Pagerbė neįgaliuosius lengvaatlečius

Šiaulių miesto savivaldybėje pagerbti Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate dalyvavę ir prizininkais tapę šiauliečiai.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Medaliai

Didžiosios Britanijos Svonsio mieste rugpjūčio 16–23 dienomis vykusiame čempionate dalyvavo 11 sportininkų iš Lietuvos, penki iš jų šiauliečiai: Mindaugas Bilius, Simonas Kurutis, Mindaugas Bernotas, Jonas Spudis ir Juozas Eigminas. Lietuviai iškovojo penkis medalius, į Šiaulius parvežti keturi.

M. Bilius rutulio stūmime iškovojo pirmąją vietą, diską nusviedė 49,59 metro, pagerino Lietuvos rekordą ir pelnė antrąją vietą. S. Kurutis šuolio į tolį rungtyje pelnė trečiąją vietą, o trišuolyje buvo ketvirtas. J. Spudis mesdamas ietį pagerino Lietuvos rekordą (50,81 metro) ir iškovojo pirmąją vietą, rutulio stūmime buvo šeštas. M. Bernotas 100 metrų bėgime pelnė 4 vietą, o 200 metrų – penktąją vietą, šuolyje į tolį buvo devintas. Juozas Eigminas šuolio į tolį rungtyje pelnė 5 vietą.

M. Bernotas, patekęs į geriausiųjų šešetuką 200 metrų bėgime, turėjo galimybę dalyvauti „Grand prix“ finalinėse lengvosios atletikos neįgaliųjų pirmenybėse, kurios vyko Birmingemo mieste. Čia jam sekėsi geriau nei čempionate – pagerintas Lietuvos rekordas (27,73 sekundės) ir pelnyta trečioji vieta.

Sportininkų treneris Deimantas Jusys priminė, kad čempionate dalyvavo 550 neįgalių sportininkų iš 37 šalių. Lietuvos sportininkai pagal savo pasiekimus užėmė 20 vietą.

Sportininkus čempionatui ruošė D. Jusys, Janina Tribienė ir Rimantas Plungė.

Geresnė bazė – geresni ir rezultatai

Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramutė Pilypienė įsitikinusi, kad geresnių rezultatų siekti padeda geresnė sporto bazė – atnaujintas Šiaulių lengvosios atletikos maniežas, kuris pritaikytas ir neįgaliesiems. „Jeigu prieš dvejus metus džiaugėmės tik Mindaugo Biliaus pasiekimais, tai šiandien sveikiname jau penkis sportininkus“, – sakė R. Pilypienė.

M. Bilius pažymėjo, jog gera sporto bazė į Šiaulių neįgaliųjų sporto klubą „Šiaulietis“ pritraukia sportininkus ne tik iš regiono, bet ir iš tolimesnių miestų ir rajonų, pavyzdžiui, šiame čempionate dalyvavo kaunietis, kuris priklauso šiauliečių klubui.

Treneris D. Jusys apgailestavo, kad šiemet atsidarančioje Šiaulių sporto gimnazijoje kol kas negalės mokytis ir sportuoti neįgalieji, tačiau tikėjosi, kad kitais metais tokia galimybė bus suteikta bent jau nesunkią negalią turintiems jaunuoliams.

D. Jusys tikisi, kad parolimpinės lietuvių rinktinės pagrindą sudarys šiauliečiai, nes buvę pajėgūs sportininkai sensta, o jų vietos nėra kam užimti.

Įspūdžiai geri

Dalindamiesi įspūdžiais, sportininkai sakė, kad čempionatas nepaisant keleto techninių nesklandumų suorganizuotas gerai, atmosfera buvo šilta, sportininkai draugiški, tik oras buvo prastas – vėsu ir vėjuota.

Sportininkus viso čempionato metu atidžiai stebėjo ir filmavo medikai. Treneris D. Jusys paaiškino, kad taip daroma norint įsitikinti, kad sportininkai atitinka jiems nustatytas neįgalumo klases.

Jono TAMULIO nuotr.

LAIMĖJIMAI: Šiaulių miesto savivaldybėje pagerbti Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Šiauliams atstovavę ir namo keturis iš penkių iškovotų medalių parvežę (iš kairės) Jonas Spudis, Mindaugas Bernotas, Mindaugas Bilius, Simonas Kurutis ir Juozas Eigminas.