
Naujausios
Lietuvos golbolo rinktinę auksui įkvėpė ir M. Bilius
Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė iškovojo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių aukso medalius.
Parolimpinio golbolo turnyro finale penktadienį lietuviai 14:8 (5:1) nugalėjo JAV komandą. Grupių varžybose lietuviai įveikė JAV ekipą 8:7.
„Skamba kaip golbolo kamuolys, tik lengvesni“, – barškindami ant kaklo kabančius aukso medalius juokavo silpnaregiai golbolo žaidėjai.
Mūsų šalies ekipai aštuonis įvarčius pelnė 40-metis Genrikas Pavliukianecas, šešis – 24-erių metų Justas Pažarauskas.
Vyriausias Lietuvos rinktinės atstovas G. Pavliukianecas tapo rezultatyviausiu parolimpinių žaidynių žaidėju, jis pelnė 35 įvarčius. Jauniausias mūsų šalies komandos žaidėjas J. Pažarauskas įrideno 22 įvarčius.
Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse Lietuvos rinktinė per septynerias rungtynes iš viso pelnė 61 įvartį, praleido 36.
Mantas Brazauskis pripažintas geriausiu parolimpinių žaidynių gynėju.
Visų parolimpinių žaidynių metu Lietuvos komanda slėpė, kad G. Pavliukianecas yra traumuotas (treniruočių stovyklos metu jam trūko dešiniosios rankos sausgyslė), kad nesužinotų varžovai. Visas rungtynes kapitonas žaidė vartodamas nuskausminamuosius.
„Tai darkart įrodo, kad žmogus yra ne tik talentingas, bet ir valingas. Man garbė treniruoti tokį žmogų“, – sakė K. Levickis.
„Jaučiuosi kažkiek pavargęs, išsekęs po šito maratono. Buvo labai sunkios grupės rungtynės, nežmoniškai sunkiai žaidėme ketvirtfinalyje, pusfinalis gal buvo kažkiek lengvesnis. Pamatėme, kad su JAV galime žaisti. Ta nelemta mano trauma, nežinojau, ar sužaisiu finalą, ar nesužaisiu. Pradėjau žaisti, įsijaučiau, įsižaidžiau, pradėjome pirmauti. Kai liko dvi sekundės, dar netikėjau, kad laimėjom, ir dabar dar netikiu“, – sakė G. Pavliukianecas.
G. Pavliukianecas po finalo juokavo, kad jis nieko nežino apie tai, jog tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju. 25-erius metus golbolą žaidžiantis vyras sakė, kad jo kolekcijoje dabar trūksta tik parolimpinio bronzos medalio. Visų kitų čempionatų visų spalvų medalius jis jau turi.
„Bet jau tikrai dėl parolimpinės bronzos aš nekovosiu. Kur matėte, kad 44-erių metų golbolą dar žaistų? Aš nebeištempsiu. Tai buvo paskutinės mano rungtynės. Manau, kad savo jau atidaviau Lietuvai. 25-erių metų sporto jau užteks. Turiu dėl sporto šeimą vis palikti, kiek jie gali su manim kankintis? Turiu ir aš skirti laiko šeimai. Mano dukrai 10 metų, ji praktiškai manęs nemato. Mes po treniruočių grįžtame 9 val. vakaro, jai jau miegoti laikas. Gal metus pailsėsiu ir kažkas pasikeis, bet šiandien tikrai nežadu daugiau žaisti golbolo. Padėsiu komandai, bet ar rinktinėje žaisiu, vargu“, – teigė G. Pavliukianecas.
„Kas jus įkvėpė šitam auksui?“ – sveikindamas golbolininkus su pergale juokaudamas teiravosi parolimpinis rutulio stūmimo čempionas ir disko metimo vicečempionas Mindaugas Bilius.
„Rio važiuodamas liftu sutikau Mindaugą Bilių. Jis pakišo man pauostyti aukso medalį ir aš užsimaniau tokio paties“, – taip pat juokavo G. Pavliukianecas.
J. Pažarauskas sakė, kad komandoje puikiai derėjo patirtis ir jaunystė: „G. Pavliukianecas mums kaip stuburas. Mums tai pirmosios parolimpinės žaidynės, o jam – penktos, todėl jis prisidėjo savo patirtimi, o mes – jaunatviška stiprybe.“
Lietuvos rinktinė parolimpine čempione tapo pirmą kartą. 2000 metais Sidnėjuje ir 2008 metais Pekine mūsiškiai iškovojo sidabro medalius.
Po medalių įteikimo ceremonijos organizatoriai Mantą Panovą pakvietė dopingo kontrolei. Komandinėse sporto šakose paprastai dėl dopingo patikrina trečdalį komandos. J. Pažarauskas juokavo, kad dėl dopingo patikrinimo lietuviams medalių tikrai neatims.
Geresnį regėjimo likutį turintis dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis neregiams golbolininkams vaizdžiai aiškino, kas pavaizduota ant jų auksinių medalių. Jis, kartu su 17-mečiu neregiu plaukiku Edgaru Mataku, diktavo tempą tribūnose skanduojantiems ir dainuojantiems lietuviams. Golbolo finalo žiūrėti susirinko visi Lietuvos parolimpinės delegacijos nariai. Į finalus buvo parduoti visi bilietai, golbolo „Future“ arena talpina 10 tūkstančių žiūrovų.
Po medalių įteikimo ceremonijos olimpiniame parke prie lietuvių nusidriekė eilė brazilų, norinčių nusifotografuoti, gauti autografų, paliesti medalius.
Vėlų vakarą po finalo vieni parolimpiečiai svajojo apie kiaušinienę su dešrelėms, kiti – dabar būti su šeima, treti – pabūti vieni.
ELTA, „Šiaulių krašto“ inf.
Rimanto Navicko nuotr.
ČEMPIONAI: Lietuvos rinktinė parolimpine čempione tapo pirmą kartą. 2000 metais Sidnėjuje ir 2008 metais Pekine mūsiškiai iškovojo sidabro medalius.