LMKL merginoms — premija, seimūnams — paršelis

LMKL merginoms — premija, seimūnams — paršelis

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) žvaigždžių rinktinė Radviliškyje vykusioje „Žvaigždžių" dienoje nugalėjo Seimo vyrų komandą. Pralaimėjimo kartėlį seimūnams turėjo sušvelninti pelnytas paguodos prizas — rūkytas paršelis. Žvaigždės pelnė nugalėtojoms žadėtąją 5 tūkstančių litų premiją.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Žvaigždės įveikė seimūnus

Tris kėlinukus po septynias minutes žaidusios LMKL moterų ir Seimo vyrų rinktinės dėl pergalės kovojo gana įtemptai. Du pirmuosius kėlinukus žvaigždės seimūnams nusileido vieno taško skirtumu (7:8; 11:12), tačiau trečiajame jos spurtavo ir A. Mazuroniui leidusios baudos metimu pelnyti vienintelį tašką, kėlinuką baigė pergalingai — 14:1. LMKL žvaigždžių ir Seimo narių rinktinių dvikova baigėsi moterų pergale rezultatu 32:21.

Pirmajame kėlinuke pasižymėjo M. Bastys ir Ž. Šilgalis, pelnę po vieną tolimą metimą. Tik varžybų dieną prie Seimo rinktinės prisijungęs G. Kirkilas tritaškiu metimu komandai padėjo antrajame kėlinuke. Jame grėsmingas buvo ir A. Mazuronis, pelnęs taškų po krepšiu arba nuo baudų metimo linijos. Antrojo kėlinuko viduryje čiurnos traumą patyrė švietimo ministras G. Steponavičius, toliau jau nebegalėjęs padėti savo komandai.

Antrajame kėlinuke tolimą metimą pelnė ir LMKL žvaigždė M. Kvederavičiūtė. Ji ir L. Harding labiausiai pasižymėjo ir trečiajame kėlinuke, komandai pelniusios daugiausia taškų.

LMKL žvaigždžių rinktinei M. Kvederavičiūtė pelnė 12 taškų, L. Harding–9, L. Svarytė–5, E. Šikšniūtė, Q. Hollingsworth ir J. Marmienė–po 2.

Seimo rinktinei daugiausia taškų pelnė A. Mazuronis–8, M. Bastys, Ž. Šilgalis ir G. Kirkilas–po 3, G. Steponavičius ir A. Sacharukas–po 2 taškus.

Naudingiausiais rungtynių žaidėjais pripažinti Kauno „Laisvės“ puolėja M. Kvederavičiūtė ir Seimo narys Ž. Šilgalis.

Varžėsi taikliausieji

„Žvaigždžių dienoje“ buvo kovojama ir dėl “LMKL Snaiperės“ titulo. Dėl jo varžėsi aštuonios krepšininkės. Į finalą pateko Cesių “Cesis“ komandos įžaidėja Rima Valentienė ir Klaipėdos “Lemminkainen“ gynėja Marina Solopova, pusfinalyje abi pelniusios atitinkamai 24 ir 15 taškų.

Finale M. Solopova pelnė 13 taškų. R. Valentienė varžovę aplenkė šešiais taškais ir po trejų metų pertraukos susigrąžino taikliausios LMKL krepšininkės titulą. Latvijoje žaidžianti R. Valentienė „LMKL Snaiperės“ titulą iškovojo trečiąjį kartą. Taiklioji snaiperė kartu su titulu pelnė ir 1 tūkstančio litų premiją.

„Taikliojo dueto 2010“ konkurse puikiai pasirodė radviliškiečiai, kartu su partnerėmis iškovoję dvi prizines vietas (iš viso dėl titulo kovojo aštuonios poros).

Konkurse triumfavo Kauno „Laisvės“ puolėjos E. Tarasevičiūtės ir “KK Radviliškio“ gynėjo L. Pipiro duetas. Eglė ir Lukas finale pelnė 20 taškų ir dviem taškais aplenkė antrosios vietos laimėtojus — A. Jasinauskaitę (Vilniaus MRU) ir R. Rauktį (“KK Radviliškis“) bei 17 taškų surinkusius S. Dobrovolskytę (Marijampolės LAMMKK) ir M. Žukauską (“Šiauliai“).

Be šių konkursų, „Žvaigždžių dienos“ organizatoriai pažėrė atrakcijų ir žiūrovams. Jiems taip pat buvo organizuota įvairių konkursų, kuriuos vedė publiką linksminęs renginio vedėjas M. Stasiulis (Saulėnas). Radviliškiečiams bei jų svečiams dainavo Ž. Žvagulis, šoko šokių grupė “Real time modify“.

LMKL žvaigždėms taip pat netrūko atrakcijų. Viena iš jų ta, kad rinktinė ir jos palaikymo grupė į geležinkelininkų sostine tituluojamą Radviliškį atvyko ne autobusu, kaip įprasta, bet traukiniu. Radviliškiečiai krepšininkes supažindino su Lokomotyvų depu, parodė naujausius lokomotyvus, keleivinį traukinį.

Autorės nuotr.

PAGUODA: Pralaimėjusiems Seimo nariams atiteko paguodos prizas — rūkytas paršelis.

EKSKURSIJA: Lietuvos moterų krepšinio lygos žvaigždėms radviliškiečiai aprodė Lokomotyvų depą, pademonstravo šiuolaikiškus lokomotyvus.

SNAIPERĖ: „LMKL Snaiperės“ titulą trečią kartą pelnė Rima Valentienė, šiuo metu žaidžianti Latvijos “Cesio“ komandoje.

PERGALĖ: LMKL žvaigždės įveikė Seimo vyrus 11 taškų skirtumu.

TRAUMA: Antrajame kėlinyje kovoti nebegalėjo kojos traumą patyręs švietimo ministras Gintaras Steponavičius.

NAUDINGIAUSIA: Naudingiausios žaidėjos titulas atiteko Mantei Kvederavičiūtei, kuriai prizą įteikė radviliškietis Seimo narys Algirdas Butkevičius.

FOTOSESIJA: LMKL žvaigždžių ir Seimo narių rinktinių kova baigėsi taikiai — bendra fotosesija.