A. Gelažninko komandos nuotr.
Šeštadienį startavęs, sekmadienį motociklų įskaitoje pirmojo greičio ruožo finišo liniją kirto ir A.Gelažninkas.
Šeštadienį prasidėjęs 2022-ųjų Dakaro ralio maratonas įsibėgėja. Pirmąją lenktynių dieną prologą įveikę „ratuotieji riteriai“ sekmadienį pasitiko kur kas rimtesnį iššūkį. Dakare Lietuvai atstovauja net 10 lenktyninių ekipažų, kurių gretose ir biržietis motociklininkas Arūnas Gelažninkas.

Šeštadienį pirmuosius 19 kilometrų nuvažiavę lenktynininkai, sekmadienį pasitiko pirmąjį greičio ruožą, kuriame jie turėjo įveikti 546 kilometrus (334 kilometrai sudarė greičio ruožą).

Motociklų įskaitoje pirmojo greičio ruožo finišo liniją kirto ir A.Gelažninkas. Iš 44 vietos startavęs motociklininkas preliminariai finišavo 18-oje pozicijoje ir nuo etapą laimėjusio Danielio Sanderso atsiliko 32 min. 53 sek. Šis rezultatas – asmeninis motociklininko rekordas. A.Gelažninkas taip pat varžosi ir „vienišių“ grupėje. Sekmadienį joje jis buvo pirmas.

„Pirmos dienos nuotaikos tikrai geros. Bet čia yra Dakaras ir motociklininkų įskaitoje net 168 konkurentai, o finišas dar labai toli. Po neutralizacijos, antrojoje trasos dalyje su vienu iš varžovų taip smagiai įsibėgėjome, kad pavijome visą grupę varžovų. Tai džiaugiuosi. Savo konkurentą taip pat aplenkiau. Dar tik pirma diena, tačiau viskas labai gerai. Jaučiasi lengvas nuovargis“,- sakė sportininkas.

Ankstyvą pirmadienio rytą, antrąją lenktynių dieną, A. Gelažninkas startavo 18-tas. Prieš antrąjį antros dienos etapą sportininkas dalinosi įspūdžiais – lenktynininkus vargina rūkas bei žema oro temperatūra.

Po antrosios dienos Dakaro varžybų A. Gelažninkas užtikrintai užima pirmąją vietą Original by Motul klasėje bei užima 29 vietą bendroje įskaitoje.