Joniškiečiai nusileido tik olimpiečiams

Sausio 16–17 dienomis Vilniuje surengtame Lietuvos suaugusiųjų imtynių čempionate joniškiečiai iškovojo visų spalvų medalių ir jų skaičiumi nusileido tik Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniams.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Joniškiečiai, kurių daugumą sudarė sporto centro ir sporto klubo „Kova“ imtynininkai, tradiciškai varžėsi graikų-romėnų imtynių varžybose. Trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai iškovojo penkis medalius. Išskirtinis joniškietiškas finalas įvyko svorio kategorijoje iki 80 kilogramų, kuriame susitiko du Joniškio imtynininkai Benas Keršys ir Mantas Vitkus. Lietuvos čempionu antrus metus iš eilės tapo Benas Keršys, kuris stabiliai pasiekia gerų rezultatų.

Mantas Vitkus iškovojo sidabro medalį. Tai geriausias šio trisdešimt vienerių metų joniškiečio pasiekimas. Prieš vienuolika metų M. Vitkus Lietuvos čempionate buvo iškovojęs trečiąją vietą.

Bronzos medalius pelnė joniškiečiai Darius Gudmonas (svorio kategorija iki 71 kilogramo), Donatas Gudmonas (svorio kategorija iki 75 kilogramų) ir Džiugas Ramukevičius (svorio kategorija iki 130 kilogramų). D. Ramukevičiui tai buvo pirmas toks pasiekimas, varžantis tarp suaugusiųjų, o broliai Gudmonai jau antrą kartą tapo Lietuvos čempionato prizininkais.

Penktąsias vietas iškovojo Saulius Urbonas ir Šarūnas Gulbinas. Deividas Gudmonas užėmė aštuntąją vietą.

Taip pat tris medalius iškovojo ir joniškiečiai, sportuojantys Lietuvos olimpiniame sporto centre. Pasaulio jaunimo čempionas Vilius Laurinaitis (svorio kategorija iki 98 kilogramų) eilinį kartą tapo Lietuvos čempionu. Julius Matuzevičius (svorio kategorija iki 85 kilogramų) iškovojo sidabro medalį, imtyje dėl pirmosios vietos atkaklioje kovoje pralaimėjęs olimpinių žaidynių prizininkui Aleksandrui Kazakevičiui. Europos čempionato trečiosios vietos laimėtojas Laimutis Adomaitis šioje svorio kategorijoje laimėjo bronzos medalį.

Čempionate ant trijų kilimų varžėsi 77 graikų-romėnų, 87 laisvųjų imtynių atletai ir 44 moterų imtynių atstovės.

Asmeninė nuotr.

IMTYNININKAI: Vilniuje surengtame Lietuvos suaugusiųjų imtynių čempionate sidabro medalį iškovojo (iš kairės) Mantas Vitkus, bronzą – Darius Gudmonas, penktąją vietą užėmė Šarūnas Gulbinas, bronzą pelnė Donatas Gudmonas, Džiugas Ramukevičius, Lietuvos čempionu tapo Benas Keršys, o dar vieną penktąją vietą laimėjo Saulius Urbonas.