Futbolininkės prieš krepšininkus – 5:6

Ketvirtadienį Šiaulių arenoje įrengtoje futbolo aikštelėje susitiko neįprasti varžovai – „Šiaulių“ krepšininkai ir Lietuvos futbolo čempionės „Gintros-Universiteto“ futbolininkės. Rezultatyviose futbolo rungtynėse pranašesni buvo vyrai, iškovoję pergalę 6:5 (3:0).

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Rungtynėse buvo žaidžiami du kėliniai po 20 minučių – šeši žaidėjai prieš šešis. Krepšininkai, įpratę prie dažno žaidėjų keitimo rungtynių metu, tokios taktikos laikėsi ir futbolo aikštelėje.

Kadangi „Šiaulių“ legionieriai atostogauja, Artūras Jomantas sirguliuoja, o Paulius Dambrauskas traumuotas, futbolo aikštelėje jėgas išbandyti progą turėjo trenerių štabas: vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas, trenerio asistentas Vaidas Pauliukėnas ir fizinio pasirengimo treneris Mantas Valčiukaitis. Būtent pastarasis į varžovių vartus pasiuntė tris taiklius įvarčius, G. Petrauskas – vieną. Po įvartį pelnė Arūnas Sajavičius ir Eividas Mološčiakas.

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris G. Petrauskas „Šiaulių kraštui“ sakė, kad šioms rungtynėms specialiai nesiruošė, tačiau su vyrais futbolą kartais pažaidžia. „Žaidžiame salėje į mažus vartus, o čia visai kitokie potyriai. Smagu. Manau, kad teks pažaisti futbolą ir stadione“, – šypsojosi treneris.

Smagių rungtynių atėjo pasižiūrėti vos kelios dešimtys žiūrovų. Vis dėlto ir futbolininkėms, ir krepšininkams palaikymo netrūko. Vieni šaukė „Gintra“ – šimtą!“, kiti skandavo „Geltonai juodi“ ir „Šiauliai, Šiauliai!“

Vyrai labai atsakingai žiūrėjo į žaidimą ir pasiduoti čempionėms neketino. Jau pirmajame kėlinyje krepšininkai pelnė tris įvarčius.

„Klubo vadovai liepė laimėti bent futbolo aikštėje ir pagrasino „nubraukti“ atlyginimus“, – po rungtynių juokavo G. Petrauskas.

„Gintros-Universiteto“ merginos atrodė kiek sutrikusios ir nedrąsios, tačiau po pertraukos ir griežtų trenerio Rimanto Viktoravičiaus pamokymų antrajame kėlinyje susiėmė ir pradėjo tirpdyti atsilikimą. Išplėšti bent lygiųjų nepavyko.

Po du įvarčius pelnė Karolina Zabolotnaja ir Simona Veličkaitė, vieną – Sonata Vanagaitė.

Futbolininkių treneris R. Viktoravičius nelabai buvo patenkintas merginų nusiteikimu, nors tai tebuvo pramoginės rungtynės.

„Vyrai yra fiziškai stiprūs, ir nėra taip, kad jie nemokėtų žaisti futbolo. Juokinga, kai lyginami vyrai ir moterys. Galima padaryti šou, bet nėra ko lyginti jų fizinį pajėgumą. Moteris nei apibėgs, nei pastums, galima tik apžaisti, o mus apžaisti neleido. Vyrai buvo išsirinkę gerą taktiką“, – sakė R. Viktoravičius.

Futbolininkėms šios rungtynės su vyrais buvo gera treniruotė prieš greitai prasidėsiantį Lietuvos uždarų patalpų moterų futbolo čempionatą. Naudodamosios proga, kad Šiaulių arenoje sausį vyksta futbolo turnyras „Šiauliai City Footbal Cup“ ir yra paklota dirbtinė danga, futbolininkės rytais ir vakarais, kai tik nevyksta rungtynės, rengia čia treniruotes.

Krepšininkai artimiausias rungtynes žais sausio 23 dieną Klaipėdoje su „Neptūnu“.

Vytauto RUŠKIO nuotr.

PASTANGOS: Antrajame kėlinyje futbolininkės ėmėsi intensyviau atakuoti krepšininkų vartus.

JĖGOS: Su aukštaūgiais „Šiaulių“ krepšininkais „Gintros-Universiteto“ futbolininkėms buvo nelengva varžytis.

TRENERIS: „Šiaulių“ fizinio pasirengimo treneris Mantas Valčiukaitis praeityje buvo dziudo imtynininkas, bet pademonstravo, kad puikiai moka žaisti ir futbolą – pelnė net tris įvarčius.

SUSITIKIMAS: Po rungtynių „Šiaulių“ krepšininkai ir „Gintros-Universiteto“ futbolininkės sustojo bendrai nuotraukai.