Į Šiaulius grįžo olimpiečiai

Į Šiaulius grįžo olimpiečiai

Į Šiaulius grįžo olimpiečiai

Antradienį Šiaulių miesto savivaldybėje pasveikintos trys Šiauliams Londono olimpinėse žaidynėse atstovavusios olimpietės – BMX dviratininkė Vilma Rimšaitė, maratonininkės Rasa Drazdauskaitė ir Remalda Kergytė. Dviratininkas Gediminas Bagdonas pagerbime nedalyvavo.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Išskirtinės varžybos

V. Rimšaitė BMX dviračių varžybose užėmė 13-ąją vietą.

„Neapsakomas jausmas dalyvauti olimpiadoje. Tai išskirtinės varžybos, –  teigė 29-erių šiaulietė. – Dabar reikia ir fizinio ir psichologinio poilsio, šilumos. Čia šalta, tad galbūt važiuosiu kitur.“

Ji į Londoną vyko ne visiškai atsigavusi po traumos. Dviratininkei birželio 23-ąją Prancūzijoje lūžo dešinės rankos delnikaulis.

„Ranką dar paskausta. Reikės gydyti. Kol nevažinėju, viskas gerai. Olimpiadoje iš pradžių bijojau lenktyniauti. Buvau ilgai nevažinėjusi, nejaučiau kalniukų, kaip šokti“, – įspūdžiais dalijosi V. Rimšaitė.

V. Rimšaitę pirmoji su Londono olimpinėmis žaidynėmis supažindino anksčiau atvykusi Sidnėjaus olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė, su kuria šiaulietė gyveno. Tame pačiame bute buvo ir dukart olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna.

„Papuoliau į labai ypatingą kambarį“, – šypsojosi BMX dviratininkė.

BMX populiarėja

V. Rimšaitė džiaugėsi, kad BMX sportas pamažu populiarėja. Londone jas stebėjo ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron), futbolininkas Deividas Bekhemas (David Beckham).

BMX dviratį išbandė ir plaukikė Rūta Meilutytė. „Malonus jausmas, kai olimpinė čempionė važinėja su BMX“, – šypsojosi V. Rimšaitė.

Nuo šešerių metų sportuojanti V. Rimšaitė, kartu su tėčiu ir treneriu Albertu Rimša laikoma viena BMX sporto pradininkių Lietuvoje.

Olimpietė tikisi, kad jos pavyzdžiu paseks jaunimas, o svarbiausia – atsiras daugiau BMX trasų. Jų nėra didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Giliausias BMX tradicijas puodelėja Šiauliai ir Pakruojis.

„Šiauliuose taip pat reikėtų pakeisti trasą. Dabar ji per lengva“, – tvirtino V. Rimšaitė.

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintaro Jasiūno, 2014 arba 2015 metais tikimasi Šiauliuose surengti vieną BMX Europos čempionato etapų.

Pasiekė geriausią rezultatą

R. Drazdauskaitė prestižinėje maratono rungtyje finišavo 27-a. Ji 42 kilometrų 195 metrų trasą įveikė per 2 valandas 29 minutes 29 sekundes. Lengvaatletė pagerino geriausią asmeninį rezultatą (2 val. 29 min. 47 sek.).

„27-oji vieta – puikus rezultatas. Vyrų maratone buvo 109 dalyviai, o moterų – net 118“, – kolegę gyrė R. Kergytė.

R. Drazdauskaitė buvo kuklesnė – visada norisi geriau.

Jos teigimu, Londono trasa buvo sudėtinga – daug posūkių, teko bėgti ir slidžiomis senamiesčio gatvėmis.

„Taktiškai sunku, kai reikia pristabdyti, pagreitėti, – pasakojo R. Drazdauskaitė. – Džiaugiamės, kad nebuvo karšta, bet prieš startą pylė lietus. Apšilimą darėme palapinėse.“

Šiaulietės maratonininkės susidūrė ir su netikėta problema – trasa buvo sužymėta myliomis, o ne kilometrais. „Bėgdamas nepasiskaičiuosi, tad negali dėlioti jėgų“, – apmaudo neslėpė R. Kergytė.

Teigiamai R. Drazdauskaitės pasirodymą įvertino ir treneris Česlovas Kundrotas. Jo teigimu, Rasa pirmuosius 15–20 kilometrų bėgo gerai, vėliau prasčiau, tačiau atsigavo pačioje distancijos pabaigoje.

31-erių R. Drazdauskaitei tai buvo antroji olimpiada. Prieš ketverius metus Pekine ji finišavo 37-a.

Finišavo su šypsena

Olimpinių žaidynių debiutantė 26-erių R. Kergytė Londone atbėgo 75-a. Ji trasą įveikė per 2 valandas 39 minutes ir 1 sekundę.

„Norėjosi geriau. Būčiau patenkinta apie 40-ąja vieta. Nuo 15-ojo kilometro pradėjau lėtėti, nuo 36-ojo – kentėti“, – įspūdžiais dalijosi R. Kergytė.

Nepaisant to, ji buvo viena iš nedaugelio maratonininkių, finišo liniją kirtusi su šypsena. „Taip išėjo instinktyviai. Pamačiau finišo liniją ir apsidžiaugiau, kad pagaliau finišuosiu“, – juokėsi šiaulietė.

Šiaulietės maratonininkės džiaugėsi aplinkinių palaikymu – buvo ir Lietuvos vėliavų, ir raginimų.

Savaitę stebėjo olimpiadą

Maratonininkės į Lietuvą grįžo pirmadienį – po olimpinių žaidynių uždarymo. Jų startas buvo rugpjūčio 5-ąją. Merginų teigimu, savaitė prabėgo labai greitai. Spėta susitikti su draugais, apsilankyti lengvosios atletikos, krepšinio rungtynėse.

„Didelį įspūdį paliko olimpinis miestelis. Jį pamatyti buvo mano svajonė, – pasakojo R. Kergytė. – Žaidynių uždarymas buvo įspūdingas. Įėjau į stadioną, pamačiau tiek daug žmonių ir buvau be proto laiminga.“

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PAGERBIMAS: Antradienį Šiauliuose pasveikintos olimpietės (iš kairės) Vilma Rimšaitė, Remalda Kergytė, Rasa Drazdauskaitė, treneriai Česlovas Kundrotas ir Albertas Rimša.

OLIMPIETĖS: Rasai Drazdauskaitei (dešinėje) tai buvo antroji olimpiada. Remalda Kergytė (viduryje) ir Vilma Rimšaitė – olimpinių žaidynių debiutantės.