Is­to­ri­nę per­ga­lę pa­dėjo iškovoti ir ap­skri­ties fut­bo­li­nin­kai

Istorinę pergalę padėjo iškovoti ir apskrities futbolininkai

Trečiadienį Suomijoje Lietuvos jaunimo iki 21-erių metų (U-21) futbolo rinktinė 4:3 (1:3) išplėšė pergalę prieš vietos bendraamžius. Lietuviai po pirmojo kėlinio atsiliko 1:3. Istorinę pergalę padėjo iškovoti Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai Ernestas Veliulis, Artūras Žulpa, „Šiaulių“ žaidėjas Ernestas Pilypas ir Kuršėnų „Ventai“ atstovaujantis Rokas Urbelis.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Išplėšė pergalę

Lietuviai besivejančių vaidmenyje atsidūrė 4-ąją dvikovos minutę, kai į savuosius vartus įsimušė Žilvinas Kymantas (0:1). 19-ąją minutę lygybę sugrąžino Donatas Nakrošius (1:1). 23-ąją minutę suomius dar kartą į priekį išvedė Lauris Dalė Valė (Lauri Dalle Valle, 1:2), o 39-ąją minutę pasižymėjo Mikas Samusalas (Mikko Samusalo, 1:3).

Pasak E. Veliulio, pirmajame kėlinyje suomius lydėjo ir sėkmė.

Vaizdas pasikeitė po pertraukos. 64-ąją minutę skirtumą sušvelnino Lietuvos rinktinės lyderis Arvydas Novikovas (2:3), 67-ąją rezultatą išlygino Aurimas Vilkaitis (3:3). Pergalingą įvartį per pridėtą laiką pelnė Simonas Paulius (90+2 min., 3:4).

Pasak E. Veliulio, antrajame kėlinyje suomiai realių progų įmušti neturėjo, o lietuviai savo šansais pasinaudojo. Lietuvos U-21 rinktinė lemtingus tikslius smūgius atliko po standartinių situacijų.

„Varžovai per anksti patikėjo pergale, atsipalaidavo. Mes rungtyniavome užsivedę, kovojome vienas už kitą, tikėjome, kad galime laimėti. Vyrai atidavė visas jėgas“, – džiaugėsi E. Veliulis.

Saldžiausia pergalė

E. Veliulis, kaip ir E. Pilypas, žaidė visas rungtynes. A. Žulpa rungtyniavo pirmajame kėlinyje, R. Urbelis – nuo 91-osios minutės, kai pakeitė pernai „Šiaulių“ peržiūroje dalyvavusį Luką Kochanauską.

E. Veliulio nuomone, gerai žaidė visa komanda.

Saugas pergalę pavadino saldžiausia karjeroje. Po jos lietuviai turi devynis taškus ir pakilo į ketvirtąją vietą grupėje. Tiek pat taškų surinkę suomiai – priešpaskutiniai, penkti.

Paskutines atrankos ciklo rungtynes Lietuvos rinktinė žais rugsėjo 10 dieną namuose su ta pačia Suomijos rinktine.

„Mūsų šansai likti ketvirtiems – geri. Namie tereiks nepralaimėti“, – kalbėjo E. Veliulis.

Lietuvos U-21 rinktinė į treniruočių stovyklą Vilniuje susirinko pirmadienį. Antradienio ryte futbolininkai išskrido į Suomiją.

„Kelionė praėjo gerai. Ji buvo labai trumpa – skrydis truko valandą, – pasakojo E. Veliulis. – Grįžti buvo sunkiau, teko anksti keltis – pusę šešių ryto.“

Kitas Pakruojo ekipos futbolininkas Karolis Jarmalavičius rinktinei nepadėjo dėl diskvalifikacijos. Kortelės aikštėje neleido pasirodyti ir buvusiam „Kruojos“ lyderiui Tadui Eliošiui.

II grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

Redakcijos archyvo nuotr.

PASIRODYMAS: Pakruojo „Kruojos“ saugas Ernestas Veliulis (dešinėje) Suomijoje žaidė visas rungtynes.