Dailusis plaukimas džiugino žiūrovus

Dvi dienas Šiaulių plaukimo mokykloje „Delfinas“ vyko atviras Lietuvos jaunučių ir jaunių (12–18 metų) dailiojo plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo gausus būrys svečių iš Baltarusijos sostinės Minsko ir Kaliningrado srities (Rusija) plaukimo mokyklų. Kasmet prieš Kalėdas vykstantis čempionatas šiemet pasižymėjo dalyvių gausa – renginyje dalyvavo beveik 140 plaukikių.

Pirmą kartą renginyje dalyvavo dailiojo plaukimo atstovės iš Klaipėdos. Dar visai neseniai šiaulietės buvo vienintelės Lietuvoje užsiimančios dailiuoju plaukimu. Klaipėdoje dailiojo plaukimo mokoma viename privačiame sporto klube, tačiau šiauliečių trenerė Jurga Dimšienė sako, kad susidomėjimas dailiuoju plaukimu šalyje auga ir greitai komandų gali atsirasti dar daugiau.

Viešnios iš Baltarusijos ir Rusijos žiūrovus žavėjo ne tik sinchroniškais, techniškais, profesionaliais šokiais vandenyje, bet ir įmantriais, ryškiaspalviais maudymosi kostiumėliais, galvos papuošalais. Pasak J. Dimšienės, šiose šalyse dailusis plaukimas itin populiarus, ir šokėjoms vandenyje lėšų negaili nei rėmėjai, nei tėvai.

Trenerės pastebėjimu, ypač stiprias komandas šiemet atvežė Kaliningrado plaukimo mokykla, todėl nenuostabu, jog būtent jos iškovojo beveik visas pirmąsias vietas. Tik pirmojoje amžiaus grupėje (12 metų ir jaunesnės) kombi rungtyje nugalėjo baltarusės.

Be medalių neliko ir šiaulietės. Labai gerai pasirodė 12 metų ir jaunesnės mergaitės (trenerė J. Dimšienė), jaunučių pirmojoje amžiaus grupėje iškovojusios antrąją vietą. Taip pat antrąją vietą iškovojo šiauliečių duetas Austina Kasperavičiūtė ir Gabija Vandytė jaunių trečiojoje amžiaus grupėje (15–18 metų). Trečiąją vietą šioje grupėje pelnė kitas šiauliečių duetas Arūnė Vandytė ir Kamilė Dirvonskytė.

Bronzos medalius Šiaulių plaukikės (trenerė Kristina Zajauskienė) iškovojo kombi ir grupės rungtyse jaunių antrojoje amžiaus grupėje (13–15 metų).

„Šiaulių krašto“ inf.

Vytauto RUŠKIO nuotr.

VIEŠNIOS: Dailiojo plaukimo atstovės iš Kaliningrado laisvojoje programoje demonstravo ne tik puikų sinchronišką šokį, bet ir ryškiaspalvius maudymosi kostiumėlius.

ŠOKIS: Plaukikės žiūrovus stebino įmantriomis ir sudėtingomis šokio figūromis.

ČEMPIONATAS: Kasmet prieš Kalėdas Šiauliuose vykstantis atviras Lietuvos jaunių ir jaunučių čempionatas kasmet sulaukia stiprių dalyvių iš Baltarusijos ir Rusijos. Lietuvai atstovaudavo tik šiaulietės, bet šiemet prisijungė ir Klaipėdos dailiojo plaukimo atstovės.