Kurią dieną geriausia žaisti?

Kurią dieną geriausia žaisti?

Kurią dieną geriausia žaisti?

Prieš kovo pradžioje startuosiantį šalies futbolo čempionatą netyla diskusijos, kurioms dienomis geriausia rengti A lygos rungtynes. Sirgaliai ir sportininkai rinktųsi savaitgalius. Ką mano skaičių žinovai ir sporto specialistai?

Giedrius VAITKEVIČIUS

Statistika skirtinga

Pagal praėjusiųjų metų A lygos statistiką, šalies stadionuose vidutiniškai rungtynėse lankėsi 780 žmonių. Šiaulių miesto savivaldybės stadiono statistika — geresnė. Į futbolo rungtynes vidutiniškai ateidavo 968 sirgaliai.

Jie Lietuvos stadionuose gausiai rinkdavosi penktadieniais (923), sekmadieniais (879) ir darbo dienomis (792). Prasčiausia statistika — šeštadieniais (588).

Šiauliuose populiariausios buvo sekmadieninės rungtynės (1183). Darbo dienomis lankomumas buvo mažesnis — 788 žmonės, o šeštadieniais — mažiausias (560).

Sportininkai pasisako už savaitgalius

„Šiaulių“ futbolininkas Laurynas Rimavičius atskleidžia, kad sportininkams geriau žaisti ne darbo dienomis, tačiau jis palaiko mačus savaitgaliais.

„Savaitgaliais žmonos nori kur nors nuvažiuoti, aplankyti tėvus. Tačiau mūsų toks darbas, — pasakoja L. Rimavičius. — Futbolas žaidžiamas dėl žmonių. Jiems tai tarsi šventė. Manau, kad geriausias laikas — šeštadieniai. Galbūt vasarą rungtynės galėtų būti rengiamos ir penktadienio vakarais“.

2009— 2010 metų sezone Kazachstano „Irtysh Pavlodar“ komandoje žaidusio 26-erių gynėjo teigimu, Kazachijos čempionato rungtynės vykdavo šeštadieniais, kartais penktadienio vakarais.

„Kazachstane įtakos turėjo ir oro sąlygos. Vasarą vakarais žaisdavome kaitinant 30 laipsnių karščiui. Mačai būdavo stabdomi, kad futbolininkai išgertų vandens. Žiemą rungtyniaudavome ir esant 25 laipsniams šalčio. Tačiau sirgalių vis tiek ateidavo daug“, — prisiminė L. Rimavičius.

Futbolininkui antrina ir krepšininkas Mindaugas Žukauskas.

„Mums, krepšininkams, nėra jokio skirtumo. Pagal tvarkaraštį ruošiamės kiekvienoms rungtynėms. Tačiau sirgaliams geriausias laikas — savaitgaliai. Tai tarsi laikas, skirtas pabūti su šeima, nueiti į rungtynes, pasikrauti gerų emocijų. Jiems nereikia po darbo skubėti į krepšinį“, — vertina 2003 metų Europos krepšinio čempionas.

Pasak krepšininko, kuris 2001— 2009 metais žaidė Italijoje, visos Italijos lygos rungtynės vykdavo savaitgaliais, dažniausiai sekmadieniais, tuo pačiu metu. Kai kurios rungtynės dėl televizijos transliacijų vykdavo kitu metu.

Diena — psichologiškai nesvarbi

Futbolo klubo „Šiauliai“ kineziterapeuto Deivido Petkaus teigimu, kurią dieną žaisti, sportininkams didelio skirtumo nėra.

„Kokį planą susidarysi, tokiu ir dirbsi, o psichologija yra išlavinamas dalykas. Viskas ne dėl mūsų, o dėl žiūrovų. Dėl jų ir dirbame, — sako D. Petkus. — Svarbu kitą dieną po rungtynių surengti atstatomąją treniruotę, o dar kitą — duoti laisvą dieną“.

Mokslininkas, astrologas, chirologas Vaidotas Kanišauskas taip pat mano, jog sportininkams varžybų diena didelės reikšmės neturi.

„Septynios savaitės dienos — tai savotiškas ciklas. Žmonėms reikia poilsio, ne išimtis ir sportininkai. Skirtumas tas, kad jų ciklas kitoks ir jie prie to įpratę“, — sakė Šiaulių universiteto dėstytojas.

Sirgaliai palaiko savaitgalius

Futbolo klubo „Šiauliai“ sirgalių vadovas Dainius Skaparas palaiko idėją futbolo mačus rengti savaitgaliais.

„Jei šeštadieniais vestuvės, galima pasižiūrėti į tvarkaraštį ir pasirinkti tokią datą, kad “Šiauliai„ nežaistų, — juokėsi D. Skaparas. — Fanai nuo sirgalių ir skiriasi tuo, kad jiems nieko nėra svarbiau ir maloniau už mylimos komandos palaikymą“.

Jo nuomone, sirgaliams labiau tiktų sekmadienis, kad jie spėtų grįžti iš daržų, sodų, pajūrio.

Su D. Skaparu sutinka ir krepšinio klubo „Šiauliai“ aistruolių lyderis Dovydas Kavaliauskas, palaikantis šeštadienius ir sekmadienius.

„Rytoj vykstame į rungtynes Klaipėdoje. Turime išvažiuoti apie 14— 15 valandą. Yra žmonių, kuriems tuo metu reikia dirbti, — sakė D. Kavaliauskas. — Būti fanu — tai pasišventimas. Vakarėlius, kitus planus galima atidėti. Draugams esu pasakęs, kad jei varžybos, manęs neieškotų“.

citata: Svarbu kitą dieną po rungtynių surengti atstatomąją treniruotę, o dar kitą — duoti laisvą dieną„.

KLAUSIMAS: Kurią dieną geriau rinktis sporto varžyboms? Sportininkų žmonos norėtų darbo dienų, kad savaitgaliai šeimoje būtų laisvi, sirgaliai ir sportininkai — balsuotų už savaitgalius.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

FUTBOLAS: Futbolininkas Laurynas Rimavičius teigia, jog dėl mėgstamo darbo galima aukoti savaitgalius.

Redakcijos archyvo nuotr.

 

KREPŠINIS: Krepšininkui Mindaugui Žukauskui svarbiau ne savaitės diena, o rungtynių pradžios laikas.

 

KOMENATRAS

Sportininkai aukoja viską

Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto Kūno kultūros ir sporto edukologijos katedros dėstytojo asistentas, imtynių treneris Andrius Stočkus:

— Kurią dieną žaisti, didelio skirtumo nėra. Svarbiausia susidaryti tinkamą treniruočių planą.

Manau, kad savaitės diena įtakos sportininkų rezultatams neturi. Sportinininkai yra profesionalai ir į savo sritį žiūri profesionaliai.

Ne kiekvienas nori aukoti savo savaitgalius, bet sportininkai siekia maksimalaus rezultato ir dažnai aukoja viską, kas įmanoma, tikslo siekia per kraują, traumas... Jei sportininkas neatiduotų 100 procentų savęs, galbūt ir nepasiektų norimų tikslų.

Man, treneriui, didelės reikšmės, kurią dieną vyksta varžybos, nėra. Vyresniems treneriams vykti į turnyrus, treniruotes savaitgaliais sunkiau.