Kelialapis į pasaulio čempionatą – jau laimėjimas

Asmen. nuotr.
Serbijoje vykusiame sambo čempionate dalyvavusiems biržiečiams kelią pergalių link užkirto patirtos traumos.
Šis mėnuo Biržų sportininkams buvo ypatingas: teko sudalyvauti Europos dziudo ir pasaulio jaunių sambo čempionatuose. Nors dėl patirtų traumų sambo atstovai medalių neparsivežė, treneriai džiaugiasi: tai ne šiaip sau varžybos, o pasaulinio lygio čempionatas ir vien dalyvavimas jame – jau pasiekimas. Biržietė dziudistė Europos čempionate iš ten dalyvavusių lietuvių pasirodė geriausiai.

Buvo septinta

Lapkričio pradžioje Kroatijoje taip pat vyko ir Europos U-21 dziudo čempionatas. Jame dalyvavo biržietė Evelina Kleinytė, kuri iš visų ten dalyvavusių lietuvių pasirodė geriausiai. Deja, varžybų metu, po nepasisekusių kovų, Evelina neteko teisės kovoti dėl nugalėtojos vardo. Kovoje dėl paguodos laimėjimo, mergina susitiko su austre. Po kelių sėkmingų permetimų gavo „wazami“ įvertinimą. Tačiau paskui fortūna nuo biržietės nusisuko: sportininkė praleido metimą, o kartu ir šansą kovoti dėl trečiosios vietos. Priešininkei iškovojus pergalę, Evelina tapo septinta. Istorija pasikartojo ir po kelių dienų ten pat vykusiame Europos U-23 dziudo čempionate. Jame mergina kovojo su už save sunkesnėmis varžovėmis. Pirmojoje kovoje įveikė rumunę, tačiau pralošė olandei ir nebeteko teisės kovoti dėl prizinių vietų.

-Kadangi jau metus nebuvau dalyvavusi pasaulio čempionatuose, buvo baugu, tad prieš važiuojant abejojau, ar tikrai dalyvauti. Bet išvykau ir nepasigailėjau, nes per varžybas užplūdo toks geras jausmas. Rezultatais esu patenkinta, nors, aišku, galėjau tokių kvailų klaidų ir nedaryti. Bet kiekviena klaida moko ir parodo, kur dar reikia tobulėti. Šios varžybos davė gerą spyrį į užpakalį – supratau, kad dar daug reikia dirbti,- „Biržiečių žodžiui“ pasakojo dziudo imtynininkė. Evelina šiuo metu lanko R. Sargūno sporto gimnaziją Panevėžyje. Jos ilgametis treneris M. Mitrochinas džiaugėsi, kad kitame mieste gyvenanti auklėtinė neapleidžia dziudo ir toliau sportuoja bei savo užsispyrimu ir atkakliomis kovomis pasiekia aukštus rezultatus.

Iššūkiai prieš varžybas

Lapkričio 5-8 dienomis Elijus Jokubėnas ir Marijus Mitrochinas, lydimi trenerių Mindaugo Simėno ir Sigito Mitrochino dalyvavo pasaulio jaunių sambo čempionate Serbijoje. Sportininkai kelialapį į čempionatą pelnė iškovoję pergales Lietuvoje. Vaikinai su treneriais į Serbiją vyko Biržų raj. kūno kultūros ir sporto centro transportu. Vykstant į čempionatą, sportininkų kelionę apsunkino, bet kartu ir paįvairino keleivius suklaidinusi navigacija, kuri į tikslą biržiečius nuvedė per kalnus. Nuvykę imtynininkai turėjo vieną dieną pasiruošti kovoms. Paaiškėjo, kad vaikinų svoris buvo nežymiai didesnis negu turi būti, tad iki čempionato dienos abiems kovotojams teko numesti šiek tiek daugiau nei kilogramą.

Pasitempė nugarą

Deja, namo parvežti medalius sportininkams nepavyko – abu patyrė traumas. Elijus apšilimo metu pasitempė nugarą. Sportininkas, kuriam asistavo treneris M. Simėnas, kęsdamas skausmą, kovą su Prancūzijos kovotoju pradėjo energingai. Ir nors atkakliai kovojo iki galo, pasiekti pergalę nepavyko. Paklaustas, kokie įspūdžiai iš čempionato, Elijus „Biržiečių žodžiui“ sakė:

-Įspūdžiai puikūs. Buvo pasirūpinta visomis saugumo priemonėmis ir gyvenimo sąlygos labai geros. Tačiau dėl pandemijos pritrūko pasiruošimo varžyboms, todėl rezultatai galbūt nelabai ir tenkina.

Patyrė kaklo traumą

Lydimas M. Mitrochino, į kovos ringą žengė Marijus. Burtai lėmė, kad pirmąją kovą vaikinas praleido, o antrajame etape susigrūmė su Bulgarijos sportininku. Kova baigėsi biržiečio pergale. Deja, susitikimas su varžovu iš Ukrainos nebuvo toks sėkmingas: rezultatu 4:2 teko pripažinti ukrainiečio pranašumą. Mažojo finalo dvikovoje Marijus pirmavo, tačiau atliko metimą, kurio metu abu kovotojai krito ant kilimo ir biržietis patyrė kaklo traumą, po kurios tęsti kovos nebegalėjo. Skausmą Marijui padėjo palengvinti Lenkijos sportininkų delegacijos manualinės terapijos specialistas, tad į ligoninę vykti neprireikė. Paklaustas, kaip vertina pasirodymą, Marijus „Biržiečių žodžiui pasakojo:

-Kaip sambo varžyboms, pasiruošimas buvo per trumpas. Man buvo didelis malonumas dalyvauti aukščiausio lygio varžybose bei atstovauti Biržams ir Lietuvai. Manau, kad su varžybų jauduliu susitvarkiau puikiai. Galbūt atsispindėjo pasiruošimo stoka, bet savo pasirodymą vadinu sėkmingu. Viskas klostėsi gerai iki tol, kol nukritau ant kaklo ir patyriau traumą. Todėl kovos tęsti nebegalėjau. Gal kiti šias varžybas vertintų kaip nesėkmingas, bet aš džiaugiuosi, kad kaklo sužalojimas apsiėjo be komplikacijų ir kad turėjau progą kovoti dėl prizinės vietos pasaulio čempionate.

Didelis pasiekimas

Nors pergalių auklėtiniai ir neiškovojo, treneriai jais nenusivylė.

-Galimybės buvo, bet kai kur pritrūko taktikos, pasiruošimo. O ir psichologinė įtampa dėl traumų kišo koją. Džiaugiamės, nes vien dalyvavimas ir patirtis pasaulio čempionate yra labai svarbu. Ten susirenka patys stipriausi. Juk čia ne eilinės varžybos, o pasaulio čempionatas. Vien jau iškovoti teisę jame dalyvauti iš tokio mažo miesto yra didelis pasiekimas,- kalbėjo M. Mitrochinas. Jam pritarė ir treneris ir M. Simėnas:

-Tikėjomės, kad Marijus pasieks aukštų rezultatų, nes jam iki pasaulio čempiono labai nedaug trūksta. Deja, sutrukdė trauma. Elijui koją kišo ne tik trauma, bet ir labai stiprūs priešininkai. Pasiruošimui sutrukdė ir virusas: saugojomės, Marijus su Elijumi treniravosi kovodami tarpusavyje. Sambo kovos technika skiriasi nuo dziudo, o mes labiau dziudistai, esame įpratę kovoti šiek tiek kitaip: dziudistai yra įpratę pulti, o sambistai labiau atlieka gynybinius veiksmus. Čempionate dalyvavo tikri sambo atstovai, dziudistų nebuvo. Reikia labiau pasimokyti sambo gudrybių ir ateityje naudoti kitokią taktiką. Bet šiaip, esame patenkinti, nes vien dalyvavimas pasaulio čempionate jau yra laimėjimas.