Lietuvos orientacininkai tapo Baltijos šalių nugalėtojais

Savaitgalį Estijoje vykusį Baltijos šalių čempionatą laimėjo Lietuvos orientavimosi sporto rinktinė, kurioje yra ir Šiaulių sportininkų.

Baltijos šalių čempione tapo vilnietė Indrė Valaitė, kuri 9 kilometrų trasą įveikė per 1 val. 8 min. ir 8 sek. Antroje vietoje Estijos atstovė Anu Akerman (1 val. 8 min. 49 sek.), bronzos medalis atiteko Kristinai Rybakovaitei (1 val. 9 min. 34 sek.).

Stipriausių vyrų grupėje iš Lietuvos atstovų aukščiausią vietą užėmė Vilius Aleliūnas, kuris 13,9 km trasą įveikė per 1 val. 25 min. 56 sek. ir buvo septintas. Nugalėtoju tapo estas Timo Sild (1 val. 19 min. 19 sek).

Jaunųjų sportininkų gretose Romas Bazelis (iki 14 metų) buvo antras. Agnė Juodagalvytė nugalėjo iki 16 metų amžiaus grupėje. Vaikinų grupėje iki 18 metų lietuviai Gytis Nakvosas ir Martynas Germanavičius pasidalijo pirmą ir antrą vietas. Merginų (iki 20 metų) Vesta Ambrazaitė iškovojo antrą vietą, o Milda Radzivonaitė buvo trečia.

Antrą dieną rinktinės varžėsi trijų etapų estafečių varžybose. Pirmą vietą pelnė Lietuvos moterų komanda, kuriai atstovavo Kristina Rybakovaitė, Indrė Valaitė ir Aušrinė Kutkaitė. Antrą vietą – kita Lietuvos komanda, kurioje buvo Gabija Ražaitytė, Rasa Ptašekaitė ir Sandra Paužaitė.

Vyrų grupėje taip pat laimėjo lietuviai – Modestas Bacys, Vytautas Beliūnas ir Vilius Aleliūnas.

Jaunučių vaikinų grupėje pirmoji Lietuvos komanda užėmė antrą vietą. To paties amžiaus merginų grupėje lietuvaitės iškovojo trečią vietą. Jaunimo vaikinų grupėje lietuvaičiai merginos ir vaikinai buvo antri.

Lietuvos rinktinė, surinkusi 1614 taškų, tapo Baltijos šalių čempionato nugalėtoja. Antrą vietą iškovojo Latvijos komanda (1356 taškai), o Estijos rinktinė liko trečia (1287 taškai).

„Šiaulių krašto“ inf.

Asmeninio archyvo nuotr.

AUKSAS: Lietuvos vyrų komanda lipo ant aukščiausios Baltijos čempionato pakylos.