Motoklubas „Agaras“ minėjo 50 metų jubiliejų

Asmeninio albumo nuotr.
1972 metais motoklubą „Agaras“ įkūręs Gediminas Variakojis klubo nariams linkėjo draugystės ir bendrumo, o pavadinimą klubui sakė aptikęs žodyne, kur terminas „agaras“ buvo įvardintas kaip Kilučių ežere augęs vandens riešutas.
Šeštadienį Biržų motokroso trasoje vyko motokroso varžybos, o vakare – jubiliejinis koncertas, skirtas Biržų motoklubo „Agaras“ 50-mečiui paminėti. Prisiminimais apie bene seniausią motoklubą šalyje pasidalino jam vadovavę biržiečiai ir ilgamečiai klubo nariai.

Pavadinimas – kietas riešutas agaras

Šeštadienį Biržų motokroso trasoje vyko motokroso „Jaunimo taurė“ pirmojo etapo varžybos. Po nugalėtojų apdovanojimų, vakarą vainikavo Biržų motoklubo 50-mečio proga surengtas koncertas.

Motoklubą „Agaras“ 1972 metais įkūrė daugkartinis Lietuvos motokroso čempionas Gediminas Variakojis. Paklaustas, kodėl klubui duotas būtent toks pavadinimas, įkūrėjas papasakojo tikriausiai daugeliui nežinomą pavadinimo kilmės istoriją.

“Norėjau tokio pavadinimo, kuris asocijuotųsi su Biržais. Žodyne atradau žodį "agaras", kuris man ir įstrigo. "Agaras" žodyne buvo nurodytas, kaip Kilučių ežere augęs vandens riešutas, todėl, ilgai nebesvarstęs, ir parinkau klubui tokį pavadinimą“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė klubo įkūrėjas G. Variakojis. Jis pasakojo, kad tais laikais įkurti klubą nebuvo lengva, nariai neturėjo pastovios vietos, kur susiburti, o sportininkų pirmaisiais metais taip pat nebuvo labai daug – apie 15 narių. Tačiau tai nesutrukdė pačiam G. Variakojui ir kitiems biržiečiams pasiekti puikių rezultatų motokrose.

“Buvome komanda, iškovojome daug taurių, tačiau paskui visi išsimėtė kas sau. O dabar klubas neturi savo bazės, kaip sugeba, taip ir gyvena, galima sakyti, kad liko tik pavadinimas... Bet tikrai sveikintinas dabartinio klubo vadovo Tado Špoko entuziazmas kažką daryti, organizuoti, veikti“,- kalbėjo G. Variakojis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/