Lietuviai pralaimėjo makedonams

Trečiadienį Lietuvos futbolo rinktinė Makedonijoje 0:1 (0:0) pralaimėjo draugiškas rungtynes vietos rinktinei. „Šiaulių“ puolėjas Artūras Rimkevičius žaidė nuo 79-osios minutės.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Nekokios nuotaikos

Vienintelį rungtynių įvartį 54-ąją minutę pelnė didžiausia mačo žvaigždė – „Napoli“ (Italija) puolėjas Goranas Pandevas.

„Nieko gero. Pralaimėjome. Tikėjomės, kad bus lygiosios arba pergalė, tad nuotaikos nekokios“, – vakar telefonu sakė A. Rimkevičius.

Jis rungtynes pavadino atsargiomis – nei lietuviai, nei makedonai nesistengė žaisti „pirmuoju numeriu“, o rinkosi kontratakų taktiką.

A. Rimkevičiaus nuomone, lietuviams trūko ryšio tarp saugų ir puolėjų. Nesisekė regzti atakų, kamuoliai nepasiekdavo išpuolių smaigaliuose buvusių futbolininkų.

Lietuviai makedonams pralaimėjo pirmąjį kartą istorijoje. 1998 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėse mūsų šalies futbolininkai šventė pergales 2:0 ir 2:1.

Nespėjo apšilti kojų

Trečiadienį buvęs „Šiaulių“ gynėjas Valdemaras Borovskis ir anksčiau Pakruojo „Kruoją“ treniravusio Alberto Klimavičiaus sūnus Arūnas žaidė visas rungtynes, iš Kuršėnų kilęs Edgaras Česnauskis – iki 63-osios minutės. Anksčiau Šiaulių ekipos vartus gynęs Giedrius Arlauskis ir Deividas Česnauskis su makedonais rungtyniavo antrajame kėlinyje.

A. Rimkevičius į aikštę išbėgo 79-ąją minutę. 29-erių puolėjas neslėpė, jog draugiškose rungtynėse tikėjosi daugiau žaidybinio laiko.

„Nespėjau apšilti kojų. Nepadariau nieko blogo, bet ir nieko gero, – trumpai savo žaidimą įvertino A. Rimkevičius. – Rinktinėje nemaža konkurencija. Puolimo grandyje yra kapitonas Tomas Danilevičius, Darvydas Šernas. Su kitais konkuruoti galima.“

Paskutinė repeticija

„Šiaulių“ puolėjas liko patenkintas gyvenimo ir treniruočių sąlygomis Makedonijoje.

Rungtynės vyko vietos pasididžiavimu laikomame „Philip II Arena“ stadione. Po rekonstrukcijos sėdimų vietų skaičius padidėjo nuo 6 tūkstančių iki 36 400. Skaičiuojama, kad visa stadiono rekonstrukcija kainuos 60 milijonų eurų.

„Super, – įvertino A. Rimkevičius. – Jei tokį turėtume Lietuvoje, būtų fantastika. Tai tikrai aukšto lygio stadionas. Ir aikštė gera, ir daug žmonių talpina.“

Futbolininkas neslėpė, jog žaidėjus išvargino ilgos kelionės. Lietuvos rinktinė į Makedoniją vyko 12 valandų.

Tai buvo paskutinioji lietuvių repeticija prieš 2014 metų pasaulio čempionato atrankos varžybas. Pirmąjį mačą rinktinė rugsėjo 7-ąją Vilniuje žais su Slovakijos futbolininkais.

Redakcijos archyvo nuotr.

PUOLĖJAS: „Šiaulių“ puolėjas Artūras Rimkevičius iki tol Lietuvos rinktinės sudėtyje žaidė dvejas rungtynes.