Braziliškų šaškių čempionate biržietis – ketvirtas

L. Bataitienės nuotr.
Biržietis Stasys Gintautas iš braziliškų šaškių čempionato, senjorų amžiaus grupėje, grįžo iškovojęs ketvirtąją vietą.
Biržų rajono gyventojas Stasys Gintautas iš Kupiškyje rugpjūčio 21 ir 22 dienomis vykusio Lietuvos braziliškų šaškių čempionato grįžo iškovojęs ketvirtąją vietą. Ši pergalė pasiekta senjorų amžiaus grupėje.

Čempionate varžėsi 19 stipriausių šaškininkų, kurių gretose – šeši kandidatai į sporto meistrus. Biržų kraštui atstovavo buvęs svarsčių kilnotojas, pelnęs netgi Lietuvos čempiono vardą, S. Gintautas. Nors šiam vyrui jau 71 metai, tačiau visad aktyviai sportavęs, pastaruosius kelerius metus aktyviai lošia šaškėmis ir nepraleidžia nė vienų varžybų.

„Braziliškų šaškių čempionate dalyvavau pirmą kartą. Manau, kad visai neblogai sekėsi“,- kalbėjo biržietis Stasys Gintautas. Jis, Braziliškų šaškių čempionate, kuriame dalyvavo dešimt senjorų, užėmęs ketvirtąją vietą, vietą užleido tik trims kandidatams į sporto meistrus. Bendroje įskaitoje biržietis buvo dešimtas. „Su lygiosiomis sutikau, žaisdamas su moterimi – juk reikia būti džentelmenu, nors jaučiau savo pranašumą“,- šypsosi Stasys. Jis neslėpė, kad varžybose netrūko sportinės aistros ir netgi konfliktų, tačiau nugalėjo sveikas protas.

S. Gintauto amžius ir sveikata neleidžia užsiimti sunkumų kilnojimu, nors prieš metus dar sportavo. Dabar visas jo dėmesys – šaškėms. Biržietis dar mokyklos laikais mėgo žaisti šaškėmis ir, sako, netgi kai kuriuos mokytojus „įveikdavo“. Tačiau labiau patiko kilnoti girą – sunkumus. Pašnekovas neabejoja, kad visą gyvenimą sportavusiam ir puikios sveikatos, jam netgi virusą pavyko lengviau įveikti. „Aukšto meistriškumo sportininkai gal ir gali gyventi iš sporto, o mes, paprasti žmogeliai, iš to tikrai nepragyventume. Todėl dirbau agronomu“,- kalbėjo Stasys.

Braziliškų šaškių čempionatą organizavo Lietuvos šaškių federacija. Buvo žaidžiami 7 turai, dviejų partijų mikromačai, laiko kontrolė 30 min. + 10 sek. už padarytą ėjimą.

Braziliškos šaškės – žaidimas, kai žaidžiama ant 64 langelių lentos pagal šimtalangių šaškių taisykles, pritaikoma atitinkamai kiti šaškės kirtimo variantai ir žaidimas patampa sudėtingesnis ir įdomesnis.