„Kruoja“ iškovojo šventinę pergalę

Šeštadienį „Kruojos“ futbolininkai Pakruojo miesto šventės metu sirgaliams padovanojo pergalę – 2:1 (1:0) nugalėjo pagrindinę varžovę – Marijampolės „Sūduvą“. Įvarčius mušė Tomas Miklinevičius ir Irmantas Zelmikas.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Tikėjo pergale

„Tikiu, kad rungtynėse su „Sūduva“ švęsime pergalę“, – prieš mačą optimistiškas buvo „Kruojos“ vyriausiasis treneris Aidas Dambrauskas.

„Sūduva“ į Pakruojį atvyko pajėgiausios sudėties.

„Esame nusiteikę kovingai. Tiek jiems, tiek mums, tai bus vos ne lemiamas mūšis. Akcentuojame atidumą, agresyvų saugų linijos žaidimą“, – kalbėjo Marijampolės komandos strategas Darius Gvildys.

Ukrainietis išsiskyrė aktyvumu

Šeimininkai rungtynes pradėjo labai aktyviai. Jie pačiomis pirmosiomis minutėmis nepanaudojo kelių puikių galimybių. Arti tikslo buvo vienas prieš „Sūduvos“ vartininką Pavelą Davidovą iššokęs Nerijus Mačiulis. Dvikovą laimėjo vartų sargas. Po poros minučių P. Davidovas atrėmė Ernesto Veliulio galva smūgiuotą kamuolį.

Aktyviai žaidė Sergėjus Žygalovas. Jis ne kartą grasino varžovų vartams. 26-ąją minutę ukrainiečio aktyvumas davė naudos – jis pabėgo nuo varžovų ir buvęs komandos draugas „Sūduvos“ ekipoje Sergėjus Loginovas prieš S. Žygalovą prasižengė baudos aikštelėje. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo T. Miklinevičius (1:0).

Įvartį įmušusi „Kruoja“ apsukų nemažino. Ji ir toliau spaudė varžovus, tačiau pasižymėti nepavyko.

„Kruoja“ kontroliavo rungtynes

Po pertraukos Pakruojo komanda kontroliavo situaciją aikštėje. Persvarą pavyko įtvirtinti 76-ąją minutę, kai po kampinio kamuolį galva į vartus nukreipė gynėjas I. Zelmikas (2:0). Jis, kaip ir T. Miklinevičius, Giedrius Slavickas, Alfredas Skroblas, S. Žygalovas ir Gvidas Juška anksčiau yra žaidę „Sūduvoje“.

Užtikrintai rungtyniavę pakruojiečiai 84-ąją minutę prasižengė savosios baudos aikštelės prieigose. Teisėjas Nerijus Dunauskas skyrė baudinį, o jį realizavo Rafaelis Ledesma (2:1).

Po įvarčio „Sūduva“ atkuto, tačiau kontratakų taktiką pabaigoje pasirinkusi „Kruoja“ atsilaikė.

Šeimininkai labiau norėjo laimėti

„Kruoja“ laimėjo trečiąsias sezono rungtynes su „Sūduva“ (2:1, 1:0, 2:1). Pakruojiečiai (46 taškai) A lygoje užima ketvirtąją, marijampoliečiai (50 tšk.) trečiąją vietas.

„Mums reikėjo tik pergalės, tad nusiteikėme šimtu procentų. Išėjome į aikštę, kovojome ir pasiekėme rezultatą. Trauktis nebebuvo kur. Dabar kiekvienos rungtynės tarsi principinės. Visas reikia laimėti“, – mačą komentavo I. Zelmikas.

R. Ledesmos nuomone, rungtynės „Sūduvai“ buvo blogos, komandai trūko koncentracijos: „Kruoja“ – labai gera komanda. Šiandien jai buvo gera diena, o mums bloga. Mačą pradėjome tarsi miegodami.“

A. Dambrauskas auklėtinius sveikino su pelnyta pergale. Strategas tikisi, kad pavyko išlipti iš psichologinės duobės – prieš tai „Kruoja“ buvo pralaimėjusi ketverias iš paskutiniųjų penkių žaistų rungtynių. „Sunkiai dirbome visą savaitę ir pasiekėme tikslą“, – teigė A. Dambrauskas.

Pasak D. Gvildžio, „Kruoja“ labiau norėjo laimėti: „Mūsų vaikinai eilinį kartą neatsibunda, kol nepraleidžia įvarčio. Labai nuvylė kai kurių žaidėjų charakteris. Šiandien daugiau vyrų buvo „Kruojoje“. Kol nepadarysime išvadų, turėsime didelių problemų.“

Pakruojo „Kruoja“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:1 (1:0)

Teisėjas: N. Dunauskas (Vilnius), 450 žiūrovų.

Įvarčiai: 27 min. (iš 11 m.) T. Miklinevičius, 76 min. I. Zelmikas ("Kruoja"); 84 min. R. Ledesma ("Sūduva").

Įspėjimai: 63 min. T. Miklinevičius, 90+1 min. S. Žygalov ("Kruoja"); 8 min. V. Borovskij, 26 min. S. Loginov, 65 min. P. Lukšys, 67 min. M. Šoblinskas ("Sūduva").

„Kruoja": M. Eltermanis; K. Jarmalavičius, K. Matsion, I. Zelmikas, A. Skroblas; E. Veliulis (76 min. L. Savastas), T. Miklinevičius, D. Petrauskas, N. Mačiulis, G. Slavickas (83 min. A. Žulpa); S. Žygalov.

„Sūduva": P. Davidovs; V. Slavickas, N. Radžius, S. Loginov (31 min. V. Baranovskij), V. Borovskij; R. Freidgeimas (70 min. T. Eliošius), P. Leimonas, K. Chvedukas, R. Ledesma, M. Šoblinskas; R. Beniušis (53 min. P. Lukšys).