Iš bokso turnyro – 9 medaliai

V. Stapulionio nuotr.
Devynis medalius namo parvežę boksininkai su treneriu Virgilijumi Stapulioniu. Nuotraukoje iš kairės: Tomas Kublinskas, Aistė Kupčiūnaitė, Domas Luiza ,Vakaris Kiseliūnas, Irutė Skvireckaitė, Erikas Bogdanas, Erikas Borodevič, Domantas Kulbis, Emilis Kavaliūnas.
Jaunieji Biržų boksininkai, treniruojami Virgilijaus Stapulionio, nesiliauja stebinti – kone iš kiekvienų varžybų namo grįžta su medaliais. Praeitą savaitgalį biržiečiai, dalyvavę VI Žemaitijos lygos bokso turnyre, parvežė net 9 medalius: keturis aukso, du sidabro ir tris bronzos medalius. Treneris rezultatais patenkintas, o sportininkai papildė ne tik savo apdovanojimų, bet ir patirties bagažą.

Vaikų amžiaus grupėje – 4 medaliai

Svorio kategorijoje iki 32 kg boksavosi du biržiečiai – Domantas Kulbis, kuris tapo turnyro čempionu, ir Domas Luiza, kuris iškovojo trečiąją vietą. Kitoje svorio kategorijoje, iki 34 kg čempiono vardą išplėšė Vakaris Kiseliūnas. Svorio kategorijoje iki 60 kg bronza atiteko Emiliui Kavaliūnui. Jo treneris Virgilijus Stapulionis užsiminė, kad Emiliui tokios varžybos – pirmos ir pastebėjo auklėtinio pažangumą.

Pirmas, bet sėkmingas kartas

Jaunių amžiaus grupėje kovojo keturi biržiečiai. Iš jų – dvi merginos, kurioms jų debiutinėse varžybose įteikti medaliai. Pirmą kartą į varžybas vyko Irutė Skvireckaitė, kuri į treniruotes Biržuose iš Vabalninko atvyksta kasdien. Mergina varžybose kovojo svorio kategorijoje iki 63 kg ir užėmė trečiąją vietą. Varžybose pirmą kartą dalyvavo ir Aistė Kupčiūnaitė, kuri svorio kategorijoje iki 66 kg iškovojo antrąją vietą. Pasak V. Stapulionio, iš šių merginų dauguma sportininkų gali pasimokyti darbštumo ir užsispyrimo, kuris yra akivaizdus treniruočių metu.

Jaunių ir jaunimo grupė

Svorio kategorijoje iki 54 kg kovojo Erikas Borodevič, kuris, anot trenerio, dar tik pradeda „įsivažiuoti“, bet talentas ryškėja kiekvieną kartą. Erikas finale nusileido Latvijos boksininkui ir laimėjo antrąją vietą. Svorio kategorijoje iki 63 kg jėgas išbandė Erikas Bogdanas, kuris savo kovas baigė anksčiau ir buvo paskelbtas turnyro nugalėtoju. Jaunimo amžiaus grupėje iki 63,5 kovojo Tomas Kublinskas. Jis pirmąją dieną įveikė stiprų boksininką iš Latvijos, ir finale nugalėjęs tauragiškį, tapo turnyro nugalėtoju. Kitais metais boksininkas jau kovos suaugusiųjų amžiaus grupėje.

Planuoja turnyrą Biržuose

V. Stapulionis išdavė, kad kitą pavasarį planuoja Biržuose organizuoti dvi dienas truksiantį bokso turnyrą.

“Kaip sakoma, namuose ir sienos padeda. Turnyre kovotų apie 20 biržiečių, kai turnyras vyktų namuose, jame gallėtų dalyvauti visų amžiaus grupių ir įvairių svorio kategorijų boksininkai. Mes vis tobulėjame ir varžybose stengiamės pasiekti kuo aukštesnių rezultatų. Jau ir kitų miestų boksininkų komanos mus pažįsta, žino, kad atvykstame ne tik dalyvauti, bet ir nugalėti“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė V. Stapulionis.