Kovėsi krepšinio aikštelėje

Deivido Abramavičiaus nuotr.
Gatvės krepšinio turnyro organizatoriai Vydas Vareika (iš kairės), nusipelnęs krepšinio treneris Algimantas Šatas, rėmėjai Viktoras Rinkevičius, Ritas Vaiginas.
Vabalninkas garsėja tradicijomis, todėl ir šiemet Žolinė švęsta su jau 29-uoju Gatvės krepšinio turnyru. Jis pavadintas kraštiečio, Lietuvos nusipelniusio krepšinio trenerio Algimanto Šato vardu.

Turnyro vieta – Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus sporto aikštynas. Žaidžia komandos – trys prieš tris, iš karto prie keturių krepšių. Visų turnyrų, nuo pat pirmojo, vykusio 1993 metais, pagrindinis organizatorius yra sporto entuziastas Vydas Vareika.

Prie krepšinio lentų jėgas išbandyti pareiškė norą net 24 komandos, susirinkusios ne tik iš Vabalninko, bet ir iš Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Alizavos, Kamajų bei kitų vietovių. Akį traukė ant sekretorių stalo išrikiuoti prizai, medaliai, auksu tviskančios taurės, kuriomis pasirūpino Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras. Nuolatinis turnyrų sekretorius Vytautas Šoblinskas ir jo padėjėja Goda Janonytė užregistravo 12 vyrų komandų, septynias vaikų ir tris senjorų komandas.

Iš įvairių Lietuvos vietovių suvažiavę tikri vabalninkiečiai sudarė dvi Senjorų komandas. Jie nusileido svečiams iš Pasvalio, suteikę svečiams pasidžiaugti prizine Taure. Ištvermę demonstravo antrą vietą pelnę vabalninkiečiai Adolfas Rinkūnas, Rolandas Aukštikalnis ir Tomas Brazdžiūnas. Kitoje Vabalninko Senjorų komandoje žaidė vyriausi: nuolatinis turnyrų dalyvis, atvykęs iš Vilniaus Rimas Baradinskas, vienas iš pirmųjų turnyro organizatorių Darius Vaičiulis ir Gintaras Šaltis.

Jaunučių – vaikų iki 15 metų grupėje, stipriausia pasirodė komanda, pasivadinusi „Kaimo bokalas“ , kuri susibūrė iš Vabalninko apylinkėje gyvenančių draugų. Džiaugėsi laimėję Taurę ir pasipuošė aukso medaliais Aretas Grybė, Arijus Skiečius, Kristupas Rimša ir Matas Puodžiukas. Tai puikus paskatinimas tolesnei sportinei veiklai.

Šįmet visos 12 komandų buvo stiprios, tad ir jų kovos dėl prizinių vietų buvo atkaklios. Nenugalima šįkart pasirodė Pasvalio komanda. Beje, joje žaidė ir naudingiausiu pripažintas turnyro krepšininkas Gvidas Rupeika. Verti pasveikinimo biržiečių „Širvėnos“ komandos žaidėjai Virmantas Munkevičius, Tomas Vasiliūnas ir Aivaras Stalauskas, iškovoję antrą vietą. Visi prizininkai apdovanoti medaliais.

Pasibaigus kovoms, dalyviai išbandė taiklumą tritaškių metimo, kamuolio pasiuntimo nuo centro rungtyse.

Šventėje dalyvavo Algimantas Šatas su visu maišu prizams skirtų krepšinio kamuolių. Turnyro dalyvius ir organizatorius pasveikino ir ilgamete tradicija džiaugėsi bei sėkmės linkėjo rėmėjai Ritas Vaiginas, Vabalninko bendruomenės pirmininkė Irmina Sirvydienė, Viktoras Rinkevičius, savivaldybei atstovavusi Irutė Varzienė.

Turnyras pavyko sutelkus organizatorių – Vabalninko seniūnijos, Vabalninko bendruomenės – jėgas. O kaip be rėmėjų – be išvardintų kalbėjusiųjų, prisidėjo A. Jucius, A.Stačkūnas, S. Manikas, R. Skvereckas bei kiti. Įgarsino ir muzikinį foną parinko Stasys Navalinskas. Organizatoriai jau galvoja apie kitų metų jubiliejinį, trisdešimtąjį, Gatvės krepšinio turnyrą.