir urugvajietį.

20-metis Laurynas Grigelis (157 tšk.) iš 280-osios reitingo pozicijos nukrito į 295-ąją, 28-erių metų Gvidas Sabeckis (3 tšk.) iš 1428-osios vietos pakilo į 1304-ąją, o 19-metis šiaulietis Dovydas Šakinis (2 tšk.) iš 1460-osios pozicijos pakilo į 1436-ąją.

Reitingo lyderiu išliko šveicaras Rožė Federeris (Roger Federer, 11 075 tšk.). Antrąją vietą užima serbas Novakas Džokovičius (Novak Djokovič, 11 000 tšk.), o trečiąją – ispanas Rafaelis Nadalis (8905 tšk.).

Latvijos tenisininkas Ernestas Gulbis (466 tšk.) iš 67-osios vietos nukrito į 119-ąją.

Iš viso klasifikuoti 1926 tenisininkai.

ELTA, „Šiaulių krašto“ inf.

Redakcijos archyvo nuotr.

PASIEKIMAS: Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis Ričardas Berankis tapo pirmuoju lietuviu, patekusiu į Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „World Tour 250“ serijos turnyro finalą.