Lietuva turi naują galiūnų čempioną

Savaitgalį Pakruojyje vykusį Lietuvos galiūnų 2014-ųjų metų čempionato finalą pirmą kartą savo karjeroje laimėjo Vidas Blekaitis, nugalėjęs šešiose rungtyse iš aštuonių. Ant antrojo garbės pakylos laiptelio stojo Marius Lalas, trečiojo stipriausio Lietuvos vyro vardą iškovojo Marius Beniušis.

Janina ŠAPARNIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Birštonietis V. Blekaitis toną finalinėms varžyboms davė jau nuo pirmosios rungties – sunkvežimio traukimo. Pirmųjų pozicijų jis niekam neužleido ir vėliau: šypsodamasis laimėjo rąsto kėlimo, 360 kilogramų sveriančių naščių nešimo, automobilio kilnojimo rungtis. Pastarojoje finalo lyderiui visiškai ant kulnų mynė M. Lalas, mašinos galą pakėlęs aštuoniolika kartų. Po jo startavęs V. Blekaitis – devyniolika kartų.

Penktoji finalo rungtis, dviejų lagaminų po 135 kilogramus nešimas, sukūrė intrigą: trasoje pirštą patempusiam V. Blekaičiui prireikė medikų pagalbos. Jo artimiausias varžovas M. Lalas, trasą pergalingai įveikęs per 23,73 sekundės, padidino savo taškų kraitę. V. Blekaitis šioje rungtyje liko šeštas, jo pozicijos kovoje dėl galiūnų čempiono taurės susilpnėjo.

Šeštojoje, svorių laikymo (asfalto pjaustyklių, sveriančių po aštuoniolika kilogramų), rungtyje birštonietis stipruolis startavo susikaupęs. Šypsena į jo veidą vėl grįžo, laimėjus ir šią rungtį.

Vienoje azartiškiausių, akmenų kėlimo, rungtyje V. Blekaičiui varžovų neliko – jis vienintelis iš finalo dalyvių į vietas sukėlė visus penkis akmenis. Paskutiniojoje rungtyje galiūnas net pataupė jėgas – nunešė 182,5 kilogramo sveriantį skydą „tik“ 58,6 metro ir liko antras. M. Lalas šį svorį nunešęs 90,44 metrus, tapo rungties nugalėtoju.

Aštriausia kova vyko tarp galiūnų, pretenduojančių į antrą, trečią ir ketvirtą čempionato finalo turnyro lentelės vietą. Nes panašiai taškų ankstesnėse varžybose buvo iškovoję keturi iš stipriausių šalies vyrų – M. Lalas, Donaldas Andriulis, Tadas Gečas bei Marius Beniušis.

Svorių laikymo rungtyje traumą patyręs D. Andriulis iš tolesnių varžybų pasitraukė ir galutinėje čempionato įskaitoje liko šeštas. T. Gečas užėmė aštuntąją, pirmąkart finalinėse varžybose dalyvavęs Darius Janutis – septintą, Dainius Repšys – penktą, Mindaugas Jaras – ketvirtąją vietą.

Stipriausias planetos žmogus, daugkartinis Lietuvos galiūnų čempionatų nugalėtojas Žydrūnas Savickas, Vytautas Lalas bei Saulius Brusokas šiemetinėse varžybose nedalyvavo – sportininkai ruošiasi tarptautiniam galiūnų turnyrui.

Ž. Savickas tik stebėjo varžybas, bendravo su finalininkais ir žiūrovais, teikė apdovanojimus. O V. Lalas patarinėjo dėl čempiono taurės kovojančiam broliui Mariui.

Autorės nuotr.

STIPRIAUSIEJI: Stipriausieji Lietuvos vyrai šalies čempionato apdovanojimus trečią kartą išsidalino Pakruojyje.

PATARIMAI: Automobilio kilnojimo rungtyje Mariui Lalui (kairėje) patarimus dalijo brolis Vytautas, taip pat vienas iš Lietuvos galiūnų.

AKMENYS: Akmenų kėlimo rungtyje Vidas Blekaitis liko nepralenkiamas – vienintelis įveikė visus akmenis.