Futbolininkėms Šiauliai tampa antraisiais namais

Futbolininkėms Šiauliai tampa antraisiais namais

Fut­bo­li­nin­kėms Šiau­liai tam­pa ant­rai­siais na­mais

Ne­li­kus pro­fe­sio­na­lios vy­rų ko­man­dos, Šiau­lių kraš­to gar­bę fut­bo­le ten­ka gin­ti mo­te­rims – „Gint­ros-Uni­ver­si­te­to“ ko­man­dos fut­bo­li­nin­kėms. Vie­na jų – 19-me­tė Si­mo­na Ve­lič­kai­tė mu­ša įvar­čius ir Lie­tu­vos, ir tarp­tau­ti­niuo­se tur­ny­ruo­se.

Min­dau­gas DRĄ­SU­TIS

mindaugas@skrastas.lt

Še­še­rius me­tus Šiau­liuo­se ža­idžian­ti kraš­to sau­gė dėl sa­vo pa­si­rin­ki­mo ne­si­gai­li. Ji jau bu­vo su­lauk­usi ga­li­my­bės tęs­ti kar­je­rą už­sie­ny­je, bet nu­spren­dė pir­me­ny­bę skir­ti iš­si­la­vi­ni­mui.

Šią va­sa­rą fut­bo­li­nin­kė su Šiau­lių ko­man­da ko­vo­jo dėl pa­te­ki­mo į pa­grin­di­nį UE­FA mo­te­rų Čem­pio­nų ly­gos eta­pą, bet pri­trū­ko sėk­mės at­ran­ko­je.

Šį se­zo­ną 16 įvar­čių stip­riau­sio­je ša­lies mo­te­rų fut­bo­lo ly­go­je pel­niu­si „Gint­ros“ at­sto­vė vie­ti­nė­se pir­me­ny­bė­se pa­si­gen­da kon­ku­ren­ci­jos, bet si­tua­ci­jos ne­dra­ma­ti­zuo­ja. S. Ve­lič­kai­tė apie tai ir dau­giau – po­kal­by­je su „Šiau­lių kraš­tu“.

Pra­džia – ber­niu­kų ko­man­do­je

– Nuo ko vis­kas pra­si­dė­jo?

– Fut­bo­lą pra­dė­jau žais­ti nuo 12-os me­tų gim­ta­ja­me mies­te­ly­je Gel­gau­diš­ky­je. Žai­džiau su ber­niu­kais. Tre­ne­riai pa­ma­tė, kad esu spor­tiš­ka mer­gai­tė, to­dėl pa­kvie­tė da­ly­vau­ti „Ežio go­lo“ tur­ny­re, nes ja­me rei­kė­jo mer­gai­čių. Ki­tos išė­jo, o aš to­je ko­man­do­je ir li­kau. 14-os me­tų su­si­ra­dau ko­man­dą Šiau­liuo­se. Ap­si­gy­ve­nau bend­ra­bu­ty­je, ste­bė­jau „Gint­ros“ rung­ty­nes.

– Kaip rea­ga­vo tė­vai, kai su­ži­no­jo, kad iš­vyks­ti žais­ti į Šiau­lius?

– Ma­ma gal­vo­jo, kad man fut­bo­las ne­pa­tiks ir jo ne­be­žai­siu. Tė­tis pa­ts yra žai­dęs fut­bo­lą, la­bai no­rė­jo, kad va­žiuo­čiau. Tai bu­vo vie­na jo sva­jo­nių. Tu­rė­jau pa­ti ieš­ko­tis ko­man­dos, nes jei­gu bū­čiau nie­ko ne­da­riu­si, bū­čiau li­ku­si Gel­gau­diš­ky­je. Ga­lė­jau iš­vyk­ti į Kau­ną, bet tik Šiau­liai pa­siū­lė tin­ka­mas są­ly­gas. Klu­bas mo­ka už moks­lą ir būs­tą. Su mies­tu rei­kė­jo ap­si­pras­ti, bet da­bar man jis jau sa­vas.

– Ku­rios iki šiol žais­tos rung­ty­nės tau bu­vo įsi­min­ti­niau­sios?

– Prieš dve­jus me­tus Čem­pio­nų ly­gos še­šio­likt­fi­na­lio rung­ty­nės su Pra­hos „Spar­ta“ (Če­ki­ja) ko­man­da, kai ją įvei­kė­me ir pa­te­ko­me į ki­tą eta­pą. Bu­vo­me eu­fo­ri­jo­je, ge­riau­sias jaus­mas.

– Ar neat­si­bos­ta triuš­kin­ti var­žo­ves Lie­tu­vos čem­pio­na­te?

– No­rė­tų­si, kad bū­tų rim­tes­nių var­žo­vių. Vyks­tant į rung­ty­nes ži­no­me, kad lai­mė­si­me, tik ne­ži­no­me, ko­kiu skir­tu­mu. Var­žo­vių ne­nu­ver­ti­na­me, sten­gia­mės žais­ti ge­rai, bet kai nė­ra kon­ku­ren­ci­jos – sun­ku. Po Čem­pio­nų ly­gos rung­ty­nių sun­ku per­sio­rien­tuo­ti. Tik­riau­siai la­biau­siai ko­vo­ja Kau­no ko­man­da. Ste­bi­na gargž­diš­kės.

Už­sie­nis ne­su­vi­lio­jo

– Ar gal­vo­ji apie rung­ty­nia­vi­mą už­sie­ny­je?

– Bu­vo pa­siū­ly­mas vyk­ti į Pran­cū­zi­ją, bet jo priim­ti ne­ga­lė­jau, nes bu­vau dvy­lik­to­kė. Da­bar stu­di­juo­ju Šiau­lių uni­ver­si­te­te fi­nan­sų ma­te­ma­ti­ką. Apie žai­di­mą už­sie­ny­je kol kas ne­gal­vo­ju, pir­miau­sia no­riu baig­ti moks­lus. Vė­liau no­rė­tų­si kaž­kur iš­va­žiuo­ti ir iš­ban­dy­ti sa­ve.

– Ko­kios min­tys po Čem­pio­nų ly­gos at­ran­kos Ai­ri­jo­je?

– Tre­ni­ruo­čių są­ly­gos ne­bu­vo pa­čios ge­riau­sios. Te­ko to­li va­žiuo­ti iki sta­dio­no. Gai­la, kad pra­lai­mė­jo­me pa­sku­ti­nes rung­ty­nes ir ne­pa­te­ko­me į ki­tą eta­pą. Ka­zachs­ta­no ko­man­dos le­gio­nie­rės bu­vo la­bai stip­rios, jos ir iš­tem­pė.

– Mol­do­vos klu­bą su­triuš­ki­no­te 13:0. Ar ti­kė­jo­tės to­kios įvar­čių fies­tos?

– Gal­būt jau­tė­me, kad var­žo­vės bus tru­pu­tį už mus silp­nes­nės, bet bu­vo­me ge­rai nu­si­tei­ku­sios. Anks­čiau žai­dė­me prieš Mol­do­vos rink­ti­nę ir pra­lai­mė­jo­me, tik­rai leng­vų rung­ty­nių ne­si­ti­kė­jo­me. Ant­ro­se rung­ty­nė­se su Ai­ri­jos ko­man­da bu­vo di­de­lė ko­va. Ne­rea­li­za­vo­me vi­sų sa­vo pro­gų, bet rung­ty­nes lai­mė­ti pri­va­lė­jo­me ir tai pa­da­rė­me.

– Ar šį­met „Gint­ra“ su­for­ma­vo pa­jė­gią su­dė­tį, ga­lin­čią mes­ti iš­šū­kį Čem­pio­nų ly­go­je?

– Ma­nau, kad taip. Ko­man­da tik­rai pa­jė­ges­nė nei per­nai. Praė­ju­siais me­tais pra­lai­mė­jo­me prieš ai­res, o šie­met jas įvei­kė­me. Su­lig kiek­vie­nais me­tais ko­man­da tvir­tė­ja ir ge­rė­ja. Kiek­vie­nais me­tais ak­cen­tuo­ja­me, kad mums yra svar­biau­sia Čem­pio­nų ly­ga, nes Lie­tu­vo­je kaip ir vis­kas aiš­ku.

– Ko­kios Lie­tu­vos mo­te­rų na­cio­na­li­nės fut­bo­lo rink­ti­nės per­spek­ty­vos?

– Ga­li­me ly­giuo­tis į Bal­ti­jos vals­ty­bes – Lat­vi­ją, Es­ti­ją. Šie­met žai­dė­me su Fa­re­rų sa­lo­mis. Tik­rai ne­sa­me la­bai stip­ri rink­ti­nė. Pag­rin­dą su­da­ro „Gint­ros“ žai­dė­jos, to­dėl žais­ti prieš stip­rias var­žo­ves yra sun­ku.

Per­si­ren­gi­mo kam­ba­ry­je – mo­te­riš­kos te­mos

– Apie ką fut­bo­li­nin­kės dis­ku­tuo­ja tre­ni­ruo­tė­se ir per­si­ren­gi­mo kam­ba­ry­je?

– Da­lis pa­kal­ba apie Lie­tu­vos vy­rų fut­bo­lo ly­gas, nes kai ku­rių fut­bo­li­nin­kių drau­gai žai­džia. La­biau dis­ku­tuo­ja­me mo­te­riš­ko­mis te­mo­mis.

– Ar te­ko su­si­dur­ti su trau­mo­mis?

– Yra žai­dė­jų, ku­rios vos spė­ja iš­gy­ti ir vėl pa­ti­ria trau­mą, bet pa­ti rim­tos ne­su pa­ty­ru­si. Esu pa­si­tem­pu­si čiur­ną. Dau­giau­siai ne­žai­džiau sa­vai­tę ar dvi. Bu­vo, kad žai­džiau ir trau­muo­ta, nes rei­kė­jo pa­dė­ti rink­ti­nei.

– Ar fut­bo­li­nin­kėms daž­nai ten­ka bend­rau­ti su ži­niask­lai­da?

– Bū­na, kad po rung­ty­nių duo­da­me in­ter­viu. Sma­gu, kai kaž­kas apie ta­ve pa­ra­šo, žmo­nės skai­to. Pa­čios su­pran­ta­me, kad mo­te­rų fut­bo­las nė­ra la­bai įdo­mus. Žmo­nės gat­vė­je pa­ste­bi ir kai ku­rie ži­no, kad žai­džia­me „Gint­ro­je“, bet nė­ra taip, kad kaž­kas no­rė­tų nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti.

– Ko­kį įspū­dį pa­lie­ka vy­rų fut­bo­lo rink­ti­nė?

– Pa­lai­kė­me ko­man­dą Vil­niu­je, kai žai­dė su slo­vė­nais. Tik­rai ne­si­ti­kė­jau, kad taip ge­rai su­žai­si­me prieš var­žo­vus. Gal­būt slo­vė­nai mus nu­ver­ti­no. Gai­la, kad per­ga­lė iš­sprū­do pa­sku­ti­nė­mis se­kun­dė­mis.

– Ką vei­ki lais­va­lai­kiu?

– Bū­na, kad su ko­man­da išei­na­me į mies­tą. Anks­čiau ei­da­vo­me pa­lai­ky­ti Šiau­lių vy­rų ko­man­dos, to­dėl gai­la, kad jos ne­li­ko. Per te­le­vi­zi­ją ste­biu Čem­pio­nų ly­gos rung­ty­nes.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

RYŽ­TAS: Si­mo­na Ve­lič­kai­tė tap­ti pro­fe­sio­na­lia fut­bo­li­nin­ke sva­jo­jo nuo ma­žens.

ĮSI­PA­REI­GO­JI­MAS: Ga­li­my­bės žais­ti už­sie­ny­je at­si­sa­ky­siu „Gint­ros“ sau­gė no­ri Lie­tu­vo­je įgy­ti aušk­tą­jį iš­si­la­vi­ni­mą.