Mušk įvartį, o ne moterį

Mušk įvartį, o ne moterį

Mušk įvartį, o ne moterį

Ketvirtadienio vakarą stadione grūmėsi vyrai ir moterys – Lietuvos čempionės „Gintra-Universitetas“ ir „Šiaulių“ futbolininkai. Apylygės dvikovos nugalėtojai buvo išaiškinti tik po baudinių serijos. Rezultatu 4:3 nugalėjo vyrai. Rungtynes surengė Šiaulių universiteto studentai, akciją, nukreiptą prieš smurtą artimoje aplinkoje, pavadinę „Išliek pyktį sportuodamas“.

Alvydas JANUŠEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Laimėjo tik baudiniais

Netradicinėse futbolo varžybose vyrai paskubėjo įmušti įvartį ir taip parodyti moterims, kad jie nenusiteikę nuolaidžiauti. Įvartį galva įmušė komandos vartininkas Šarūnas Jurevičius.

Po įvarčio jis nusimetė marškinėlius, už tai gavo geltoną kortelę. Futbolo žmonės juokauja, kad už tokį veiksmą moterims priklausytų paskatinimas. Nuolat vartuose stovintis Š. Jurevičius šįkart tapo pagrindiniu centro puolėju.

Ledai pralaužti. Netrukus įvartį pelnė ir moterys – Sonata Vanagaitė prasiveržė iki pat vartų. Vėliau abi komandos įmušė dar po du įvarčius.

Moterys buvo nesustabdomos. Vyrai krito joms po kojomis. Tomas Snapkauskas bandė stabdyti S. Vanagaitę, apsimesdamas sporto žurnalistu. Sustabdė ir tiesiog aikštėje ėmė iš jos interviu.

Varžybos, kurios truko du kėlinius po 25 minutes, baigėsi lygiu rezultatu 3:3. Baudinių serijoje pasižymėjo vyrai. Lemiamą įvartį pelnė Tomas Birštys.

Gal kojas surišti?

Merginų treneris Rimantas Viktoravičius ramiai stebėjo savo auklėtines ir tvirtino, kad joms tokios varžybos labai naudingos: „Kovojant prieš gerokai galingesnį priešininką, tenka daugiau mąstyti“.

Treneris sako, jog Azijos šalyse moterų futbolas pats galingiausias: „Mūsų vyrai prieš japones laimėtų tik jėga, o ne technika. O prieš šiaulietes jiems – lengva vakaro treniruotė. Tačiau šiandien svarbiausia, kad visi laimingi, šypsosi“.

Per pertrauką vyrai rimtais veidais aiškino, kad merginos stiprios ir smarkiai kerta per kojas, tačiau tikisi nepalūžti ir kovoti iki galo. Merginos su šypsena tikino, kad vaikinai žaidžia švelniai, nesistumdo.

„Gintros-Universiteto“ žaidėja Gitana Kerpienė prieš varžybas minėjo, kad prieš vyrus merginos turi šansą laimėti, jei jiems būtų surištos kojos: „Taip, kad tik šokinėti galėtų. Tada mes juos apibėgtume“.

Priimti tokį, koks yra

Šios varžybos ir akcija „Išliek pyktį sportuodamas“ surengtos universiteto Humanitarinio fakulteto Lietuvių filologijos ir ryšių su visuomene studijų programos ketvirto kurso studentų iniciatyva.

Studentai primena, kad šiemet vien per pirmuosius keturis mėnesius apskrities policijos komisariatas gavo 956 pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje.

Sportininkė G. Kerpienė sako sutikusi nemažai porų, kurios nevengė smurto. Dažniausiai pykčiai įvyksta tada, kai sueina skirtingų pasaulėžiūrų žmonės ir bando vienas kitą pakeisti: „Bergždžias reikalas. Geriau jau priimti žmogų, koks jis yra. Jei pora nesutaria, būtų geriau skirtis, nei griebtis smurto. Gyventi dėl vaikų – nesąmonė“.

Vartininkas Paulius Pocius ir žaidėjas Tomas Snapkauskas sako, kad jų artimoje aplinkoje niekas nesmurtauja. Tiesa, teko matyti, kaip tai daro kiti. „Mes dar dauguma jauni – iki 21-erių metų – tačiau nesuprantame, kaip gali kilti ranka mušti moterį“, – stebėjosi T. Snapkauskas.

„Tokiam vyrui reiktų pačiam gerai įkrėsti – gal pasimokytų. Manau, kad tik silpnas vyras puola muštis. O jei jį muša moteris, tada jis dar silpnesnis. Vyras turi būti stiprus“,– aiškino vartininkas Paulius Pocius.

Jono TAMULIO nuotr.

ŠYPSENA: Vyrai ir moterys – nėra lygūs sporte, tačiau žaisti kartu smagu.

PRINCIPAS: Gitana Kerpienė (centre) sako nesistengianti pakeisti savo mylimo žmogaus, o jis jai nenurodinėja: „Nors jam nelabai patinka, kad žaidžiu“.

PAMOKA: Vartininkui Pauliui Pociui, išgirdus apie mušamas moteris, pirma mintis – gerai įkrėsti smurtautojams.