E. Ramanauskas ir A. Lankas – penkti pasaulyje

Maskvoje (Rusija) vykusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate šiauliečio Antano Lanko treniruojami baidarininkai Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas iškovojo penktąją vietą.

Justina PETRAUSKIENĖ

justina@skrastas.lt

Šiauliečiai – penkti pasaulyje

29 metų šiauliečiai E. Ramanauskas ir A. Lankas dviviečių baidarių finale 200 metrų nusiyrė per 31,083 sekundės ir užėmė penktą vietą.

Atrankiniame plaukime šiauliečiai buvo treti. Pusfinalyje šiauliečių dvivietė atsiyrė antra (31,102 s), pasiekdama naują Lietuvos rekordą.

„Varžybos buvo nelengvos. Auklėtiniai tikėjosi medalio“, – teigė A. Lankas.

Pasak trenerio, įprastai pasaulio čempionatuose dviviečių baidarių rungtyje triumfuodavo vokiečiai ir rusai, tačiau šiemet labai netikėtai čempionais tapo Serbijos dvivietė, sidabrą iškovojo vokiečiai, treti atsiyrė prancūzai, ketvirti – anglai.

Šiauliečiai aplenkė ir šeštoje vietoje paliko iki tol geriausiųjų trejetuke finišuodavusius Rusijos baidarininkus.

Staigus šuolis

E. Ramanausko ir A. Lanko treneris A. Lankas įsitikinęs, kad šiauliečiai per metus patobulėjo.

„Pernai Europoje jie buvo vienuolikti, šiemet – treti“, – lygino treneris.

Baidarininkų rezultatai šoktelėjo ir pasaulio čempionatuose – užpernai pasaulyje E. Ramanauskas ir A. Lankas atsiyrė dvidešimt pirmi, pernai – dvylikti. Šiemet – jau penkti.

A. Lanko teigimu, auklėtiniai žino, ko nori, ir atkakliai siekia tikslo. „Vyrai jau subrendę, todėl daug dirba. Iš treniruotės – į darbą ir vėl į treniruotę“, – sakė treneris.

A. Lanką džiugina auklėtinių pasiekimai. E. Ramanauskas ir A. Lankas pasirodys kitąmet Milane (Italija) vyksiančiame pasaulio čempionate, kuriame bus vykdoma atranka į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpines žaidynes. Į jas važiuos 1–6 vietas Milane iškovoję baidarininkai.

Lietuviams – daugiau apdovanojimų

Kanojininkas Jevgenijus Šuklinas vienviečių kanojų 200 metrų rungties finale iškovojo trečiąją vietą.

28 metų Londono olimpinių žaidynių vicečempionas distanciją įveikė per 38,423 sekundės.

Nugalėjo ukrainietis Jurijus Čebanas (38,137 s), antrąją vietą užėmė rusas Aleksejus Korovaškovas (38,143 s).

Vienviečių kanojų finale Ignas Navakauskas finišavo penktas – 34,460 sekundės. Lietuviui iki trečiosios vietos pritrūko tik 0,190 sekundės.

I. Navakauskas pusfinalyje atsiyrė antras (34,232 s) ir pasiekė naują Lietuvos rekordą.