„Grafų baldai-Kristalas“ tapo čempionais

Kuršėnų „Grafų baldai-Kristalas“ nugalėjo Šiaulių „Kalvio“ komandą ir penktą kartą tapo Šiaulių krepšinio lygos nugalėtojais. Kuršėniškiai nuo pat varžybų pradžios žaidė greitai, išvarginę šiek tiek vyresnę, nors ir patyrusią „Kalvio“ komandą.

Alvydas JANUŠEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Jaunystė nugalėjo patirtį

Kuršėniškiai nugalėjo šiauliečius 49:64 (17:20 ,11:17. 8:13, 13:14). „Kalvis“ sugebėjo išlaikyti apylygį rezultatą tik iki tos minutės, kai pirmavo 11:10. Vėliau kuršėniškiai tik didino skirtumą.

ŠKL finalai buvo žaidžiami iki dviejų pergalių. „Kalviui“ nepavyko iškovoti nė vienos, nors iki finalų savo priešininkus lenkė tarpusavio pergalių skaičiumi 2:1.

„Grafų baldų-Kristalo“ treneris Egidijus Morkūnas taktiką rinkosi atsižvelgdamas į tai, kad „Kalvio“ komandoje žaidžia tituluoti, tačiau vyresni žaidėjai. Tarp jų – Europos čempionas Mindaugas Žukauskas, buvę „Šiaulių“ žaidėjai Vaidas Pauliukėnas, Rolandas Vaičiūnas, Audrius Danusevičius.

Nugalėtojų treneris ragino palaikyti kuo didesnį tempą. Tokia taktika pasiteisino, nors „Kalvis“ bandė primesti savo žaidimą – vienu metu į aikštę leido tris aukštaūgius.

Naudingiausiu nugalėtojų komandoje pripažintas 27-erių Gintaras Kukanauskas, kuris pelnė 23 taškus ir atkovojo 13 kamuolių, džiugino sirgalius galingais blokais.

„Solo-Eurogym“ komanda antrą kartą nugalėjo „Grankuro“ komandą ir pasidabino bronzos medaliais.

Komandoje žvaigždžių nėra

Alfredas Jonuška, nugalėtojų komandos vadovas ir sporto klubo „Kristalas“ prezidentas, priminė, kad kuršėniškių komandoje žvaigždžių nėra, tačiau vyrai daug metų žaidžia kartu, vienas kitą puikiai jaučia.

„ŠKL čempionais tampame jau penktą kartą. Sugebame mobilizuoti jėgas tada, kai to labiausiai reikia. Varžybos buvo ypač sunkios, nors ir visą laiką pirmavome. Menkiausia klaida ar atsikvėpimas galėjo reikšti dar vienas sunkias lemiamas finalo rungtynes. Tai buvo ne tik įtemptas fizinis krūvis, bet ir psichologinė kova, kurią mums pavyko laimėti“, – sakė A. Jonuška.

Prie pergalės galėjo prisidėti ir įtemptas treniruočių bei varžybų grafikas. Komanda per savaitę žaisdavo bent po dvi įtemptas varžybas Regionų krepšinio lygoje. Joje pavyko užimti trečią vietą.

A. Jonuška negailėjo gerų žodžių žaidėjams, ypač Gintarui Kukanauskui: „Jis yra gavęs pasiūlymų prisidėti prie kitų komandų, tačiau lieka ištikimas Kuršėnams“.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

TAKTIKA: Grafų baldai Kristalas“ palaužė „Kalvio“ komandą greičiu ir ištverme.

LYDERIS: Naudingiausias Kuršėnų komandos žaidėjas – Gintaras Kukanauskas per lemiamas varžybas įmetė 23 taškus.